PDA

View Full Version : مشکل در ارائه گزارش ( صفحه بندی) در fasrReport

yaas135
یک شنبه 18 مرداد 1388, 17:16 عصر
من توی یک کوئری 10 تا رکورد رو که شامل نام افراد و بیوگرافی اونهاست رو می گیریم و میخوام ابتدای هر صفحه نام و یک خط پایین ترش بیوگرافی نمایش داده بشه.( احتمال داره بیوگرافی یک نفر بیشتر از دو صفحه متوالی باشه.)
مشکل اینجاست وقتی هر دو فیلدهای نام و بیوگرافی رو در یک masterDate قرار می دم، در صفحه سوم مثلا، دقیقا همون جایی که بیوگرافی نفر اول تمام میشه، نام نفر دوم نمایش داده میشه و بیوگرافی اون شروع میشه، اما من می خوام اطلاعات هر فرد از ابتدای یک صفحه شروع بشه.
من از FastReport استفاده می کنم
کسی می تونه کمکم کنه
ممنونم

Hsimple11
یک شنبه 18 مرداد 1388, 19:31 عصر
1- اون آرم و لوگو رو میتونید در باند Page Header یا باند Overlay قرار بدید.

2- فیلد نام و نام خانوادگیتون که در جدول Master هست ؟ اون رو در باند Master Data بذارید و خاصیت Start New Page رو True کنید. بیوگرافی رو در باند ِDetail Data قرار بدید.

yaas135
دوشنبه 19 مرداد 1388, 11:50 صبح
ممنونم، این کار رو کردم اون مشکل حل شد، اما با این کار فقط بیوگرافی یک نفر نمایش داده میشه!

Hsimple11
دوشنبه 19 مرداد 1388, 12:44 عصر
مشکل از ارتباط جدولاتونه. M/D رو درست رعایت نکردید.

yaas135
دوشنبه 19 مرداد 1388, 13:34 عصر
میشه بیشتر توضیح بدید؟
ممنونم

yaas135
دوشنبه 19 مرداد 1388, 17:34 عصر
من چیکار کنم؟ کسی کمک نمی کنه؟

Hsimple11
دوشنبه 19 مرداد 1388, 17:45 عصر
1- شما مطمئنید یک صفحه نمایش داده میشه؟

2- وقتی هر دو فیلد نام و بیوگرافی رو در باند MasterData میذارید چی میشه؟

3- شما چجوری رابطه Master/Detail جدولاتون رو ایجاد کردید؟ در SQL یا در خود دلفی؟

yaas135
دوشنبه 19 مرداد 1388, 17:46 عصر
استفاده از ADOTable یا ADOQuery تفاوت داره؟

Hsimple11
دوشنبه 19 مرداد 1388, 17:53 عصر
استفاده از ADOTable یا ADOQuery تفاوت داره؟

در چی؟

بستگی به استفاده شما داره. اگه مثلا یک کوئری بگیرید که تمام رکوردها رو Select کنه این مثل اینه که اون Table رو در یک ADOTable لود کردید. ولی در شرایط دیگه ای که کوئری رو با شرایط خاصی میگیرید بله تفاوت داره و تفاوتشم در سرعت برنامه است چون تمامی رکوردها رو فرا نمیخونید. اگه منظورتون اینه که Master/Detail تون رو با کوئری ساختید نه تفاوتی نداره. پیشنهاد میکنم Master Detail رو توی همین سایت جستجو کنید.

yaas135
دوشنبه 19 مرداد 1388, 19:00 عصر
ممنونم از لطفتون، با راهنمایی هاتون حل شد مشکلم
یا علی