PDA

View Full Version : سوال: کدوم زبان؟؟؟؟

saeidmscs
دوشنبه 29 تیر 1388, 21:47 عصر
سلام
يه سؤال کوچولو:
بيشتر پروژه های open source "تو ایران"با چه زبانی نوشته ميشن؟يا اينجوری بپرسم که چه زبانی امروزه برای اين کار بهتره؟
ممنون:قلب:

PC2st
سه شنبه 30 تیر 1388, 10:25 صبح
C و ++C و Python و Java همگی برای این کارا خوبن :لبخندساده:

DLL_DLL
سه شنبه 06 مرداد 1388, 21:33 عصر
پروژه Open Source با چه زبانی نوشته میشه ؟؟
میگه Anti Virus که میگی با چه زبانی ؟

با هر زبانی! زبان خاصی نداره! پروژه open Source به پروژه ای می کن که سورس کدش را همراه با برنامه کامپایل شده می دهند !!!

mohsen.srn
یک شنبه 27 تیر 1389, 00:36 صبح
البته فکر می کنم(دقیقا اطلاع ندارم) نوشتن برنامه های Open Source با یک سری زبان ها با مشکل حقوقی روبرو می شه برای انتشارش. مثلا #C.
حالا اگه واقعا اینجوریه که من می گم. آیا مثلا فرق می کنه که برنامه ی ++C رو با چه برنامه ای نوشته باشیم. مثلا با ++Visual C یا مثلا با توربو ++C. یا مثلا کد نویسی Win32 هستش یا MFC.
(البته اطلاع دارم که آخرین پست این موضوع مال حدودا یکسال پیش هستش:لبخند:)...

PC2st
یک شنبه 27 تیر 1389, 11:02 صبح
آیا مثلا فرق می کنه که برنامه ی ++C رو با چه برنامه ای نوشته باشیم. مثلا با ++Visual C یا مثلا با توربو ++C. یا مثلا کد نویسی Win32 هستش یا MFC.اگر برنامه‌ای که آن را کامپایل کرده‌اید، هویت کامپایلر مورد استفاده‌اش را مخفی کند، بنابراین فرقی نمی‌کند که شما از چه کامپایلری استفاده کرده‌اید چون قابل ردگیری نیست.
اما چون بعضی کامپایلرها (مثل ‪MSVC++‎‬)، پس از کامپایل کدها، امضای خود را درون کد باینری برنامه قرار می‌دهد، همچنین هر کامپایلر کد باینری متفاوتی نسبت به بقیه کامپایلرها ایجاد می‌کند. پس می‌توان تشخیص داد که برنامهٔ مورد نظر توسط چه کامپایلری، کامپایل شده است. اگر کسی پیگیری این قضیه را انجام دهد و متوجه شود شما از کامپایلری که اجازهٔ استفاده از آن را نداشته‌اید، استفاده کرده‌اید، ممکن است مشکل‌ساز شود.

GREEN HILL
دوشنبه 12 دی 1390, 10:35 صبح
سلام!!!اگه میشه پسوورد کتابخونه رو واسیم میل کنید!!!خواهشا!!!خیلی نیازش دارم

h264@gmx.com
سه شنبه 09 خرداد 1391, 01:39 صبح
سلام
این درسته فقط از نظر حقوقی نباید مشکلی درست کنه.
بنظر من هم زبان مهم نیست اما من دلفی و پاسکال را پیشنهاد میدهم.

fjm11100
چهارشنبه 04 مرداد 1391, 12:56 عصر
تا جایی که من میدونم هیچ زبونی برای ساخت پروژه Opensource مشکلی نداره اما برعکسش هست. یعنی اگر شما از یک ابزار opensource استفاده کنی بنا به مجوزش شاید مجبور باشی فقط سورس باز یا فقط رایگان منتشرش کنی

storm_saeed
یک شنبه 15 مرداد 1391, 22:06 عصر
اینکه میگید کدوم زبون بهتره حرف جالبی نیست هیچ زبونی خیلی بهتر از زبون دیگه نیس بستگی به ذهن خود شما داره چجوری یه برنامه خوب بنویسید تو زبون ها میشه گفت جاوا و سی پلاس پلاس منعطف تره وبا هر زبان میشه opensource بوجود اورد مخصوصا ایران که هیچ مجوزی وجود نداره

l4dl4d
دوشنبه 27 شهریور 1391, 17:24 عصر
تو ایران c# خیلی خوب جواب میده
خارج هم c و c++