PDA

View Full Version : دریافت اطلاعات از IE

Hidarneh
جمعه 24 مرداد 1382, 19:28 عصر
یه بخشی از سایت نوشته شده ( یا هر چی مثلا asp ) و حالا من می خوام با برنامه دلفی و با Pageproducer بتونم مقادیری رو که با دستور post فرستاده می شن بخونم . چجوری؟ اگه با url فرستاده بشه می تونم بخونم ولی می دونیم که برای pass اصلا اون جوری فایده نداره

SyntaxCheck
جمعه 24 مرداد 1382, 22:57 عصر
دوست عزیز سلام
برای خواندن مقدار یک فیلد فرستاده شده با متد پست بطور مثال برای خواندن فیلد نام یوزر به این روش عمل کنید:

Request.ContentFields.Values['username']
مقدار برگشتی محتویات فیلد username هست.
حالا فرض کنیم شما قصد داشته باشید این مقدار رو در بانک دیتابیستون جستجو کنید:

ADOQuery1.SQL.Clear;
ADOQuery1.SQL.Add('select * from users where [username]="'
+Request.ContentFields.Values['username']
+'" and [password]="'
+Request.ContentFields.Values['password']
+'"');
ADOQuery1.Open;
if ADOQuery1.RecordCount <= 0 then begin
MyMessage := 'Err_BadUsernameORPassword';
Response.Content := Page_LoginMember.Content;
ADOConnection1.Connected := False;
Exit;
end;

کد بالا رو از یکی از برنامه های خودم کپی کردم. این کد نام کاربر و کلمه عبور رو از طریق متد پست دریافت میکنه و مقدار اون رو در بانک جستجو میکنه. اگر اطلاعات یوزر درست نبود محتویات Page_LoginMember که خودش یه PageProducer هست برگردانده میشه.

SyntaxCheck
جمعه 24 مرداد 1382, 23:00 عصر
یادم رفت این رو هم بگم که عمل کنترل بالا باید در رویداد OnAction از Action مربوط به Pathinfo مورد نظرتون که فیلدهای نام و کلمه عبور رو دریافت میکنه باید نوشته بشه.

Hidarneh
دوشنبه 27 مرداد 1382, 13:44 عصر
ممنون.اون مشگلم حل شد . ولی برای cookie ها چکار کنم ؟ هر صفحه آدرسش فرق می کنه و کوکی که با یه صفحه می سازم روتوی صفحه دیگه نمی تونم بخونم .

SyntaxCheck
چهارشنبه 29 مرداد 1382, 20:32 عصر
سلام
برای خوندن مقدار یک فیلد در کوکی مربوط به وب اپلیکیشنتون باید به این روش عمل کنید:

Request.CookieFields.Values['username']

مقدار برگشتی مقدار فیلد username در کوکی وب اپلیکیشنتون خواهد بود. با این روش در تمام صفحه ها میتونید مقدار کوکی رو بخونید.

Hidarneh
دوشنبه 03 شهریور 1382, 22:06 عصر
مشگل من اینه که کوکی هایی رو که با دستورResponse می سازم نمی تونم بخونم و یعنی کوکی ساخته می شه ( فایلش رو از اکسپلورر می بینم ) ولی REquest.cookie‌خالیه و یه چیز دیگه اینکه کوکی هایی رو که با asp در صفحات قبل تنظیم کرده ام می تونم بخونم ولی اونهایی که با response و توی همین برنامه خودم درست کردم رو نه !!! :cry:

SyntaxCheck
چهارشنبه 05 شهریور 1382, 09:44 صبح
سلام
کوکی هایی روکه توی وب اپلیکیشن دلفیتون درست میکنید قاعدتا باید بدون هیچ مشکلی با همون برنامه بخونید. یه کمی بیشتر راجع به پروسه ای که خودتون استفاده میکنید برای نوشتن کوکی توضیح بدید و کد رو اینجا بنویسید.