PDA

View Full Version : سوال: سوال در مورد فرم ها

shadi khanum
یک شنبه 28 تیر 1388, 10:19 صبح
سلام. من دو تا فرم دارم که تو یکیشون یه دکمه هست که با کلیک روی اون، فرم دوم باز میشه و Owner فرم دوم هم فرم اولیه. حالا میخام ببینم میشه کاری کنم که اگه فرم اول بسته شه، فرم دوم رو نبنده؟ مرسی اگه کمک کنید

morteza_261
یک شنبه 28 تیر 1388, 11:52 صبح
سلاممیتونی فرم اول رو بجای اینکه ببندی مخفی کنی.فکر نمیکنم بشه همچین کاری کرد،چون وقتی فرم اولیه برنامه بسته میشه برنامه به پایان میرسه/

ACorvinus
یک شنبه 28 تیر 1388, 11:58 صبح
سلام .

آره عزیزم میشه .

آگه جوابتو پیدا نکردی بگو تا برات بگم چجوری این کارو بکنی .

shadi khanum
یک شنبه 28 تیر 1388, 13:16 عصر
سلام. مرسی .اگه میشه لطفا بگو چجوری

ACorvinus
یک شنبه 28 تیر 1388, 13:29 عصر
روی Solution راست کلیک کن و گزینه Properties رو انتخاب کن یا اینکه از منوی project گزینه آخر رو انتخاب کن ( Properties مربوط به پروژه )

در تب Application یه Combobox هست به عنوان Shutdown Mode
به طور پیش فرض When Startup Form Closes انتخاب شده، اونو تغییر بده به When Last Form Closes

اینجوری برنامه تا زمانی که اخرین فرم بسته نشده تموم نمیشه .

در ضمن، یادت باشه در برنامه نویسی هیچ نشدی وجود نداره . :لبخند:

موفق باشی .

shadi khanum
یک شنبه 28 تیر 1388, 14:29 عصر
مرسی، جالب بود ولی مشکل من این نیستش :( من تو برنامم چند تا فرم دارم. یه جایی توی یکی از فرم ها (مثلا اسمش Frm1)یه دکمه هست که وقتی روش کلیک میکنم، یه فرم دیگه باز میشه(FRM2) و Owner فرم جدید رو Frm1 گذاشتم، حالا میخام Frm1 رو ببندم، ولی Frm2 بسته نشه!
و مجبور هم هستم که Owner فرم2 رو فرم1 بذارم! لطفا کمکم کنید :(:(

ACorvinus
یک شنبه 28 تیر 1388, 15:10 عصر
دوست من امتحان کردم ولی نمیشه .

میتونی مخفی کنی فرم اول رو . ( یه کلک رشتی )

ببخشید اینو میپرسم، میتونی بگی میخوای چیکار کنی ؟ شاید اینجوری بتونم کمکت کنم .

shadi khanum
یک شنبه 28 تیر 1388, 16:34 عصر
مرسی که میخواید کمک کنید :لبخندساده:ببینید من تو پستهای قبلی هم گفتم. یه برنامه دارم که توش چندتا فرم داره. یه جای برنامه تو یه فرمی به اسم فرم1 یه دکمه هست که وقتی اونو کلیک میکنم قرار یه فرم دیگه باز شه به اسم فرم2 Owner این فرم جدید یا فرم2، فرم1 میباشد.حالا میخام ببینم چجوری میشه که بعد از اینکه فرم2 باز شد و من کارم با فرم1 تموم شد، فرم1 رو ببندم ولی فرم2 باز بمونه؟
الان مشکل اینه که چون Owner فرم2، فرم1 پس وقتی فرم1 رو میبندم فرم2 هم بسته میشه :(
لطفا کمک کنید

shadi khanum
سه شنبه 30 تیر 1388, 11:56 صبح
کمک کنید دیگه :(

morteza_261
سه شنبه 30 تیر 1388, 14:05 عصر
کمک کنید دیگه :(

سلامچرا فرم رو مخفی نمیکنید؟؟؟

shadi khanum
سه شنبه 30 تیر 1388, 15:46 عصر
آخه فرم دوم رو با دکمه ضربدر بالای فرم میبندم، چجوری بگم وقتی اون دکمه (دکمه close خود فرم)رو زدی فرم رو نبنده و Hide کنه؟

shadi khanum
سه شنبه 30 تیر 1388, 15:48 عصر
آخه فرم دوم رو با دکمه ضربدر(Close خود فرم) میبندم، چجوری بگم وقتی دکمه Close رو زد، close نشه و hide بشه؟

saeedr22
سه شنبه 30 تیر 1388, 17:47 عصر
می تونین ضربدر رو بردارین و بعد با frm1.hide اونو ببندید.

shadi khanum
چهارشنبه 31 تیر 1388, 08:35 صبح
ضربدر رو میخان که باشه ، اگه بشه یه جوری بگیم که وقتی اون ضربدر رو زدی، close نکن، Hide کن!
یعنی تو رویداد Form closing بگیم close نکن و hide کن.میشه؟

navid_esf
چهارشنبه 31 تیر 1388, 08:52 صبح
salam
toy java va netbeans age forme mitoni ba erjae this.show() va this.show(false )in karo bekoni

shadi khanum
چهارشنبه 31 تیر 1388, 08:57 صبح
مرسی از همه ، همون کاری که saeed گفت کردم با مقداری تغییر البته. فرم رو مخفی کردم، یعنی با زدن دکمه close فرم، فرم close نمیشه و hideمیشه. مرسی

sari-1369
چهارشنبه 31 تیر 1388, 09:48 صبح
Private Sub Form1_FormClosing(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.FormClosingEventArgs) Handles Me.FormClosing

e.Cancel = True
Me.Hide()

End Sub