PDA

View Full Version : مشکل در برقراری ارتباط با دیتابیس

elham366
یک شنبه 18 مرداد 1388, 20:56 عصر
سلام
من یه دیتابیس اکسس دارم و برنامه رو به زبان سی شارپ نوشتم، توی دیتا بیس یه کوئری ساختم که دو شرط مربوط به دو تا فیلد متفاوت رو با هم And میکنه وقتی اجراش میکنم درست کار میکنه...توی ویژوال استودیو بوسیله یه شی از کلاس OleDbDataAdapter به این دیتا بیس وصل میشم و این شی میره شئ ای از جنس کلاس DataTable مثلا dt رو پر میکنه و برمیگرده،الان باید dt چند تا رکورد توش باشه ولی خالی برمیگرده:dt.Rows.Count=0
کلاً وقتی توی کوئری ها چند تا شرط رو با هم And میکنم این اتفاق میفته ، در باقی موارد درست کار میکنه،چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مثلا این شرط رو نگاه کنید:

SELECT Titles.BookName, Titles.Author, Categories.CategoryName FROM Titles INNER JOIN Categories ON Titles.Category = Categories.CategoryID
WHERE ((Titles.BookName) Like '*a*') AND ((Titles.Author) Like '*a*');

کوئری رو وقتی تو اکسس اجرا میکنم 6 تا رکورد که این 2 تا شرط رو دارن پیدا میکنه ولی dt خالیه!!!!!!!!!!!!!
حالا اگه به جای این Or,And بذارم مثل بلبل کار میکنه...فکرکنم بلد نیستم چه جوری دو تا شرط رو And کنم

Mohsen_Fotouhi
دوشنبه 19 مرداد 1388, 00:57 صبح
سلام دوست عزیرشاید بخاطر ترتیب اجرای پرانتز ها باشه بدون پرانتز اجرا کن شاید جواب بده

elham366
سه شنبه 20 مرداد 1388, 20:49 عصر
سلام دوست عزیرشاید بخاطر ترتیب اجرای پرانتز ها باشه بدون پرانتز اجرا کن شاید جواب بده
نه متاسفانه درست نشد