PDA

View Full Version : نمیشه از کامپوننتی به غیر از IwStandard و .. استفاده کرد ؟

khazaie01
شنبه 17 مرداد 1388, 20:59 عصر
نمیشه مثلا از یک کامپوننت جدید که نصب شده استفاده کرد ؟ یک کامپوننت دارم برای عکس گرفتن از وبکم ... میخوام خروجی این کامپوننت را در IwImage نشون بدم چکار کنم ؟

ghabil
سه شنبه 20 مرداد 1388, 00:52 صبح
چرا نمیشه از هر کامپوننتی که برای IW نشوته شده باشه میشه استفاده کرد ولی کامپوننت عکس گرفتن از وب کم؟!! توی وب همچین کامپوننتی وجود نداره مگر اینکه اکتیو ایکس باشه، باید عکس رو یک جایی ذخیره کنی بعد سورش رو به ایمیج بدی

khazaie01
سه شنبه 20 مرداد 1388, 09:21 صبح
ممنون
خوب اینجوری 2 تا برنامه باید بنویسم ؟ یکی با اون کامپوننت کار کنه و عکس را ذخیره کنه یکی هم همین وب application باشه که عکس را لود کنه ؟

ghabil
سه شنبه 20 مرداد 1388, 22:35 عصر
نه تو یک اکتیو ایکس رو میتونی توی اینتراوبت هم لود کنی... من اینجا دلفی و اینتراوب ندارم ولی کاملا یادم میاد اینتراوب کامپوننت اکتیواکس ActiveX داشت

khazaie01
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 11:06 صبح
ممنوووون
پس در کل اگه کامپوننت خاصی داشته باشم نمیشه در اینتراوب ازش استفاده کرد ؟ یعنی محدود به استفاده از ابزارهای اینتراوب هستم و از همه ی کامپوننت های دلفی نمیتونم استفاده کنم ؟
کامپوننت هایی که مد نظر من هست کامپوننت های غیر ویژوال هستند و دیده نمیشند مثلا میخوام کامپوننتی که برای کار با وبکم دارم تو برنامه ازش استفاده کنم (عکس وبکم را تو هارد ذخیره کنم) و عکس را با IWImage از روی هار بخونم

ghabil
پنج شنبه 22 مرداد 1388, 19:48 عصر
چرا میشه ... ببین به این نکته خوب دقت کن : تو برنامت دو تیکه هست یک تیکه سرورت که یک برنامه ویندوزی هست و سیستم عامل اجراش میکنه اونجا از هر کامپونتی میتونی استفاده کنی، ولی این قسمت رو فقط کسی که پشت سرور نشسته میبینه ... یک تیکه صفحات اچ تی ام الی که میسازی و برای کلاینت میفرستی (که در واقع روی IWForm ها ساخته میشند) روی این صفحات فقط کامپونتهایی رو میتونی بزاری که کدی تولید میکنند که به درد اجرا در سمت کلاینت و در Browser میخوره

khazaie01
پنج شنبه 22 مرداد 1388, 19:53 عصر
خیلی ممنوووووووووووووووون خوب اون قسمت که هر کامپوننتی میشه گذاشت کجاست ؟ باید فرمی اضافه کنم ؟

ghabil
پنج شنبه 22 مرداد 1388, 20:10 عصر
میتونی فرم اضافه کنی یا هرچیز دیگه ای البته فرم رو فقط توی Standalone میتونی اضافه کنی و یادت باشه دیگه نمیتونی برنامت رو ISAPI یا DO بکنی...

همونطوری که گفتم میتونی سرورت رو از پیش فرض خود اینتراوب در بیاری خوب میتونی تبدیلش کنی به یک برنامه چندین فرمی با هر امکاناتی

khazaie01
شنبه 24 مرداد 1388, 21:40 عصر
ممنووووووووون
آقا میشه یکم توضیح بدید که چجوری میتونم اون سرور پیش فرض را خصوصی سازی کنم و برنامه هایی که لازم دارم را بهش اضاف کنم ؟
ممنووووووون

khazaie01
جمعه 30 مرداد 1388, 08:11 صبح
من منتظر جواب شما هستم....
چجوری یک فرم اضافه کنم ؟ میخوام یک باتون رو صفحه داشته باشم و تو صفحه وب قرار نیست خروجی خاصی داشته باشه فقط میخوام روی سرور با پورت سریال کار کنه ....

ghabil
سه شنبه 03 شهریور 1388, 20:12 عصر
عزیز جان من دلفی ندارم و مدتی هم هست با اینتراوب کار نکردم ولی همونطوری که بهت گفتم خوئد اینتراوب در فلدر مثالهاش یک مثال هم برای همین کار داره ، کافی بازش کنی و ببینی چی کار کرده ، وی اصل مطلب اینه کامپونت IWStandaloneServer رو میزاری روی یک برنامه معولی دلفی و میشه سرورت...

khazaie01
شنبه 07 شهریور 1388, 10:22 صبح
ممنون دوست عزیز ببینید من توی برنامم میخوام از کامپوننت ComPort استفاده کنم
کامپوننت را روی صفحه گذاشتم و تو رویداد آن کلیک عکس پورتی را باز کردم ...
حالا وقتی کاربر (برنامه تحت وب دیگه ...) روی عکس کلیک میکنه بروزر پیغام میده که دسترسی ندارید ...
مشکل کجاست ؟ خیلی وقت رو این پروژه موندم ....

ghabil
شنبه 07 شهریور 1388, 11:33 صبح
من متوجه سوالت نمیشم؟! میخوای چی کار کنی؟ یعنی کاربر میخواد چی کار کنه؟

khazaie01
شنبه 07 شهریور 1388, 13:04 عصر
ببینید دوست عزیز, یک عکس روی صفحه هست که با کلیک روی اون باید اطلاعاتی به مثلا کام 1 ارسال بشه ... خوب اگه یک application ساده بود که مشکلی نبود (کامپوننت ComPort را میذاشتم رو صفحه و در رویداد آن کلیک عکس دستورات مربوط به ارسال اطلاعات به پرت را مینوشتم)
حالا برنامه یک برنامه IntraWeb و البته در حالت StandAlone یعنی نمیخوام تو وب سرورهای دیگه اجرا بشه و همیشه از وب سرور خودش استفاده میکنم ... من تو یه برنامه IntraWeb چجوری میتونم اون برنامه معمولی را پیاده سازی کنم ؟ یعنی کاربر روی عکس کلیک کنه و اینجا (روی سرور) اطلاعات به پرت ارسال بشه ؟
ممنووووووووووون

ghabil
شنبه 14 شهریور 1388, 07:03 صبح
ببین به این جواب دقت کن:
برنامه تو از دو قسمت تشکلی شده: صفحات وب که سمت کلاینت ساخته میشند و اچ تی ام ال هستند و برنامه سرور که یک برنامه ویندوزی عادی هست و هر کاری بخوای توش میتونی بکنی؟ برای اینکه ببینی چطور میتونی یک سرور کاستم داشته باشی هم خود اینتراوب دمو داره که چون چند بار گفتم ولی انگار پیداش نکردی گشتم برات پیداش کردم ضمیمه میکنم.
اگر به جوابم دقت کردی و بازهم چیزی گنگ هست بگو توضیح بدم

khazaie01
شنبه 14 شهریور 1388, 15:43 عصر
این کامپوننت خاصی داره ؟! موقع بالا اومدنش ارور میده مثل اینکه چندتا کامپوننت کم داره

ghabil
شنبه 14 شهریور 1388, 23:04 عصر
این نسخه 7.2 هست شاید با نسخه تو نمیخونه حالا اجرا کردنش رو ول کن ببین چی کار کرده

khazaie01
دوشنبه 16 شهریور 1388, 10:26 صبح
این که هیچی کد ننوشته !!!

ghabil
سه شنبه 17 شهریور 1388, 23:45 عصر
Custom Form رو ببین، یک کامپوننت STandAloneServer میزاری و هر موقع هواستی رانش میکنی، سرورت آمادست ، بقیه صفحه هات و فرم هارو هم هرچی خواستی بزار دیگه یک برنامه کامل دلفی

iamehsan56
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 09:23 صبح
سلام . اتفاقا من هم همین مشکل رو دارم . دارم روش کار می کنم . اگه چیزی فهمیدم حتما می گم

khazaie01
شنبه 21 شهریور 1388, 13:57 عصر
وقت نمیشه درست روش کار کنم ... آقا یه سوال برام پیش اومده : من اول برنامه معمولی دلفی خودم را بنویسم مثل همیشه ... بعد اون صفحه ای را که میخوام در مرورگر نمایش داده بشه را یه کامپوننت STandAloneServer روش بزارم ؟ یا نه , برنامه را به صورت interaweb بنویسم بعد رو فرمی که از کامپوننتی غیر از iw استفاده میکنه STandAloneServer را بزارم ؟ ببخشید دیگه ....
ممنوووووون

khazaie01
شنبه 21 شهریور 1388, 17:05 عصر
باید به یه برنامه اینترا وب یه فرم معمولی اضافه کنم و کامپوننتهایی که لازم دارم و هم چنین کامپوننت STandAloneServer را رو فرم بزارم و کدهای خودم را تو این فرم بنویسم (کدهای خارج از محدوده IW کدهایی که باید روی سرور اجرا بشه) ؟ آره ؟ اگه درسته چجوری میتونم یه فرم معمولی به برنامه اینتراوب اضافه کنم ؟؟؟؟!!!

ghabil
دوشنبه 06 مهر 1388, 05:31 صبح
File>new>form