PDA

View Full Version : سوال: پردازش فایلهای PDF

Mahdi1001
یک شنبه 11 مرداد 1388, 12:20 عصر
سلام دوستان عزیز
من میخوام یه برنامه تو سی شارپ بنویسم که یه پی دی اف بگیره و اونو پردازش بکنه و نشون بده .
البته منظورم مثل پردازش تصویر !!!
یعنی داخل پی دی اف بتونم سرچ کنم ، عنوان ، موضوع ، نویسنده ، و ... را خود نرم افزار از داخل پی دی اف در بیاره و در صورت لزوم نمایش بده .
اگه کسی اطلاعاتی در این باره داره خیلی ممنون میشم کمکم کنید .

با تشکر

Mahdi1001
سه شنبه 20 مرداد 1388, 12:39 عصر
من تا حدی راهشو پیدا کردم اگه کسی به همچین مشکلی خورد حداقل می تونم راهنماییش کنم .
ببخشید که وقت شما رو گرفتم .

cactoss84
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 07:33 صبح
سلام , من یه فایل tifo تویهsql ذخیره میکنم و به صورت صفحه به صفحه تویه picturebox نشونش میده , حالا می خوام این کارو با یه فایل pdf انجام بدم خیلی ممنون میشم اگه کمکم کنین !!!!!

Mahdi1001
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 11:34 صبح
سلام دوست عزیز
شما میخواین فایل پی دی اف داخل دیتا بیس ببرین ؟
این کار اصلا مناسب نیست . چون حجم فایلهای پی دی اف زیاد واسه همین ادرس اونارو زخیره میکنن .
اگه مشکلی داشتین در خدمتم .

cactoss84
شنبه 24 مرداد 1388, 07:01 صبح
آره باید فایل توی دیتابیس ذخیره بشه , راهی در این زمینه سراغ دارین؟؟ اصلاه میشه فایل pdf رو توی picturebox دید

cactoss84
شنبه 24 مرداد 1388, 10:37 صبح
سلام , الان دیگه میتونم ذخیره کنم اما بازیابی نمیشه !!!!! کامپوننتشم پیدا و اضافه کردم خیلی عجله دارم واسش ممنون میشم اگه کمکم کنین

daniel_0247
شنبه 24 مرداد 1388, 11:17 صبح
سلام!
فکر نکنم نشون دادن فایل pdf در picturebox راه حل خوبی باشه !
شما می تونی از dll >> Adobe acrobat Browser Control Type استفاده کنی .

cactoss84
شنبه 24 مرداد 1388, 13:33 عصر
acropdf گذاشتم با همونم تونستم ذخیره رو توی دیتابیس انجام بدم راهی برای بازیابی از دیتابیس میخوام

Mahdi1001
شنبه 24 مرداد 1388, 13:34 عصر
سلام
من واسه نشون دادنش از یه کامپوننت استفاده کردم که خیلیم خوب بود.
راستی شما می تونید بگین چطوری پی دی اف ذخیره کردین یا اگه ممکنه کدتون بزاین خیلی ممنون میشم.
من واسه جستجو تو پی دی اف خیلی سختی کشیدم اخرم اون چیزی که میخوام نشد. اگه بشه پی دی اف تو دیتابیس ذخیره کرد و روش سرچ کرد خیلی عالی میشه .
واسه نمایشم اگه بشه که فکر نمیکنم کار جالب نیست تو پیکچر باکس نشون بدی .

cactoss84
شنبه 24 مرداد 1388, 13:49 عصر
private void btsave_Click(object sender, EventArgs e) { SqlCommand objcommand = new SqlCommand("insert into table (sh3008) values (@sh3008)", con); byte[] filebyte; filebyte = File.ReadAllBytes(strFileName); objcommand.Parameters.Add("@data", SqlDbType.Binary).Value = filebyte; con.Open(); objcommand.ExecuteNonQuery(); MessageBox.Show(".ثبت اطلاعات با موفقيت انجام شد"); con.Close();}و این خط رو در قسمتی که فایلتونو open میکنین بنویسینaxAcroPDF1.LoadFile(textBox1.Text); ه بجای textbox1.text آدرس فایل خودتونو بذارین (فایلی که باید ذخیره بشه)

Mahdi1001
شنبه 24 مرداد 1388, 14:14 عصر
ببخشید
filebyte = File.ReadAllBytes(strFileName); به جای strFileName ادرس فایل بزارم دیگه؟
پس این چیه؟

و این خط رو در قسمتی که فایلتونو open میکنین بنویسینaxAcroPDF1.LoadFile(textBox1.Text); �ه بجای textbox1.text آدرس فایل خودتونو بذارین (فایلی که باید ذخیره بشه)

cactoss84
یک شنبه 25 مرداد 1388, 10:43 صبح
من کارم راه افتاد اینم کد بازیابی از دیتابیس SqlCommand cmdSelect = new SqlCommand("select * from scan where sh3001=" + lbej.Text, con); con.Open(); SqlDataReader dr = cmdSelect.ExecuteReader(); if (dr.Read()) { byte[] barrImg = (byte[])dr["sh3006"]; j =dr["sh3008"].ToString(); string strfn = Convert.ToString(DateTime.Now.ToFileTime()); FileStream fs = new FileStream(strfn, FileMode.CreateNew, FileAccess.Write); fs.Write(barrImg, 0, barrImg.Length); fs.Flush(); fs.Close(); axAcroPDF1.LoadFile(strfn); con.Close(); }

cactoss84
یک شنبه 25 مرداد 1388, 10:46 صبح
اینو میذارین توی قسمت open کردن فایلتون تا همون موقع نمایشش بده.ولی بالایی برای تبدیل به بایت شدنشه

Mahdi1001
یک شنبه 25 مرداد 1388, 12:54 عصر
سلام
میشه بیشتر توضیح بدین منظورتون چیه ؟
چه مشکلی ؟

reza_badii
دوشنبه 26 مرداد 1388, 23:03 عصر
دوستان سلام!
من تو برنامه ام ميخوام یک فایل PDF رو به کاربر نشون بدم! ميشه OCX مناسب رو معرفی کنيد؟
ممنون!

cactoss84
سه شنبه 27 مرداد 1388, 07:27 صبح
سلام مشکلم رفع شد ممنون

cactoss84
سه شنبه 27 مرداد 1388, 07:39 صبح
میتونی از این کامپوننت استفاده کنیAxAcroPDFاز این مسیر واردtoolbox برنامت کن :C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\Acropdf.dll