PDA

View Full Version : سوال: چه کار کنیم از طولانی نصب فریم ورک راحت بشیم ؟

man_iran
جمعه 26 تیر 1388, 21:10 عصر
من با برنامه سی شارپ یه مشکلی دارم!! چه کار کنم تا برطرف بشه؟
مشکل :
برای هر برنامه ای که با سی شارپ نوشته می شه نیاز است فریم ورک نیز نصب بشه.
حالا حساب کنید شما یه برنامه کوچیکی بسازید اون وقت در نصب این برنامه کاربر باید مدت زمان زیادی صبر کنه تا فریم ورک نیز نصب بشه.
تا جایی که من می دونم نمی شه کاری کرد که برنامه بدون فریم ورک اجرا بشه و حتما نیاز به اون است.
ولی اگر دقت کردید خیلی از برنامه هایی که در بازار عرضه می شند چنین نیازی نیست (نصب فریم ورک) البته من احتمال میدم اونها با سی شارپ یا بهتر بگم برنامه های دات نتی نوشته نشده باشند.

ولی باز هم تکرار میکنم که اگر یه برنامه خیلی کوچیک بنویسید به نظر من برای کسی که نصب میکنه واقعا کسالت آوره که صبر کنه تا فریک ورک اون هم از نوع 3 نصب بشه!!

چه راه حلی برای این مشکل دارید ؟

مهدی رحیم زاده
شنبه 27 تیر 1388, 07:33 صبح
دوست عزیز
یک نرم افزاری به اسمXenoCode هست که می تونی با اون فایل EXE برنامتو تبدیل کنی . یعنی بعد از تبدیل دیگه نیازی به نصب .NET نداری . اماا حجم فایل EXE شما زیاد میشه .
موفق باشید.

Armin060
شنبه 27 تیر 1388, 08:50 صبح
اگر ممكنه نحوه استفاده از XenoCode كد رو هم بگيد.

Open-Source
شنبه 27 تیر 1388, 09:15 صبح
دیگه در ویندوز 7 نیازی به نصب فریم ورک نیست(framework 4 روشه).

تا یه سال دیگه XP هم میمیره و دیگه راحت میشی....(:گیج:)

hozouri
شنبه 27 تیر 1388, 13:14 عصر
من از یه نفر شنیده بودم که با نرم افزاری خاص میشه دات نت فریم ورک رو سفارشی کرد یعنی فقط library هایی رو که احتیاج داری نصب کنه که در این صورت نصب دات نت فرم ورک زمان کمی می بره.

من خودم دنبال این روش بودم اما چیزی دست گیرم نشده تا الآن.

hozouri
شنبه 27 تیر 1388, 13:16 عصر
دیگه در ویندوز 7 نیازی به نصب فریم ورک نیست(framework 4 روشه).

تا یه سال دیگه XP هم میمیره و دیگه راحت میشی....(:گیج:)

توی ایران توی همین XP هم موندن. چه برسه به Vista که اصلاً نمی تونن باهاش کار بکنند دیگه ببینید وضعیت ویندوز 7 چی بشه ؟؟؟

mahdi_7610
شنبه 27 تیر 1388, 16:09 عصر
روی ویندوز ویستا به نظرم فریم ورک نصب هستش .

کاش میشد ماکروسافت روی ویندوز xp sp3 فریم ورک را نصب کنه .

Armin060
شنبه 27 تیر 1388, 16:26 عصر
چندان فرقی هم نميكنه كه روی ويندوز از قبل فريم ورك نصب شده يا نشده. به هر حال چه خودتون نصب كنيد و چه با ويندوز نصب بشه زمان نصبش چندان فرقی نداره.

حالا كسی نيست كه نحوه استفاده از XenoCode رو به ما بگه؟

taghvajou
شنبه 27 تیر 1388, 16:53 عصر
سلام به همه
من یه چیزی شنیده بودم در همین مورد با عنوان thinstal (مثل Microsoft Work THinstal ) ولی خودم هم تحقیقی در این رابطه نکردم. اگر چیزی گیر آوردم میگم خدمتتون و بالعکس:متفکر:.

man_iran
شنبه 27 تیر 1388, 20:05 عصر
ممنون از اینکه در بحث شرکت کردید.
اگر برنامه ای است لطفا لینک دانلودش را بزارید و نحوه کار با آن را هم بگید. راستی گفته بودید حجم برنامه زیاد میشه! آیا زمان نصب هم زیاد میشه؟ یا تاثیری در نصب نداره؟

اگر هم میشه اینقدر نگید ویندوز های مدل بالا دیگه نیازی به نصب فریم ورک را ندارن و خودشون دارن و یا ویندوز داره می میمیره و از این حرف ها!!!
آخه قبلش ببینید چند درصد از ایرانیان هم اکنون از ویندوز های مدل پایین استفاده می کنند(ویندوزی که فریم ورک 3 نداشته باشه). پس بهتره به فکر الان باشیم نه اینکه منتظر چند سال دیگه!

ممنون می شم راهنمایی کنید.

Mahdi.Kiani
شنبه 27 تیر 1388, 20:14 عصر
سلام
بحث ها و تاپیک های زیادی در این رابطه مطرح شده./
به آن تاپیک ها مراجعه کنید.
=> تاپیک قفل