PDA

View Full Version : عدم توانائی ورود با یوزر sa

منصور بزرگمهر
یک شنبه 28 تیر 1388, 17:09 عصر
من با یوزر sa نمی توانم وارد برنامه شوم، و مسیج زیر را نمایش می دهد.
حتی من پسورد آنرا تغییر دادم، ولی باز نتوانستم.
حتی با مد ویندوز وارد شدم، و یک یوزر جدید با تمامی رولهای ممکنه ساختم، ولی باز نمیتوانم وارد برنامه شوم، و مسیج یکی است. دلیل چیست؟

علیرضا مداح
دوشنبه 29 تیر 1388, 12:08 عصر
سلام دوست عزیز،
ابتدا Server Authentication Mode را بر روی SQL Server and Windows Authentication mode(Mixed Mode) قرار دهید، سپس لاگین sa را فعال نمایید(در پنجره Properties و صفحه Status)، بعد از آن پسورد مورد نظر را به آن تخصیص داده و سرویس سیکوئل سرور را Restart نمایید، سپس نتیجه را بررسی کنید،/

منصور بزرگمهر
دوشنبه 29 تیر 1388, 17:12 عصر
جناب آقای مداح حال با یوزر saa که خودم تعریف کرده بودم، وارد می شود، ولی با یوزر sa خیر و مسیج زیر را نمایش می دهد:(مسیج شماره یک)

ولی یک ایراد دیگر رد سی شارپ وجود دارد، که حتی با یوزر saa که خود نیز تعریف کرده ام، وارد دیتا بیس نمی شود، و در هنگام خط زیر
objConnection.Open();
مسیج شماره 2 را نمایش می دهد(تذکر اینکه حتی در سی شارپ با مد ویندوز نیز می خواهم وارد شود(با تغییر تکست کانکشن و دستور Integrated Security=True دوباره همین پیام را می دهد)، و دلیل چیست؟

تذکر دیگر اینکه رولهای لازم را یوزرها چه برای لاگین(ادمین) و چه برای ورود کار با دیتا بیس(صاحب دیتا بیس) داده ام

متشکرم - بزرگمهر

علیرضا مداح
دوشنبه 29 تیر 1388, 17:31 عصر
دوست عزیز همانطور که در تصویر a4 نوشته شده است: The account is disabled.
برای فعال کردن اکانت sa، بعد از وارد شدن به SQL Server Management Studio، در قسمت Security و سپس Logins، اکانت sa را پیدا کرده و پس از راست کلیک بر روی آن، گزینه ی Properties را انتخاب نمایید، در سمت چپ، صفحه ی Status را انتخاب نمایید، حال در سمت راست و زیر لیبل Login، گزینه ی Enabled را انتخاب کرده و OK را بزنید، سپس پسورد sa را تغییر دهید،/

reza344
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 17:48 عصر
دوست عزیز همانطور که در تصویر a4 نوشته شده است: The account is disabled.
برای فعال کردن اکانت sa، بعد از وارد شدن به SQL Server Management Studio، در قسمت Security و سپس Logins، اکانت sa را پیدا کرده و پس از راست کلیک بر روی آن، گزینه ی Properties را انتخاب نمایید، در سمت چپ، صفحه ی Status را انتخاب نمایید، حال در سمت راست و زیر لیبل Login، گزینه ی Enabled را انتخاب کرده و OK را بزنید، سپس پسورد sa را تغییر دهید،/

با سلام من دقیقا تمام ای مراحل رو انجام دادم ولی مشکل همچنان باقیست ،ممنون میشم راهنمایی کنید

67282

reza344
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 17:55 عصر
و سرویس سیکوئل سرور را Restart نمایید، سپس نتیجه را بررسی کنید،/

با عرض معذرت به این نکته توجه نکرده بودم ، مشکلم حل شد :بامزه: