PDA

View Full Version : سوال: مکان ذخیره شده مقادیر فلید های تعریف شده در Setting هنگام اجرای برنامه

alireza_tavakol
جمعه 02 مرداد 1388, 11:00 صبح
در مواقعی که مقادیری را در بخش Settings ذخیره میکنم من فکر میکردم در کنار فایل اجرایی برنامه فایلی با همون نام بوجو می آید با پسوند config. که فرمتش XML و فیلد ها و مقادیر فیلد های تعریف شده در بخش settings در این فایل ذخیره میشه ولی الان می بینم فایل اجرایی برنامه ام به تنهایی (بدون این فایل) اجرا میشه جالبی کار اینجاست که مقادیر این فیلد ها قابل خوندن و نوشتنه به شکلی که من استنباط کردم این مقادیر داره توی خود فایل اجرایی ذخیره میشه حال من از شما می پرسم به نظر شما چه اتفاقی داره و این مقادیر کجا ذخیره میشه؟

Open-Source
جمعه 02 مرداد 1388, 12:33 عصر
یعنی منظورت اینه که بعد از کامپایل پروژه اگه فایل Settings رو تغییر بدی روی فایلexe هم تغییرات اعمال میشه؟!!!!!!!!!!!!!!!

alireza_tavakol
جمعه 02 مرداد 1388, 12:56 عصر
ببین من بعد از تمام شدن برنامه نویسیم میرم توی پوشه \bin\Debug و فقط فایل اجرایی برنامه ام رو cut میکنم و میزارمش رو Desktop ، حالا فایل اجرایی برنامه ام رو اجرا میکنم . توی فایل اجرایی من مقادیری از نوع user توی setting دستکاری میشه ، من احتمال میدام چون فایل config. که مسئول ذخیره کردن این مقادیر و الان کنار فایل exe نیست error run time می دهد برنامه ام ولی نداد و در سلامت تمام اجرا شد
از این مطلب جالب تر اینکه مقادیر ذخیره میشه به شکلی که اگه از برنامه خارج بشم و دوباره فایل اجرایی برنامه ام رو اجرا کنم باز هم آخرین تغییرات ذخیره شده .

alireza_tavakol
یک شنبه 04 مرداد 1388, 10:12 صبح
اساتید محترم نظری درباره گفته های من ندارند:افسرده: