PDA

View Full Version : سئوال فوری در رابطه با کامپوننت تاریخ شمسی sh date

ho_abedin
چهارشنبه 05 اسفند 1383, 22:33 عصر
سلام دوستان عزیز
من با استفاده از ado query و کامپوننت shdate در دلفی میخواهم مقدار تاریخ این کامپوننت را به بانک اکسس بفرستم
اگر بخواهم نوع داده در اکسس را data انتخاب نمایم و بصورت پارامتریک این کار را انجام دهم
لطف کنید و با نوشتن مثال کدی برای هر یک از اعمال insert و update و select یک تاریخ و select بین دو تاریخ را به من آموزش دهید :گیج:
قبلاٌ از همکاری کلیه دوستان سپاسگذارم

برادر کوچک شما :wink:

Zahraii
یک شنبه 09 اسفند 1383, 15:50 عصر
منظورتان از پارامتریک چیه؟

بصورت معمول فقط کافیه کامپونت DBShDate رو به فیلد مورد نظر که از نوع Date هست وصل کنید.

اگه بخواهید مقدار Date موجود در Component را استفاده کنید از Property به نام Date استفاده کنید.

دنیای دلفی
یک شنبه 09 اسفند 1383, 16:13 عصر
با استفاده از Shdate و مرتبط کردن آن به Db
:flower:

دوشنبه 10 اسفند 1383, 10:20 صبح
من با این کامپوننت SHdate کار نکردم ولی
یک مشکلی فکر کنم وجود داشته باشه .
اینکه آیا میشه تاریخ شمسی رو در یک فیلد از نوع date ریخت . فکر کنم تا یک رنجی از تاریخ میلادی رو میشه در این فیلد قرار داد.

:موفق:

Zahraii
دوشنبه 10 اسفند 1383, 12:50 عصر
مشکلی وجود نداره چون این کامپوننت در واقع تاریخ میلادی رو ذخیره می کنه و اون چیزی که نشون میده شمسیه

ho_abedin
دوشنبه 10 اسفند 1383, 17:59 عصر
اگر نخواهیم از dbshdate استفاده نمائیم و با استفاده از ADO Query اطلاعات داخل یک shdate را به بانک از نوع date بفرستیم واگر این بانک acsess باشد چگونه میتوانیم لطف کرده و کد مربوطه را برایم بنویسید

DataMaster
دوشنبه 10 اسفند 1383, 22:15 عصر
تا اون جایی که من یادمه این کامپوننت تارخ رو هم به میلادی و هم به شمسی میده
حالا با این تفاسیر بااستفاده از دستور Between در دستورات Sql می تونی این کار رو انجام بدی
این کار حتما شدنیه چون خودم دقیقا همین کار رو کردم اما الان حضور ذهن ندارم