PDA

View Full Version : یه سوال و انواع .net

aghaa_rezaa
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 01:59 صبح
سلام دوستان خوبید

یه سوال داشتم لطفا منو روشن کنید ببینیم دنیا دسته کیه ؟

من نمیدونم این .net دیگه چه صیغه ای ؟ اصلا یعنی چی ؟

میخوای بری asp.net بخونی میبینی باید یه زبونی بلد باشی ، میخوای پایگاه داده بخونی میری سراغ ado.net میبینی sql ،من اصلا موندم که اینها چین و چرا اینقدر قاطی پاتیه ؟
اگه خودشون زبونن پس چرا باید با یه زبونه دیگه توشون بنویسی و ....؟

sql
mysql
sql 2000
sql 005
اینها چین ؟ چه فرقی دارن ؟ بخوام یاد بگیرم برم کدومو شروع کنم ؟
مدیران جون خودتون پاک نکنین انجمون بزارین من روشن شم بعد اگه خواسین یا پاک کنین یا جابجا !!!1:عصبانی:

saeedr22
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 02:44 صبح
با عرض سلام خدمت دوست عزیز.
ببینین donet framwork جایگزین com شده است که در واقع یک لایه می باشد که برنامه های نوشته شده تحت این تکنولوژی برای اجرا به این لایه نیاز دارند و کلاس ها و namespace های آنها درون این لایه ذخیره شده اند.
visual studio که خود شامل چند زبان است بر روی این لایه قرار دارد و در واقع برنامه های نوشته شده با آن برای اجرا به آن نیازمند هستند.
زبان هایی مثل vb.net و c#.net از زبان های visual studio می باشند .
که با استفاده از آنها می توان به 2 شکل برنامه نوشت.
1.application
2.webapplication
که در webapplication درواقع از asp.net استفاده می شود که زبان استفاده شده در آن می تواند vb.net یا c# باشد.
در .نت مهم نیست که برنامه نوشته شده به چه زبانی باشد چون در آخر به IL تبدیل میشود.

sql
mysql
sql 2000
sql 005
اینها چین ؟ چه فرقی دارن ؟ بخوام یاد بگیرم برم کدومو شروع کنم ؟

sql : یک زبان رابط می باشد که برای کار با جداول باید از /ان استفاده کرد و به دستورات Sql
query می گویند و مثلاً Select یکی از دستورات sql می باشد.
mysql :یکی از پایگاه های داده ای مشهور دنیاست که بیشتر در لینوکس و php محبوبیت دارد.
یکی از ویژگی های mySql , سبک بودن و رایگان بودن آن است.
sqlserver:
می توان گفت که بعد از oracle محبوبترین پایگاه داده ای دنیا است و یکی از محصولات شرکت مایکروسافت می باشد.
و برای کاربرانی که با visual studio کار میکنند Sql server محبوبتر است.
امیدوارم که سوالتان را درست متوجه شده باشم.:لبخندساده:

aghaa_rezaa
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 05:48 صبح
بسیار سپاسگزارم دوست خوبم

کافی و کامل بود ممنون اما راستی ado.net چیه جریانش؟ اونم میشه گفت معادل همون asp.net تو پایگاه دادست ؟

saeedr22
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 10:13 صبح
سلام
ado.net
شامل کلاس های برای کار با پایگاه داده می باشد یعنی برای دستزسی به پایگاه داده از طریق visual studio باید ازکلاس ها ی Ado.net استفاده شود .