PDA

View Full Version : سوال: مشکل در نمایش اطلاعات در گرید ویو

mta_va
شنبه 17 مرداد 1388, 08:41 صبح
سلام
خسته نباشید
من برای نمایش یک فیلد در گرید ویو مشکل پیدا کردم و اونم اینکه چند تا عدد با خط تیره مثلا 1-11-123-25 را در دیتابیس ذخیره می کنم به همین صورت ولی وقتی ز دیتابیس خوانده و در گریدویو نمایش داده میشه مثل آیینه اطلاعات را برعکس میاره
کس میتونه جوابی بده
ممنون

Mohsen229266
شنبه 17 مرداد 1388, 09:40 صبح
با سلام
دوست من خاصیت Right to Left روچک کن احتمالا مشکل حل میشه

mta_va
شنبه 17 مرداد 1388, 10:43 صبح
سلام
ممنون
right to left گرید true هست ولی یک ستون گرید را چه شکلی توی سی شارپ میشه تغییر داد ؟

Mohsen229266
شنبه 17 مرداد 1388, 11:08 صبح
منظورتون از تغییر چیه؟ منظورتون فرمتشه؟

mta_va
شنبه 17 مرداد 1388, 11:14 صبح
آره
میخوام right to left گریدم trueبمونه و ستون گرید false بشه اصلا ممکنه؟
هیچ جور دیگه حل نمیشه

Mohsen229266
شنبه 17 مرداد 1388, 11:27 صبح
آره
میخوام right to left گریدم trueبمونه و ستون گرید false بشه اصلا ممکنه؟
هیچ جور دیگه حل نمیشه
یعنی چی ؟ وقتی right to left رو true میکنیم true میمونه دیگه!

dataGridView1.RightToLeft = RightToLeft.Yes;
ستون گرید false بشه یعنی چی منظورتون ReadOnly! یه همچین چیزی؟

mta_va
شنبه 17 مرداد 1388, 11:34 صبح
خوب من این مشکل را با righ to left=yesدارم ،برای حلش پیشنهاد بدید با right to left =noمشکلی وجود نداره ولی من میخوامyes باشه:ناراحت:

mta_va
شنبه 17 مرداد 1388, 12:05 عصر
جالبه که بدونید این تغییر فرمت یعنی چپ چین شدن روی بعضی از سیستم ها درسته و روی بعضی دیگه برعکسه،یعنی valueگرید من درسته ولی موقع نمایش برای بعضی از سیستم ها برعکس میشه،چه باید کرد؟؟؟!!! تنظیمات ویندوز هم فارسی داره
راهنمایی لازم دارم ممنون

mta_va
شنبه 17 مرداد 1388, 12:29 عصر
یه سوال دیگه
وقتی righttoleft=noباشه میشه یعنی راهی وجود داره که اعداد توی گرید فارسی نمایش داده بشن یا نه؟
بازم تشکر

bahar_engineer
شنبه 17 مرداد 1388, 12:36 عصر
شما گریدتو اینجا ضمیمه کن تا برات درستش کنم (صفحه ای رو که شامل اون گرید هست)

Mohsen229266
شنبه 17 مرداد 1388, 12:54 عصر
دوست من احتمالا مشکل از دخیره در دیتابیستون هست یعنی قبل از ذخیره باید فیلدی که میخواد در دیتابیس ذخیره بشه باید Rigth to Leftش true باشه

mta_va
شنبه 17 مرداد 1388, 13:01 عصر
ستون fستونی است که من راست به چپ بودنش برام مهمه،در ضمن مممکنه روی سیستم شما درست عمل کنه،valueگرید را با مقدار نمایشی مقایسه کنید
ممنون

mta_va
شنبه 17 مرداد 1388, 13:04 عصر
نه در دیتابیس درست ذخیره شده با مثالی که براتون فرستادم شاید بهتر متوجه بشید منظور من را
ممنون

dr_ghezavat
شنبه 17 مرداد 1388, 13:06 عصر
برو بخش دیزاینر کدش رو بنویس . گاهی اوقات به صورت دستی تغییرات اعمال نمیشه و حتما باید کدش رو بنویسی

mta_va
شنبه 17 مرداد 1388, 13:12 عصر
نه در دیتابیس درست ذخیره شده با مثالی که براتون فرستادم شاید بهتر متوجه بشید منظور من را
ممنون

bahar_engineer
شنبه 17 مرداد 1388, 13:29 عصر
تو سیستم من درسته

من ویژوال 2008 دارم

اینکاری رو که بهت می گم انجام بده ببین درست می شه
آخه رو سیستم من درسته اگه هم تغییرش بدم بازم درسته

شما گرید ویوتو انتخاب کن از قسمت property اون آخر columns رو انتخاب کن که روبروش نوشته collectiohn.
بعد ستونهاتو اونجا می بینی

ستون f روانتخاب کن بعد همون اول صفحه باز شده گزینه defaultcellstyle رو بزن بعد از قسمت layout گزینه Alignment رو انتخاب کرده و بذار middleright ببین چطور می شه اگه نشد همین گزینه رو به middle left تغییر بده

اگه نشد همین گزینه ها رو داشته باش و با تغییر right to left اونها رو هم تغییر بده بهر حال در یکی از این حالات درست می شه ...
مثلا right toleft رو true کن و این گزینه ای که بهت گفتم هم یه بار با middleright تست کن یه بار با middleleft اگه نشد هر دو اینها رو با right to left=fals چک کن

اگه باز هم نشد کدتو برعکس بنویس

grdviwCemeteryFamily.Rows[0].Cells["a"].Value + "_" + grdviwCemeteryFamily.Rows[0].Cells["b"].Value+"_"+grdviwCemeteryFamily.Rows[0].Cells["c"].Value + "_" + grdviwCemeteryFamily.Rows[0].Cells["d"].Value ;

به این صورت :

grdviwCemeteryFamily.Rows[0].Cells["d"].Value + "_" + grdviwCemeteryFamily.Rows[0].Cells["c"].Value+"_"+grdviwCemeteryFamily.Rows[0].Cells["b"].Value + "_" + grdviwCemeteryFamily.Rows[0].Cells["a"].Value ;

و دوباره چک کن حالات بالا رو

به احتمال زیاد درست می شه اگه نشد بگو تا دوباره بررسی کنم

mta_va
شنبه 24 مرداد 1388, 09:26 صبح
دوستان من مشکلم را حل کردم
راه حلی که پیدا کردم را میگم شاید براتون مفید باشه.
روی سیستم هی مختلف برناممم را تست کردم و دیدیم در مورد کاراکتر های کاما و اسلش هیچ مشکلی وجود نداره بنابراین به جای خط تیره از اسلش استفاده کردم
به همین راحتی :d