PDA

View Full Version : انجام عملیات بعد از پر کردن فرم بدون زدن دکمه

kaktoosiii
شنبه 03 مرداد 1388, 23:39 عصر
با سلام من می خوام یک فرم بسازم که بعد از ورود نام کاربری بدون زدن دکمه ای ببینه که آیا نام کاربری وجود داره و بهد اطلاعات لازم رو بده

امیـرحسین
یک شنبه 04 مرداد 1388, 01:56 صبح
به انجمن جاوااسکریپت (http://barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=31) مراجعه کنید.
هر عملیاتی که در سرور انجام نشه، توسط PHP قابل انجام نیست.

eAmin
یک شنبه 04 مرداد 1388, 12:23 عصر
اتفاقا منطقی هم هست! طوری که در حال حاضر اکثرا از همین روش استفاده می کنن، مثلا: یکیش همین vBulletin موقع ثبت نام برای ساخت یوزر وقتی می خواید یک نام کاربری درست کنید، بصورت auto خودش اول چک می کنه که این نام کاربری قبلا ثبت شده یا نه.

روش کار هم ساده ست، اول یک تابع Ajax می نویسید که وظیفه چک کردن نام کاربری و یا... رو داشته باشه، بعد در فرم مورد نظر یک رویداد اضافه می کنید با نام onchange و درون همین رویداد تابع نوشته شده رو فراخوانی می کنید و ...

dannydolph
یک شنبه 04 مرداد 1388, 18:04 عصر
اتفاقا منطقی هم هست! طوری که در حال حاضر اکثرا از همین روش استفاده می کنن، مثلا: یکیش همین vBulletin موقع ثبت نام برای ساخت یوزر وقتی می خواید یک نام کاربری درست کنید، بصورت auto خودش اول چک می کنه که این نام کاربری قبلا ثبت شده یا نه.

روش کار هم ساده ست، اول یک تابع Ajax می نویسید که وظیفه چک کردن نام کاربری و یا... رو داشته باشه، بعد در فرم مورد نظر یک رویداد اضافه می کنید با نام onchange و درون همین رویداد تابع نوشته شده رو فراخوانی می کنید و ...
روش کاملاً درسته ولی من فکر میکنم باید از رویداد دیگه ای مثل onblur استفاده کنه.