PDA

View Full Version : رمزنگاری کردن ocx ها

skh1300
سه شنبه 30 تیر 1388, 18:19 عصر
سلام
من میخواستم بدونم چه جوری میشه ocx هایی که خودم درست میکنم یا دارم چه جوری کاری کنم که بعد از نصب کسی نتونه از اونها استفاده کنه

skh1300
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 13:30 عصر
کسی نیست به ما جواب بده؟تو رو خدا کمک کنید

mmssoft
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 19:50 عصر
سلام. می تونی در بخش UserControl_Show کدی بنویسی که مثلا اگر شماره سریال هارد با شماره سریال هارد شما که خودتون مشخص می کنید برابر نباشه یک MessageBox نمایش داده بشه که هر چی روی OK کلیک کنی باز همه پشت سر هم همون پیام ظاهر بشه که کاربر دیگه خودش دست بکشه. :گیج:

jk
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 09:12 صبح
شما برنامه خودتان را همراه با OCX مربوطه به کس دیگر می فروشید. کس دیگر باید قادر باشد برنامه را بدون هیچ محدویتی اجرا بکنه ولی اگه بخواد تو همون کامپیوتر یا کامپیوتر دیگر, OCX همراه برنامه را در محیط برنامه نویسی استفاده بکنه, امکانش نباشه

روشهای متعددی برای محدود کردن OCX وجود داره که من یک موردش رو می گویم: کاربر ستاپ برنامه شما رو اجرا میکنه جهت نصب. در حین نصب کدی در رجستری ذخیره می شه. بعد در حین اجرای برنامه این کد را به OCX میدهید و برنامه و OCX بدون هیچ مشکلی کار می کنه. ولی موقعی که کاربر بخواهد از OCX در برنامه خودش استفاده بکنه, مطمئنا اطلاع نخواهد داشت که کدی باید برای OCX داده بشه و اگر بداند مقدارش را نمی داند و در نتیجه OCX به حالت DEMO خواهد رفت (روال بازار OCX) و کار نخواهد کرد. (شما برای این حالت می تواند جهت استحکام از شرطهای متعدد دیگر استفاده بکنید)

jk
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 09:16 صبح
در مورد DLL روال ساده تر است. توابع DLL علاوه بر اینکه دارای پارامترهای ورودی می باشند. می تواند یک پارامتر دیگر هم به عنوان پارامتر رمز داشته باشد که مقدار آن ورودی را فقط شما می دانید و در برنامه خوتون از آن استفاده می کنید.

Mbt925
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 13:10 عصر
به فصل 13 از این کتاب مراجعه کنید:

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=104716