PDA

View Full Version : سوال: پاک کردن پارتیشن ها

shytonak
سه شنبه 06 مرداد 1388, 00:31 صبح
سلام دوستان من می خوام برنامه بیاد کل پارتیشن ها بجز درایو c رو پاک کنه یعنی سیستم فقط یک پارتیشن اونم c داشته باشه طوری که نشه اطلاعات رو بازیابی کرد.ممنون میشم بگید چطور این کارو کنم.

asd_moghadas
سه شنبه 06 مرداد 1388, 07:21 صبح
سلام
ای کلک بگو می خواهی چکارکنی؟
من کداونا دارم ولی بدلیل اخلاقی نمی تونم اونا روی سایت بگذارم اگه میخواهی میل بزن برات روش ان را میفرستمasd_moghadas@yahoo.com

shytonak
پنج شنبه 08 مرداد 1388, 14:54 عصر
دوست من چی شد؟

keivan mousavi
پنج شنبه 08 مرداد 1388, 23:12 عصر
این ارو میتونی هم با پارتیشن مجیک 8 و هم با پارتیشن مکستور اگه هاردت مکستور هستش انجام بدی تو اینترنت آموزش اینارو سرچ کنی بهت میده
فکر نم توی این سایت هم همچین مطلبیو دیدم

http://www.tarfandestan.com

Reza_Yarahmadi
جمعه 09 مرداد 1388, 11:07 صبح
روشی که به ذهنم میرسه! اینه که شما اول بیاید تمام برنامه های در حال اجرا رو از رم خارج کنید (به جز سیستم عامل و برنامه خودتون!!) بعد یا فولدرهای صفحه Root هر درایو رو پاک کن و یا درایو رو فرمت کن. بعد تا زمانی که درایو فضای خالی داره یک سری فایل به درد نخور (مثلا یه فایل متنی) رو توش کپی کن وقتی درایو پر شد دوباره تمام فایلهای کپی شده رو پاک کن. اینطور دیگه اطلاعات قبلی قابل بازگشت نیست.

shytonak
جمعه 09 مرداد 1388, 11:11 صبح
دوست من من نمی خوام درایو رو فرمت کنم می خوام پارتیشن ها رو پاک کنم.

Sajjad.Aghapour
جمعه 09 مرداد 1388, 12:32 عصر
می تونید از comand های داس استفاده کنید.یه جستجو در مورد دستور diskpart تو اینترنت بکنید ...

alireza_tavakol
جمعه 09 مرداد 1388, 12:35 عصر
سلام دوستان من می خوام برنامه بیاد کل پارتیشن ها بجز درایو c رو پاک کنه یعنی سیستم فقط یک پارتیشن اونم c داشته باشه طوری که نشه اطلاعات رو بازیابی کرد.ممنون میشم بگید چطور این کارو کنم.

می تونید از comand های داس استفاده کنید.

من فکر کنم اگه از command های DOS استفاده بشه ، بازیابی اطلاعات به سادگی امکان پذیر است

keivan mousavi
جمعه 09 مرداد 1388, 18:18 عصر
روشی که به ذهنم میرسه! اینه که شما اول بیاید تمام برنامه های در حال اجرا رو از رم خارج کنید (به جز سیستم عامل و برنامه خودتون!!) بعد یا فولدرهای صفحه Root هر درایو رو پاک کن و یا درایو رو فرمت کن. بعد تا زمانی که درایو فضای خالی داره یک سری فایل به درد نخور (مثلا یه فایل متنی) رو توش کپی کن وقتی درایو پر شد دوباره تمام فایلهای کپی شده رو پاک کن. اینطور دیگه اطلاعات قبلی قابل بازگشت نیست

دوست عزیز این روش دیگه قدیمی شده هاردهای SATA رو میتوان تا 5 یا 6 بار قبل بازیابی کرد

Open-Source
جمعه 09 مرداد 1388, 18:25 عصر

دوست عزیز شما هرجوری که هاردت رو فرمت کنی،fdisk کنی،یا فایل کپی کنی دوباره پاک کنی، یا درایو پاک کنی و... همه قابل بازیابی هستند به جز یه مورد اونم format low level هستش که ممکنه زمان زیادی ببره(بسته به نوع هارد و میزان)مثلا 10 ساعت.

اگه در مورد این فرمت بتونی کاری بکنی کردی در غیر اینصورت بازیابی نشدن فِرت.:لبخند:

samirdev
جمعه 09 مرداد 1388, 20:51 عصر
اگر واقعا اطلاعات قابل بازیابی باشه . پس چرا به جای اینکه روی هارد 80 بنویسند که 80 GB ظرفیت داره نمی نویسند که 480 GB ظرفیت داره ، این جوری که پول بیشتری به جیب می زنند . تازه مشکل جا هم کم میشه . فکر نمی کنید بهتره بیشتر در مورد حذف اطلاعات از هارد تحقیق کرد!

وقتی فایلی از هارد پاک می شود . حذف فیزیکی اتفاق نمی افتد و حذف منطقی صورت می گیرد . پس می توان آن را به راحتی بازگرداند. و در Low Level Format تمام هارد با یک مقدار مشخص باز نویسی می شود تمام هارد شما پاک می شود و هیچ اطلاعاتی قابل بازگشت نیست.

در ضمن فکر اینکه بتوان برنامه ای نوشت که System Drive را پاک کند از ذهن بیرون کنید. چون ویندوز هرگز چنین اجازه ای را به شما نمی دهد. تازه با کمی فکر دوباره می توان به این نتیجه رسید. برنامه خود شما تحت ویندوز اجرا می شود پس با API ویندوز در گیر است و API در کجا قرار دارد ؟ در همان پازتیشنی که شما قصد حذف آن را دارید . پس مطمئنا برنامه خود شما از ادامه کار باز می ماند . حتی برنامه هایی که برای این کار ها نوشته شده اند مانند Partition Magic یا DiskPart خود ویندوز هم بدون Restart مجدد اجازه چنین کاری را به شما نمی دهند یعنی OS کاملا Shutdown می شود و در مد دیگری برای این کار بالا می آید تا به هارد وابستگی نداشته باشد تا بتواند این کار را انجام دهد.

alireza_tavakol
شنبه 10 مرداد 1388, 01:41 صبح
با عرض پوزش از دوستان

لطفا به متن سوال توجه کنید و بعد پاسخ دهید:عصبانی++:

من می خوام برنامه بیاد کل پارتیشن ها بجز درایو c رو پاک کنه

من فکر می کنم منظور این دوست عزیزمون از ایجاد این تاپیک این بوده که چگونه می توان مسقیما" به سلول های ذخیره سازی اطلاعات یک هارد دیسک دستیابی پیدا کرد ، ( منظور من از سلول های ذخیره کننده اطلاعات : مثلا partition table و یا master boot rec و یا مثلا در فلان سکتور می خواهم فلان مقدار رو ذخیره کنم )

این طوری جواب دوست سوال کننده هم داده میشه:لبخندساده:

keivan mousavi
شنبه 10 مرداد 1388, 10:49 صبح
اگه سوالش اين باشه كه فقط ميخواد درايوهاي ديگر هاردشو به درايو C اضافه كنه اين كه كاري نداره با خوده ويندوز هم انجام ميشه اگه اينو ميخواي بگو تا آموزششو برات بنويسم

shytonak
شنبه 10 مرداد 1388, 12:35 عصر
ببینید دوستان ما تو قسمت disk Management می تونیم درایو ها رو پاک کنیم.اونا به درایو c اضافه نمی شن بلکه کلا اون درایو پاک میشه.من میخوام کاری مشابه این بکنم البته نمی دونم بعد از این که 2 باره پارتیشن بندی شدن اطلاعات قابل بازیابی هستند یا نه.
ممنون میشم اگه کدی تو این زمینه دارید بذارید