PDA

View Full Version : رشته اتصال برای ارتباط با شبکه

happy65_sh
یک شنبه 18 مرداد 1388, 08:09 صبح
سلام خدمت همه بچه های برنامه نویس
من یه برنامه نوشتم حالا می خواهم این برنامه تحت شبکه هم کارکنه از رشته اتصال به صورت زیر استفاده می کنم

Persist Security Info=False;Data Source=192.168.0.5;Initial Catalog=Salary;Connect Timeout=45;User ID=sa;Password=1234
اما موقعی که می خواهم به sql سرور وصل بشم پیغام زیر را میده ؛

An error has occurred while establishing a connection to the server.When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server
احتمالا تنظیمات خاصی توی اس کیو ال سرور نیازه.میشه لطف کنید اون تنظیمات را ذکر کنید و مهمتر اینکه آیا ممکن نیست بدون تنظیمات خاصی در سرور اتصال برقرار بشه یا حداقل تنظیمات از طریق کدنویسی انجام بشه؟
در ضمن چند روزی هست که دارم جستجو می کنم اما به نتیجه ای نرسیدم پس لطفا نگید جستجو کن...موارد زیادی به همراه راه حل های زیاد اما هیچکدوم نتونست کاری بکنه..:گریه:

بهنام بهمنی
یک شنبه 18 مرداد 1388, 10:08 صبح
موارد زیادی به همراه راه حل های زیاد اما هیچکدوم نتونست کاری بکنه..:گریه:

با توجه به نکته ای که ذکر کرده اید, و باتوجه به اینکه ان روشها را نام نبرده اید, کسی نمی تواند به شما کمک کند چون مشخص نیست راه حل پیشنهادی را شما قبلا استفاده کرده اید یا نه!

happy65_sh
یک شنبه 18 مرداد 1388, 11:47 صبح
سلام دوست عزیز
خوب اول رشته اتصال من به این شکل بود:

Data Sourse=192.168.0.5,1433;Initial Catalog=salary;Integrated Security=True

بعد از جستجو رشته ام به این شکل در اومد:

Data Sourse=192.168.0.5,1433;Initial Catalog=salary;User ID=sa;Password=1234

وسرانجام یکی از دوستان گفته بود برای اینکه بدون انجام تنظیمات خاصی در سرور بتوان به بانک اطلاعاتی در سرور وصل شد باید از رشته اتصال زیر استفاده کرد:

Persist Security Info=False;Data Sourse=192.168.0.5,1433;Initial Catalog=salary;User ID=sa;Password=1234

من از انواع و اقسام رشته های اتصال استفاده کردم هیچکدوم جوابی نداد.در لینک
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=664143#post664143
نحوه تنظیمات سرور بیان شده بود ولی مشکل من اینجاست که باید بدون انجام تنظیمات در سرور و فقط از طریق کدنویسی این مشکل را حل کنم...اگه اطلاعاتی در مورد تنظیمات ذکر شده در لینک بالا هم دارید ذکر کنید ممنون میشم اینکه هرکدوم واسه چی هستند

araelectronic@ymail.com
یک شنبه 18 مرداد 1388, 12:24 عصر
با سلام
دوست عزیز تنظیمات remot connectio را باید در sql انجام بدید در غیر اینصورت با هیچ رشته های نمیتوانید وصل بشید

happy65_sh
یک شنبه 18 مرداد 1388, 12:25 عصر
یه چیز دیگه اگه توی رشته اتصالم بعد از IP شماره پورت SQL یعنی 1433 را وارد کنم آخر پیام خطا تغییر می کند و به شکل زیر در می آید:

happy65_sh
یک شنبه 18 مرداد 1388, 12:39 عصر
سلام
araelectronic@ymail.com (araelectronic@ymail.com) عزیز
یعنی همون تنظیماتی که در لینک ارائه شده بیان شده است ؟؟

araelectronic@ymail.com
یک شنبه 18 مرداد 1388, 12:40 عصر
دوست عزیز دقیقا مشکل شما از تنظیمات remot connection است

happy65_sh
دوشنبه 19 مرداد 1388, 13:17 عصر
دوست عزیز یک مشکل پیش می آید ویک سوال:
مشکل اینکه کارفرمای من تاکید داره بدون انجام تنظیمات دستی بتوان به سرور وصل شد.
و سوال اینکه پس چطور هست که برنامه هایی هستند که از SQL استفاده می کنند تحت شبکه هم اجرا می شن اما نیازی نیست که حتما Admin تغییراتی در سرور بده اصلا شاید Admin یه کاربر ساده باشه که از این مسائل سردرنمیاره...

araelectronic@ymail.com
سه شنبه 20 مرداد 1388, 10:56 صبح
با سلام
بستگی به ورژن و ویرایش sql داره در 2000 نیاز به تنظیمات نبود ولی در 2005 به بعد این تنظیمات نیاز هست بخاطر امنیت و کارایی بهتر.
اگر ویرایش enterprise یا workgroup را تهیه کنید اکثر این تنظیمات بصورت default انجام شده و مخصوص شبکه تنظیم شده ولی در مورد فایروال حتما باید تنظیمات دستی انجام شود.
البته این کارها را از طریق برنامه نویسی هم میشه انجام داد.

happy65_sh
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 06:42 صبح
سلام وممنون از راهنماییتون

البته این کارها را از طریق برنامه نویسی هم میشه انجام داد.
میشه راهنمایی کنید چه جوری؟؟

ASKaffash
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 14:25 عصر
سلام
چرا فکر میکنید مشکل فقط از ConnectionString است؟ اول از یک Client تست کنید که آیا در EntrePrise Manager میتوانید به بانک وصل شوید بعد اگر جواب منفی بود ببینید که شاید پورت 1433 فایروال مسدود است ؟ در غیر اینصورت به ConnectionString شک کنید

happy65_sh
پنج شنبه 22 مرداد 1388, 07:08 صبح
سلام

چرا فکر میکنید مشکل فقط از ConnectionString است؟
اتفاقا برعکس دوست عزیز من میدونم مشکل از تنظیمات سرور هست که باید به صورت کدنویسی حلش کنم

اول از یک Client تست کنید که آیا در EntrePrise Manager میتوانید به بانک وصل شوید
خیر بازهم همین پیغام را میده یعنی

SQL SERVER does not allow remote connection

happy65_sh
شنبه 24 مرداد 1388, 12:52 عصر
دوستان عزیز
راهنمایی،راه حلی،هیچی؟؟؟:افسرده::عصبانی+ +:

kimiask
یک شنبه 25 مرداد 1388, 09:37 صبح
باید نسخه interprise sql را نصب کنید و بعد رشته اتصال Data Sourse=192.168.0.5\\sqllexpress;Initial Catalog=salary;Integrated Security=True جواب می دهد

happy65_sh
یک شنبه 25 مرداد 1388, 12:05 عصر
دوست عزیز kimiask اول از همه عضویتت را توی سایت خوب و معرکه ی برنامه نویس تبریک می گم.راهی که شما پیشنهاد دادی امتحان کردم اما باز هم پیغام خطا می داد:

در هر صورت از همه ی دوستانی که تا به حال کمک کردن ممنونم و هنوزم منتظرم:ناراحت: