PDA

View Full Version : سوال در مورد پرینت DataGridViewو جست و جو

john smithair
دوشنبه 05 مرداد 1388, 10:12 صبح
سلام به دوستان عزیز
2تا سوال داشتم که اگر لطف کنید و کمک کنید ممنون میشم.
سوال اول در مورد پرینت گرفتن ازDataGridView هست.
من میخوام از اطلاعات DataGridView خودم دقیقا مثل خودش پرینت بگیرم یعنی میخوام در برگه چاپ کاملا مثل خود DataGridViewردیف ها پشت سر هم چاپ بشن.
البته من قبلا با کریستال ریپورت به صورت های دیگه از DataGridViewپرینت گرفتم ولی تا حالا این طور نتونستم پرینت بگیرم.
سوال بعدی من هم در مورد کد های زیره :
من با یک کد شبیه این در برنامه ام جست و جو میکنم:
Table1BindingSource.Filter = "Family Like '" & FamilySchTxt.Text & "'"
خوب DataGridView برای نمایش نتایج جست و جو تغییر میکنه و تنها بخشی از داده ها رو نمایش من برای بازیابی DataGridView از کد زیر استفاه کرده ام :
Me.Table1TableAdapter.Fill(Me.Db1DataSet.Table1)
اما کار نمیکنه یعنی DataGridView در برنامه ی من refresh نمیشه .به نظر شما باید چه کار کنم.
از کمک هاتون در مورد این 2 سوال پیشاپیش ممنونم.

arsalansalar
دوشنبه 05 مرداد 1388, 12:41 عصر
واسه سوال اولت که مثال تو سایت زیاد هست,جستجو کن.می تونی از قسمت ابزار ها و کامپوننت های vb.net که توعناوین اول سایت هست مثال پیدا کنی.
اما در مورد سوال دومت:
از کد زیر استفاده کن.و یک نکته رو همیشه بدون که اگر اطلاعاتی رو در datagridview ندیدی یعنی اینکه اطلاعاتت درست bind نشده است.

con = New OleDbConnection("provider=microsoft.jet.oledb.4.0 ; data source=" & Application.StartupPath() & "\database.mdb")
con.Open()
Dim da As New OleDbDataAdapter("select * from telephon Where family like '%' + '" + textbox1.Text + "' + '%'", con)
Dim ds As New DataSet
da.Fill(ds, "telephon")
DataGridview1.DataSource = ds
DataGridview1.DataMember = "telephon"

saeedr22
دوشنبه 05 مرداد 1388, 16:34 عصر
جوا سوال دوم رو که دوستمون گفتن ولی واسه سوال اول .اگه می خوایین دقیقاً خودش بیفته چرا از پرینت فرم استفاده نمیکنی؟؟