PDA

View Full Version : سوال: مشکلی در دیتا گرید

losingsleeep
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 20:25 عصر
سلام. من یک مشکل در رفتار گرید دارم (اما در گرید ساده خود #C اینطور نیست).اگه ممکنه خفن ها به من هالو کمک کنن:
1- من یک گرید مشتق شده از خود گرید معمولی دارم .
وقتی که حالت انتخاب سطر گرید من FullRowSelect بوده و با ماوس روی سطرها حرکت میکنم ، در تابع رویداد SelectionChanged مثلاً میخوام شماره سطر جاری یا مقدار یکی از سلول ها رو بدست بیاوم ،
میبینم که سلولی که روی آن کلیک شده ، به حالت Edit سویچ ، و آماده تایپ کردن میشه. جالبه که اگه روی همون سطر دوباره کلیک کنم ، اینطور نمیشه(انگار اون سلول و سطر آداپته شده). در ضمن برای کمک به شناخت باگ باید بگم که اولین
سطر هیچ وقت اینجوری نمیشه. جالبه که اگه کدمون (دستیابی به سطر جاری) رو در بعضی از رویدادها مثل RowEnter بنویسیم اینجوری نمیشه.
خب تا اینجاش که شفاف بود ، نه؟ حالا مرحله دوم :
2- من واسه تست ، یک گرید معمولی هم گذاشتم کنارش ، با مشخصاتی دقیقا مثل اون یکی. گرید معمولیه عادی کار میکنه. (تا جایی که فکر کردم در مشتق گیری گرید اشتباهات و نواقصی وجود داره)
حالا وقتی میرم توی کد و یواشکی نوعشون رو عوض میکنم ، با کمال تعجب میبینم که رفتارشون برعکس میشه. یعنی خوبه بد میشه و بده خوب میشه. مشکل کجاست؟ من که قاطی کردم. لطفا کمک. مرسی.
یک مثال ساده از کد من پیوست است.

Mohsen229266
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 21:34 عصر
سلام دوست عزیز لطفا بجای ضمیمه فایل txt کدتونو در تگ کد بزارید یا یک نمونه برنامتونو بزارید که بهتره

Mahdi.Kiani
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 23:13 عصر
کاربر @losingsleeep (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=112299)
1- هیچ وفت خودتان را با اون کلمه ای که در خط اول پستتون نوشتید خطاب نکنید!
2-XGrid ای که شما نوشتید که هیچی داخلش تعریف نکردید./
3-سوالتون مبهمه
-----
پ و :
کاربر@Mohsen229266 (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=43325)

بجای ضمیمه فایل txt کدتونو در تگ کد بزارید یا یک نمونه برنامتونو بزارید که بهتره

در این مواقع می توانید پسوند فایل را از txt به cs تغییر بدید و درون VS بازش کنید تا کد های مربوطه خوانایی بهتری داشته باشند

losingsleeep
جمعه 16 مرداد 1388, 12:39 عصر
دوستان ممنون از پاسخهاتون، چشم ! سعی میکنم واضح تر بیان کنم.