PDA

View Full Version : امکانات لوگین و ثبت نام در سی شارپ هست؟

man_iran
جمعه 26 تیر 1388, 20:35 عصر
سلام
آیا در سی شارپ امکانی برای ساخت ورود اعضا و عضو گیری (لوگین) در برنامه شبیه به امکان لوگین در asp.net هست؟
اگر نیست چرا چنین امکانی ساخته نمی شه ؟

farsoft
جمعه 26 تیر 1388, 23:52 عصر
سلام
تا اونجایی که من از حرف های شما متوجه شدم شما در برنامه های ویندوزی سوال کردید
شما ۲ راه دارید
راه اول اینکه برنامه شما قسمت مدیر داشته باشه و مدیر برای کاربران یک نام کاربری و کلمه عبور بسازه و کاربران در هنگام ورود به برنامه در داخل یک پنجره نام کاربری و کلمه عبور را وارد کنه و اگر درست بود وارد قسمت خودش شود
راه دوم اینکه برنامه شما یک صفحه اصلی داشته باشه و در آن فقط بتوان قسمت های ورود و عضویت را دید و اگر قسمت ورود را زد بتواند با نام کاربری خودش وارد برنامه شود و اگر عضویت را زد بتواند برای خودش یک نام کاربری و کلمه عبور بسازد و سطح دسترسی آن به برنامه شما بستگی دارد
ولی یک مطلب اینکه ساختن صفحه ورود به برنامه در برنامه های ویندوزی از برنامه های تحت وب راحت تر است تا اونجا که در برنامه های ویندوزی حتی نیاز به کوکی نیست

afsharm
شنبه 27 تیر 1388, 07:47 صبح
سوال خیلی جالبی است. من هم مدت‌هاست که به دنبال همچین راهی می‌گردم.
در جواب آقای فراسافت: امکاناتی که asp.net در این زمینه ارائه می‌دهد خیلی کامل‌تر و غنی‌تر از این حرفهاست.

man_iran
شنبه 27 تیر 1388, 20:13 عصر
ممنون از اینکه در بحث شرکت کردید.

اول اینکه من دنبال روش پیاده سازی آن در برنامه نیستم چون روش پیاده سازیش را بلدم.

منظورم اینه : چرا کنترلی برای این کار ساخته نمی شه (شبیه asp.net)، کنترل پیشرفته ای که خودش برامون این کارا را بکنه.
خودش فرم های لوگین را درست کنه و پایگاه داده و...
باز هم می گم شبیه به asp.net

یعنی نمی شه چنین چیزی درست کرد ؟
اگر میشه (که احتمال زیاد می دم میشه!) چرا درست نکردن؟