PDA

View Full Version : سوال درباره پارادکس

محمد حسن
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 17:46 عصر
سلام.
تو برنامه ای که نوشتم از بانکهای اطلاعاتی پارادکس استفاده کردم
حالا هر جا بخواهم exe برنامه رو اجرا کنم باید دلفی روی اون سیستم نصب باشه.
چطوری برنامم رو بدون دلفی اجرا کنم.

tdkhakpur
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 17:53 عصر
سلام
دلفی نه ولی باید موتور دیتابیس یا همان DBE را که که دارای setup مخصوص به خود هست را قبل از اجرا نصب کرده باشید.

bmanfy
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 18:33 عصر
سلام .
به گفته دوستمون دلفی لازم نیست . موتور دیتابیس لازمه .
البته من خودم هم چند سال پیش همین مشکل رو داشتم و روشی هم نمیدونستم که چه طوری موتور دیتابیس رو نصب کنم . که چنتا فایل Dll پیدا کردم که اگر کنار برنامت قرار بدی دیگه نیاز نیست موتور دیتابیس رو نصب کنی . حجمش درست یادم نیست اما فکذ نمیکنم بشه توی سایت Upload کرد اگر دوست داری ایمیلت رو بزار تا اون فایلها رو برات ارسال کنم .
البته اگه Sqtup برنامت رو با instalshild بسازی میتونی موتور دیتابیس رو نصب کنی .
موفق باشی.

Hsimple11
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 19:00 عصر
1- Paradox و BDE رو بذارید کنار. دیگه واقعا Out Of Order هستند.

2- دربارش توی همین سایت بارها بحث شده بطور کامل. کلماتی مثل BDE رو جستجو کنید.

tdkhakpur
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 19:26 عصر
1- Paradox و BDE رو بذارید کنار. دیگه واقعا Out Of Order هستند.

2- دربارش توی همین سایت بارها بحث شده بطور کامل. کلماتی مثل BDE رو جستجو کنید.
سلام
این مطلب یعنی چی واقعا میخواهم بدانم؟

merced
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 22:09 عصر
سلام
این مطلب یعنی چی واقعا میخواهم بدانم؟

يعني اين روزا ضعيف ترين بانك اطلاعاتي مورد استفاده اكسس هست و پارادكس سالهاست منسوخ شده تكنولوژي هاي جديد مثل ADO.NET جايي براي BDE نذاشته. اگه دات نت كار نمي كني حداقل ADO‌ رو استفاده كن هم امكاناتش كامل تره و هم درايورهاش همراه ويندوز هست و باگ آنچناني هم نداره

محمد حسن
جمعه 16 مرداد 1388, 11:42 صبح
سلام .
به گفته دوستمون دلفی لازم نیست . موتور دیتابیس لازمه .
البته من خودم هم چند سال پیش همین مشکل رو داشتم و روشی هم نمیدونستم که چه طوری موتور دیتابیس رو نصب کنم . که چنتا فایل Dll پیدا کردم که اگر کنار برنامت قرار بدی دیگه نیاز نیست موتور دیتابیس رو نصب کنی . حجمش درست یادم نیست اما فکذ نمیکنم بشه توی سایت Upload کرد اگر دوست داری ایمیلت رو بزار تا اون فایلها رو برات ارسال کنم .
البته اگه Sqtup برنامت رو با instalshild بسازی میتونی موتور دیتابیس رو نصب کنی .
موفق باشی.
سلام .
خیلی ممنون ، اگه مقدوره برام ارسال کنید
hassan_zare_iran@yahoo.com

Hsimple11
جمعه 16 مرداد 1388, 12:44 عصر
کاربر محمد حسن؛

شما پستها رو واقعا میخونید؟!

اولا که گفتیم این ها رو بذارید کنار. ثانیا گفتم که نیازی به آپلود و دادن فایلی نیست. شما جستجو کنید در همین سایت بارها و بارها جواب کامل این سوال اومده.

smhzkk61
جمعه 16 مرداد 1388, 12:46 عصر
كافيه پوشه مربوط به موتور دیتابیس رو در سيستم مقصد كپي كني يعني پوشه Bde
c:\Program Files\Common Files\Borland Shared\BDE
رو در سيستم مقصد در همين مسير بچسبانيد

smhzkk61
جمعه 16 مرداد 1388, 12:55 عصر
تاپيك زير رو ملاحظه كنيد
حتما بايد دلفي نصب باشه تا اجرا بشه؟ ‏ (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=134033)

Hsimple11
شنبه 17 مرداد 1388, 17:23 عصر
BDE Deploy رو جستجو کنید.

daffy_duck376
پنج شنبه 22 مرداد 1388, 16:31 عصر
من 100 سال پیش:لبخند: یه برنامه با این پارادوکس نوشتم بعد از دو ماه به علت خراب شدن پی در پی اندکس ها و همچنین پاک شدن خود به خود رکورد ها در تعداد رکورد های زیاد مجبور شودم کلا بانک برنامه رو عوض کنم . یه نصیحت بهت بکنم . دور اونو خط بکش . اگه دنبال راحتی هستی ADO کار کن تا بعداد باعث پشیمونی نشه !