PDA

View Full Version : ارتباط بین جداول

pelina
سه شنبه 20 مرداد 1388, 19:36 عصر
با سلام
من دارم پروژه داروخانه می نویسم و از پایگاه داده sql server2000 دارم استفاده می کنم و برنامه دلفی.
یک مشکلی دارم در ایجاد کردن ارتباط بین جداول که از همه مهم تر جدول انبار و دارو هستش که هر دو کلید اصلیشون کد دارو هستش.میدونم که یک ارتباط یک به چند هستش ولی هر کاری می کنم این ارتبا برقرار نمی شه و خطا میگیره و خطاشم اینه:
'tbl_anbar' table saved successfully
'tbl_daro' table
- Unable to create relationship 'FK_tbl_daro_tbl_anbar'.
ODBC error: [Microsoft][ODBC SQL Server Driver][SQL Server]ALTER TABLE statement conflicted with COLUMN FOREIGN KEY constraint 'FK_tbl_daro_tbl_anbar'. The conflict occurred in database 'darokhaneh', table 'tbl_anbar', column 'id_daro'.
لطفا منو راهنمایی کنید

بهنام بهمنی
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 09:36 صبح
احتمالا به علت داده هاي موجود در دو جدول است, مثلا در جدول detail شما ردیفهايي دارید که در جدول master وجد ندارد

farhaneh
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 23:30 عصر
با سلام
من دارم پروژه داروخانه می نویسم و از پایگاه داده sql server2000 دارم استفاده می کنم و برنامه دلفی.
یک مشکلی دارم در ایجاد کردن ارتباط بین جداول که از همه مهم تر جدول انبار و دارو هستش که هر دو کلید اصلیشون کد دارو هستش.میدونم که یک ارتباط یک به چند هستش ولی هر کاری می کنم این ارتبا برقرار نمی شه و خطا میگیره و خطاشم اینه:
'tbl_anbar' table saved successfully
'tbl_daro' table
- Unable to create relationship 'FK_tbl_daro_tbl_anbar'.
ODBC error: [Microsoft][ODBC SQL Server Driver][SQL Server]ALTER TABLE statement conflicted with COLUMN FOREIGN KEY constraint 'FK_tbl_daro_tbl_anbar'. The conflict occurred in database 'darokhaneh', table 'tbl_anbar', column 'id_daro'.
لطفا منو راهنمایی کنید
این امکان هم وجود داره که مشکل از کلید خارجی باشه.