PDA

View Full Version : سوال: خطا در برقراری ارتباط با Sql بوسیله IP Valid

Sabeghi
یک شنبه 28 تیر 1388, 12:50 عصر
با سلام
من Adsl با IP Valid گرفتم حالا میخوام از کامپیوتری در محلی دیگر به Sql کامپیوتر اصلی متصل بشم آیا باید کار خاصی انجام دهم چون وقتی Sql را بصورت معمولی نصب میکنم و در کامپیوتر دوم در کانکشن استرینگ IP رو میدم اتصال برقرار نمیشه
در ضمن من هاست و دومین ندارم و Sql بصورت مستقیم روی کامپیوتری که IP Valid داره نصب میباشد.

لطفا راهنمایی بفرمائید.

Saeed_m_Farid
یک شنبه 28 تیر 1388, 13:17 عصر
با سلام
من Adsl با IP Valid گرفتم حالا میخوام از کامپیوتری در محلی دیگر به Sql کامپیوتر اصلی متصل بشم آیا باید کار خاصی انجام دهم چون وقتی Sql را بصورت معمولی نصب میکنم و در کامپیوتر دوم در کانکشن استرینگ IP رو میدم اتصال برقرار نمیشه
در ضمن من هاست و دومین ندارم و Sql بصورت مستقیم روی کامپیوتری که IP Valid داره نصب میباشد.

لطفا راهنمایی بفرمائید.
سلام
من اینکار رو خیلی جاها انجام میدم و اگه دارید از طریق اینترنت Ping می کنید، نباید مشکلی تو اتصال به بانک تون پیش بیاد. چون اصولاً اینترنت هم یه شبکه بزرگه، البته به شرطی که سیستم موردنظر شما (دارای IP Valid) پشت فایروال نباشه و از هیچ نوع NAT خاصی هم نگذره (منظور همون که می گید IP Valid دارید که همیشه هم همین IP Valid باید ثابت بمونه - که ISP ها معمولاً هزینه اضافی بابت اش می گیرند)؛ نکات دیگه ای که در این رابطه به نظر من میرسه :

نسخه و ویرایش SQL-Server تون رو بفرمایید، مطمئن شید که Personal نیست و سرویس پک های مناسب هر نسخه رو نصب کردین : مثلاً برای نسخه 2000 حتماً باید سرویس پک 3 رو نصب کنید (بیشتر از خود Sql-server زمان میبره!) برای اینکه بدون این سرویس پک خیلی مواقع Client Configuration در حالت TCP/IP به مشکل میخوره و موقع استفاده از Named Pipes هم یک اتصال کاملاً نامطمئن برقرار میشه ...

مشکل شما چه ربطی به دلفی داره؟ با چی به بانک تون متصل مشید؟ با ODBC میتونید جواب بگیرید؟ اگه از ADO استفاده می کنید آیا Connection String از نوع OLE هست؟ اگه اینطوره ConnectionString رو بفرستید.

poorias7a
یک شنبه 20 دی 1388, 07:57 صبح
با سلام دوباره

من میخواهم یک دیتابیس sql را ز کامپیوتر دیگری remote کنم از چه ورژن sql باید استفاده کنم؟

کلا باید چه مراحلی را طی کنم ،

خیلی فوری
با تشکر

arsisman2006
یک شنبه 20 دی 1388, 18:20 عصر
سلام
نسخه sql مهم نيست. شما میتونید با sql Express یا personal یا develop این کارو انجام بدین
ولی انجامش چند تا قانون و شرط داره

1) IP سرور باید در دسترس شما باشه یعنی یا Internet Static IP داشته یاشید و یا IP فعلی سرور در اینترنت یا شبکه داخلی بدونید
2) در هنگام نصب SQL حتما برای sa رمز عبور بزارید.بعد از نصب sql به SQL Server Surface Area Configuration برید و نحوه اتصال رو در configuration for services and connection به حالت used both tcp/ip and named pipe تغییر بدید
3) SQL Server Configuration Manager را اجرا کرده و در قسمت Network Configuration بر روی TCP/IP کلیک نموده ودر آخرین قسمت از تب IP Address پورت مورد نظر را در TCP dynamic Pors رو بدید. این پورت اجازه دسترسی شما به سرور از مابقی کامپیوترها رو میده
4) در فایروال ویندوز یا فایروال ضد ویروس ، پورت مورد نظر رو باز کنید.

حالا میتونید sql سرور رو باز و کار کنید
مثلا اگه پورت مورد نظر شما 4000 باشه و IP سرور 192.168.0.10 - دستور اتصال بصورت زیر :
192.168.0.10,4000 رو بجای آدرس Data center بزارید و پسورد sa رو وارد کنید.

موفق باشد

poorias7a
دوشنبه 21 دی 1388, 12:22 عصر
باسلام
آقا ممنون بابت جواب
چند مورد اینکه نسخه sql 2000 enterprise روی سرور است و سرور ip valid نیز دارد و من از کامپیوتر دیگر میخواهم وصل شوم
مواردی که شما برای config فرمودید برای sql 2005 بوده آیا برای 2000 config خاصی می خواهد ؟

فقط سرور IP valid داشته باشه کافیه دیگه؟

با تشکر

arsisman2006
دوشنبه 21 دی 1388, 17:24 عصر
تا اونجا که من میدونم - نصب Interprise برروی سرور درست نیست. من از نسخه Express بيشتر جواب گرفتم . با توجه به اینکه در نسخه های جدید sql امکانات بیشتری هست توصیه میکنم حداقل به 2005 تغییرش بده که هم راحتری و هم مطمئنتر