PDA

View Full Version : اتصال سخت به SQL Server 2000

محمد میرمصطفی
سه شنبه 04 اسفند 1383, 01:43 صبح
سلام
من رو یه پروژه Database خیلی خیلی بزرگ کار می کنم که گاهی تعداد رکوردهایی که باید توش پردازش بهشه از مرز 50.000تا هم می گذره واسه همینم وقتی دارم این رکرودها رو که ممکنه تو 10 تا یا بیشتر جدول باشد پرداش می کنم سیستم و مخصوصا Application خودم هنگ می کنه تا Engine کارش تموم شه. فرامینم رو بردم تو یه Thread اوضاع بهتر شد ولی هنوز راضی کننده نیست. میشه راهنماییم کنید؟
راستی Engineم SQL که با ADO بهش وصل شدم.
با تشکر :)

quack
سه شنبه 09 فروردین 1384, 21:55 عصر
سلام
منظورت از پردازش دقیقا چیه
اگه از یک for استفاده می کنی که خیلی طول میکشه توی حلقه for باید Message ها رو بگیر وپردازش کنی
از این استفاده کن Application->ProcessMessages();

البته سرعت رو کم می کنه پیشنهاد می کنم با یک شمارنده هر چند بار تکرار حلقه یک بار این کار رو انجام بدی

2_ اگر کنترلی رو مستقیم به database وصل کردی و موقع پر شدن فرمت گیر میکنه این برای اینکه در هر بار Add کردن یک بار message , paint صدامیشه میتونی قبل از پر کردن Visible کنترل رو false کنی بعد از پر شدن True کنی

نمی دونم اگه منظورت چیزه دیگه ای بود بگو :)

محمد میرمصطفی
سه شنبه 16 فروردین 1384, 00:02 صبح
نه کنترلی وصله، نه forی تو کاره، یه select هست از بین 4، 5 تا جدول که توش از Agrigateها هم استفاده شده. این برنامه حسابداریه که رو اطلاعات شرکتهای مختلف کار می‏کنه. اینکه Select زمان می‏بره زیاد مهم نیست. هنگ کردنه سیستمه که اذیت می‏کنه.