PDA

View Full Version : کمک در انتخاب یه DBMS برای بانک های اطلاعات توزیع شده

eyelash
دوشنبه 19 مرداد 1388, 01:22 صبح
سلام دوستان
من قراره سایتی طراحی کنم که داده هاش تو چندتا سرور مختلف توزیع شدن و امر مسلم اینکه برای این کار باید از DBMSی استفاده کنم که توانایی مدیریت بانک های توزیع شده را داشته باشه.
می خواستم تو انتخاب DBMS کمکم کنین. من قبلا تو پروژه هام از ازSQL Server استفاده کردم. آیا خود SQL Server (هر ورژنی) از بانکهای نامتمرکز پشتیبانی می کنه یا نه و اگه نمی کنه به نظر شما استفاده ازMy SQL مناسب تره یا Oracel یا هر DBMSدیگه.
در ضمن برای طراحی سایت ازASP استفاده می کنم.

In_Chan_Nafar
دوشنبه 19 مرداد 1388, 08:59 صبح
اگر قرار است كه به صورت on line از اطلاعات از چند سرور واكشي بشه و بتوانيد از آن استفاده كنيد سراغ
مفهومي به نام federation سرور در SQL برويد جهت اطلاعات بشتر در book online به سرچ بزن با موضوع Federated Database Servers
همچنين شايد بتوني از replication‌در SQL‌استفاده كني اگر ميخواهي بيشتر راهنمايي كنم (يا ساير دوستان) سناريو را كمي باز كن (بيشتر توضيح بده)

eyelash
دوشنبه 19 مرداد 1388, 09:36 صبح
اگر ميخواهي بيشتر راهنمايي كنم (يا ساير دوستان) سناريو را كمي باز كن (بيشتر توضيح بده)

ببینین من قراره یه سایت برای یک فروشگاه و شعب اون ایجاد کنم که ترجیح داده شده هر شعبه ای دیتا بیسش را به صورت مجزا نگهداری کنه، یعنی داده ها روی هاستی که سایت را میزبانی می کنه قرار نداره.
به عنوان مثال وقتی یه بازدیدکننده سایت دنبال یه محصولی توی فروشگاه می گرده من باید دیتا بیس تمام شعب فروشگاه را برای اون محصول جستجو کنم و نتایج جستجو را به کاربر نشون بدم. و در کل داده هایی که قراره توی سایت جریان داشته باشن روی یک سیستم نیست و روی شبکه(که اینترنت باشه) توزیع شدن.

eyelash
سه شنبه 20 مرداد 1388, 00:06 صبح
کس دیگه ایی نظر نمی ده.
SQL Server 2005 جوابگو هست؟

بهنام بهمنی
سه شنبه 20 مرداد 1388, 08:54 صبح
بله هست
در لینک زیر می توانید اطلاعات جامعی راجع به این موضوع بدست آورید
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms151198.aspx

In_Chan_Nafar
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 10:21 صبح
دوست عزيز با ايت چيزي كه شما فرموديد استفاده از Linked Server براي شما گزينه مناسبي است ام بايستي همه جوانب كار را در نظر داشته باشيد
سرعت اتصال
امنيت
در اين روش اطلاعات هر شعبه صرفا در سرور خود است شما جستجويي و يا عمل درجي (distribute transaction) بر روي چندين سرور داريد اما در كل خيلي سرعت در اين روش مهم است
اگه مي توانيد برين سراغ يك سرور مركزي (تعداد شعبه هاي فروشگاه چقدر است)
در مورد پروژه و وسعت آن توضيح بده تا بهتر بتونيم نظر بديم

eyelash
پنج شنبه 22 مرداد 1388, 11:00 صبح
دوست عزيز با ايت چيزي كه شما فرموديد استفاده از Linked Server براي شما گزينه مناسبي است ام بايستي همه جوانب كار را در نظر داشته باشيد
سرعت اتصال
امنيت
در اين روش اطلاعات هر شعبه صرفا در سرور خود است شما جستجويي و يا عمل درجي (distribute transaction) بر روي چندين سرور داريد اما در كل خيلي سرعت در اين روش مهم است
اگه مي توانيد برين سراغ يك سرور مركزي (تعداد شعبه هاي فروشگاه چقدر است)
در مورد پروژه و وسعت آن توضيح بده تا بهتر بتونيم نظر بديم

ممنون از راهنمایتون.
این پروژه پایانی منه و من باید این کار را با استفاده از سرورهای متعدد انجام بدم. درسته وقتی تعداد شعب زیاد باشه کارایی کاهش پیدا می کنه.
در واقع اصل این پروژه برای کار روی مفهوم توزیع شدگی اطلاعات تعریف شده و به نظر خودم هم پوسته ای که برای استفاده از توزیع شدگی تعیین شد مناسب نیست و برای چنین فروشگاهی استفاده از یک سرور خیلی مناسب تره.

اگه مطلب دیگه ای هم وجود داره ممنون می شم راهنمایی کنین
بازهم از لطف شما ممنون.