PDA

View Full Version : سوال: چگونگه پروژه خودرا به صورت فایل exe دربیاورم؟

sayyadhunter1366
شنبه 24 مرداد 1388, 19:39 عصر
سلام دوستان خسته نباشید :
من در vb.netیک پروژه نوشتم ومی خواهم آن را به صورت فایل exe درآورم لطف کنید وکمکم کنید که چه جوری اون رو به صورت فایل اجرایی درآورم به طوری که در یک سیستم که فاقد برنامه vb.net هست بتوان ازاین پروژه استفاده کرد
آیا باید ابتدا این پروژه را درخود vb.netتوسط publisher به فایل exeتبدیل کنم وسپس توسط نرم افزار install shield اون رو به فایل اجرایی در سیستم دیگر تبدیل کنم ؟ لطف کنید این مطلب روبه طور کامل برای من تشریح کنید
خیلی ممنون دوستان :متفکر:

#target
شنبه 24 مرداد 1388, 21:23 عصر
وقتی پروژه رو Run می کنی خودش (بطور پیش فرض مسیر bin/debug در پوشه پروژه ) فایل Exe رو می سازه

همون فایل برنامه اجرایی مال برنامه تویه

برای اجرا روی سایر سیستم ها هم می بایست برروی اون سیستم .Net Framework نصب باشه (همون ورژنی که باهاش برنامه نوشتی )

sayyadhunter1366
یک شنبه 25 مرداد 1388, 12:11 عصر
باید بشود ازاین پروژه فایل اجرایی ساخت بطوری که بدون بیاز به Net Framework بتوان آن رادر یک سیستم دیگر استفاده کرد پاسخ شما پاسخ مناسبی برای این سوال من نیست
من می خواهم پروژه خود رودریک سیستم فاقد Net Framework که برنامه vb.net درآن نیست استفاده کنم پس باید بتوان از آن فایل exe مناسب را ایجاد نمود
اگر قرار باشد که در هرسیستم دارای نرم افزار Net Framework که به درد نمی خورد وباید برنامه ای با این حجم رادرآن نصب کرد درصورتی که کل پروژه من چند ده مگابایت بیشتر نیست
پس راه حل دیگری را به من پیشنهاد دهید ؟!
ممنون

#target
یک شنبه 25 مرداد 1388, 12:50 عصر
احتمالا شما منظور من را درست متوجه نشدید
من که نگفتم باید رو کامپیوتر مقصد ویزال استودیو نصب باشه گفتم دات نت فریم ورک
دات نت فریم ورک هم حجم ستاپش بین 20 تا 195 مگابایت
دات نت فریم ورک 1.1 = حدود 20 مگابایت
دات نت فریم ورک 2.0 = حدود 20 مگابایت
دات نت فریم ورک 3.5 حدود 195 مگابایت
پس شما اگر برنامه رو مثلا با ورژن 2 دات نت نوشته باشید فقط کافی است برنامه دات نت فریم ورک 2.0 با حجم 20 مگابایت را بر روی کامپیوتر مقصد نصب کنید
ستاپ دات نت فریم ورک با نام DotNetFX.EXE در سی دی ویژال بیسیک وجود دارد فقط کافی هست همون را بر کامپیوتر مقصد نصب کنید .
فایل exe اجرایی تان هم همان فایل موجود در (bin / debug) پوشه پروژه تان هست

milad.biroonvand
یک شنبه 25 مرداد 1388, 13:03 عصر
سلام دوست عزيز ، اگه اون فايل رو كه داخل پوشه bin و داخل پوشه debug هست رو كپي يكنيد ، تو هر سيستمي اجرا ميشه ، فقط بايد داخل اون سيستم frme work نصب باشه .

faravani
یک شنبه 25 مرداد 1388, 14:10 عصر
البته روش اصولی اینه که برای برنامه نوشته شده SETUP درست کنی و در هر سیستمی که خواستی نصبش کنی

Irani23t
یک شنبه 25 مرداد 1388, 16:26 عصر
سلام

اگه ممکنه طریقه ساخت setup رو بگین.

ممنون میشم.:خجالت:

#target
یک شنبه 25 مرداد 1388, 16:28 عصر
ویندوز ویستا بطور پیش فرض دات نت روش نصبه

sayyadhunter1366
سه شنبه 27 مرداد 1388, 23:58 عصر
سلام مجدد دوستان :
من پروژه ام روبا visual basic2008 نوشتم وفایل exe اون رو همون طور که گفتید درشاخه bin پیداکردم اما فایل DotNetFX.EXE در dvd نرم افزار visual studio2008 نتونستم پیدا کنم برای اینکه بتونم این پروژه رودرسیستم مقصد اجرا کنم باید بتونم فایل DotNetFX.EXE رودر سیستم مقصد همون طور که گفتین نصب کنم اما پیداش نکردم لطفا برای حل این مشکلم هر راه حلی رو که به نظرتون مناسب می رسه در اختیارم بگذاید :عصبانی++:

Armin060
چهارشنبه 28 مرداد 1388, 05:36 صبح
توی DVD ويژوال استاديو سرچ كن :

*DotNet*.exe

nilda_15
دوشنبه 23 آذر 1388, 20:32 عصر
سلام
منم با setup سازی پروژم مشکل دارم میشه در مورد ساخت آن کلا توضیح دهید

Alipersia
دوشنبه 23 آذر 1388, 21:05 عصر
سلام به همه استادان
دوست خوبم اگه میخوای یه برنامه که تو vbنوشتی رو بصورت قابل نصب روی کامپیوتر های دیگه بکنی چند تا راه هستش،هم میتونی از setupخود vb استفاده کنی و هم از برنامه های دیگه مثل installshild.
اگه برنامه که نوشتی به بانک اطلاعات مرتبطه بهتره از installshilld استفاده کنی، اما اگه به بانک وصل نیست یه فرم جدید ایجاد کن،other project رو انتخاب کن از قسمت setup ،setup project رو انتخاب کن و برنامتو به یه فایل اجرایی تبدیل کن.
امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم.

armin8651
دوشنبه 23 آذر 1388, 21:58 عصر
این آمورش رو بخون به درد می خوره