PDA

View Full Version : طراحی سایت با SilverLight

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 19 مرداد 1388, 11:26 صبح
سلام دوستان. تاجایی که میدونم برای استفاده از WPF در طراحی سایت باید از Silverlight استفاده کنیم( اگر اشتباه نکنم). مشکلی در این رابطه وجود ندارد؟
آیا با ASp.net ارتباط داره و میشه تمامی قابلیتهای net. رو در اون استفاده کرد؟
ممنون.

kimiask
سه شنبه 10 شهریور 1388, 11:18 صبح
چگونه می توان وارد محیط wpf یا sillverlight شد؟

hamidinejad
چهارشنبه 01 مهر 1388, 19:38 عصر
اگر کسی بلده به ما هم بگه شدیدا نیاز داریم؟

Mohsen_Fotouhi
چهارشنبه 29 مهر 1388, 21:17 عصر
اگر کسی بلده به ما هم بگه شدیدا نیاز داریم؟

شما برای استفاده از SilverLIght در محیط VS باید از سایت مایکروسافت silverlight SDk و

SilverLightTools For VS رو دانلود کنید البته باید ADSL داشته باشید حجمش زیاده

موفق باشید

omidameri
پنج شنبه 30 مهر 1388, 21:51 عصر
م یکی درست بگه چی هست چجوری کار می کنه

majid325
چهارشنبه 06 آبان 1388, 14:16 عصر
WPF نسل جدید UI در .NET هست که با به خدمت گرفتن یک فایل XAML و استفاده از یک Class دست برنامه نویس رو برای جدا کردن منطق UI و View UI باز کرده که که این خودش موجب به وجود امدن مدلهایی جهت هماهنگ کردن data و View میشه و به همین مواردی که گفتم ختم نمیشه :
1-اینکه برای به تصویر کشیدن UI به چه صورت از منابع استفاده میکنه...
2-استفاده از Direct X...
3-ایجاد انعطاف در کار با گرافیک برای برنامه نویس...
4-رابطه data و View
و....
مواردی است ک به نوعی ضامن باز کردن پایی Xaml در بین برنامه نویسان هست.
حالا SilverLight همان Xaml برای وب هست با محدودیت های نسبت به Win هاو به نوعی یک پلاگین غیر وابسته به مرورگر و پلت فرم برای وب است.

mahtabbb
چهارشنبه 20 آبان 1388, 14:18 عصر
کسی جایی و میشناسه که آموزش بدهن ؟؟

majid325
پنج شنبه 21 آبان 1388, 08:58 صبح
کسی جایی و میشناسه که آموزش بدهن ؟؟

اتفاقا جدیدا یه دوره پیشرفته وب آموزشگاه تحلیل داده ها (همین آموزشگاهی که با سایت مرتبط هست) داره برگزار میکنه که این مبحث رو هم داره.

در ضمن در هنگام فرستادن پست به عنوان تاپیک هم توجه کنید .

farnazparto
یک شنبه 23 اسفند 1388, 09:48 صبح
salam
lmanam mikham tarahi site konam baraye yek dabirestab ba silverlight va zaban java ki mitone mano komak kone
mail man: farnazparto@gmail.com

araz_pashazadeh
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 22:26 عصر
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت دوستان
من نمدتونم لینک دتنلود رو پیدا کنم
ممنون میشم اگه لینک دانلود سیلورلایت برام بزارین

Amir 2010a
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 06:53 صبح
Microsoft® Silverlight™ 3 Tools for Visual Studio 2008 SP1
سیلورلایت برای ویژوال استودیو 2008 SP1 رو در لینک زیر -32 مگابایت

http://www.microsoft.com/downloads/en/confirmation.aspx?familyId=9442b0f2-7465-417a-88f3-5e7b5409e9dd&displayLang=en

http://www.microsoft.com/downloads/en/confirmation.aspx?familyId=1ea49236-0de7-41b1-81c8-a126ff39975b&displayLang=en

farnazparto
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 09:37 صبح
چگونه می توان وارد محیط wpf یا sillverlight شد؟
به راحتی با تهیه vs2010که که در آن سیلور لایت 3 موجود است و سیلور لایت 4 را از اینترنت به صورت رایگان دانلود کنید میتوانید محیط سیلورلایت رو ببینید موفق باشید

sia_2007
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 10:04 صبح
دوستان؛ طراحی Silverlight با ویژوال استدیو 2008 زحمت زیادی دارد.
شما اول Visual Studio 2010 رو نصب کنید.
بعدش Silverlight 4 Tools رو دانلود و نصب کنید.
با این هم Silverlight و هم WCF RIA رو دارید.
بعدش برای این که بتونید Debug رو تو سطح کلاینت داشته باشین؛ باید Silverlight Developer رو نصب کنید.
این نسخه ی Silverlight Engine مخصوص Developer هاست.
بعدش اگه رفتید تو سایتی که نسخه ی Engine جدیدتری رو از شما درخواست کرد تا کار کنه؛ اون رو نصب نکنین که امکان Debug رو از دست میدید.
XAML Intellisence رو هم از Visual Studio Gallery دانلود و نصب کنید.
تمومه حالا شروع کنین.
با توجه به این که من پایان نامه دانشجوییم رو با Silverlight نوشتم؛ مسئله زیر رو متوجه شدم.
1- بهترین راه کار با دیتا ADO.Net Entity Framework هستش.
2- پیاده سازی REST خیلی برای این مورد سخت هستش؛ و بهتره از WCF استفاده کنین.
3- باید سرویستون رو به بهترین نحو پیاده سازی کنین؛ چون اصلی ترین و مهم ترین فاکتور تو این زمینه است.
من فرصت این که آموزش بگذارم ندارم؛ اما اگه کسی سوالی داشت؛ در حد توانم جواب میدم؛
هر کدوم از دوستان که سوال دارند؛ پیام بفرستند؛ من متن سوالشون و جوابم رو در همین تاپیک کپی میکنم.
چون چند وقت یک بار میتونم سر بزنم؛ و وقتی دیدم یه هم چین تاپیکی بالای 1000 نفر بازدید کننده داشته؛ واقعا دلم نیومد براش وقت صرف نکنم.

sia_2007
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 10:05 صبح
دوستانی که میخوان موفق شوند؛ وقتشون رو روی Entity Framework و WCF بذارن

taghvajou
دوشنبه 24 خرداد 1389, 17:40 عصر
سلام دوستان. تاجایی که میدونم برای استفاده از WPF در طراحی سایت باید از Silverlight استفاده کنیم( اگر اشتباه نکنم). مشکلی در این رابطه وجود ندارد؟
آیا با ASP.NET ارتباط داره و میشه تمامی قابلیتهای net. رو در اون استفاده کرد؟
ممنون.

سلام به همه
حناب صادقیان! قضیه برعکسه! در واقع این سیلورلایته که نسخه اقتباس یافته و سبک شده از wpf.
تو سیلورلایت هم مثل دبیلیو پی اف دات نت داریم ولی کوچیکتر. یعنی تو wpf همه ی دات نت فریم ورک هست ولی تو سیلورلایت فقط نیم اسپیسهای عمومی و پرکاربرد در اختیارمونه!

تعامل asp.net با سیلور رو با مثال رابطه asp.net با فلش تداعی میشه کرد. یعنی اینکه سیلور هم یه کنترل تو شکم اون. همین!

hasan1896
یک شنبه 17 مرداد 1389, 15:25 عصر
میشه سیلورلایت 4 رو با vs2008 بکار برد یا باید vs2010 داشته باشم؟؟؟ اگه میشه لطفا توضیح بدید.:چشمک:

taghvajou
یک شنبه 17 مرداد 1389, 15:28 عصر
سلام به همه
متاسفانه باید حتما از 2010 استفاده کرد. شما ویژوال استودیوی اولتیمیت رو سایت خود مایکروسافت دانلود کنین من براتون سریال میدم.

sia_2007
یک شنبه 17 مرداد 1389, 22:16 عصر
سیلور مثل فلش تو شکم ASP.Net نیست
نه تا زمانی که میشه متدهای JS رو از توی Silverlight اجرا کرد
یا رویدادهای المانهای HTML رو با Silverlight هندل کرد
یا این که یه متد Silverlight رو با JS اجرا کرد
فکر نمیکنم فلش این قابلیتها رو داشته باشه

hasan1896
دوشنبه 18 مرداد 1389, 10:39 صبح
سلام به همه
متاسفانه باید حتما از 2010 استفاده کرد. شما ویژوال استودیوی اولتیمیت رو سایت خود مایکروسافت دانلود کنین من براتون سریال میدم.

ممنون دوست عزیز از اینکه جواب دادی من الان دارم از سایت vatandownload نسخه ultimate رو دانلود میکنم یعنی اون هم سریال میخاد؟ توی سایتی که ازش دانلود میکنم چیزی نگفته بود!!!

shgroup
دوشنبه 18 مرداد 1389, 14:42 عصر
ممنون دوست عزیز از اینکه جواب دادی من الان دارم از سایت vatandownload نسخه ultimate رو دانلود میکنم یعنی اون هم سریال میخاد؟ توی سایتی که ازش دانلود میکنم چیزی نگفته بود!!!

دوست عزیز از هر کجا که دانلود کرده باشید باید سریال منحصر به فردی که برای هر سیستم متفاوت است را در هنگام نصب ویژوال استودیو 2010 وارد کنید. برای گرفتن این شماره سریال ، با باز کردن لینکی که در هنگام نصب ظاهر می شود و باید آن را با اتصال به اینترنت باز کنید ، یک شماره سریال که منحصر کامپیوتر شماست داده می شود و باید آن را دریافت نمایید تا نصب برنامه انجام شود.

dariushzamani85
چهارشنبه 12 آبان 1389, 19:43 عصر
سلام
شما برای یادگیری در مورد سیلورلایت و دبلیو پی اف و ابزارهای آنها مثلا اکسپرشن بلند و دیزاین و وب به وبلاگ من به آدرس زیر یک سری بزنید اگر آموزش حضوری خواستید پیغام بگذارید من معرف کنم

http://zamani2010.mihanblog.com/

mohsen.r
یک شنبه 16 آبان 1389, 07:56 صبح
http://www.silverlight.net/getstarted/

taghvajou
یک شنبه 16 آبان 1389, 21:23 عصر
این آخری رو غیب گفتی!:قهقهه: