PDA

View Full Version : كمك در مورد رشته آي تي

aminjooon2005
یک شنبه 25 مرداد 1388, 09:48 صبح
سلام...

عرض شود كه امسال من احتمال زياد رشته آي تي قبول بشم

مي خوام بدونم كه سريع ترين زمان براي تموم كردن مقطع ليسانس چند سال هست؟

يعني امكان داره كسي ليسانس رو 3 ساله بگيره؟ يا حتي كمتر؟؟

kiani_behzad
یک شنبه 25 مرداد 1388, 12:31 عصر
سلام...

عرض شود كه امسال من احتمال زياد رشته آي تي دانشگاه زاهدان قبول بشم

مي خوام بدونم كه سريع ترين زمان براي تموم كردن مقطع ليسانس چند سال هست؟

يعني امكان داره كسي ليسانس رو 3 ساله بگيره؟ يا حتي كمتر؟؟

به هیچ وجه کمتر از 7 ترم یعنی سه سال و نیم امکان نداره.

mehdi_turbo
دوشنبه 26 مرداد 1388, 21:47 عصر
به هیچ وجه کمتر از 7 ترم یعنی سه سال و نیم امکان نداره.

البته اگه هر ترم 25 واحد بگيري و تابستون ها هم 6 واحد احتمال داره به 3 سال نكشه تمومش كني :لبخند:

aminjooon2005
سه شنبه 27 مرداد 1388, 12:00 عصر
حداكثر تعداد واحدي كه ميشه برداشت چقدره(بدون دانشجوي ممتاز و....)

توي تابستون حداكثر چند واحد ميشه برداشت؟

من مرددم كه زمان تحصيلم رو يا خيلي كوتاه كنم يا خيلي طولاني

چون من سريع مي خوام وارد بازار كار بشم و پروژه بگيرم و بنويسم 2 حالت داره يا تحصيل رو سريع تمام كنم بعد برسم به كار يا در كنار تحصيل كار كنم كه احتمالا زمان تحصيل رو طولاني ميكنه

به نظر شما چي كار كنم؟؟

kiani_behzad
چهارشنبه 28 مرداد 1388, 11:55 صبح
حداكثر تعداد واحدي كه ميشه برداشت چقدره(بدون دانشجوي ممتاز و....)

توي تابستون حداكثر چند واحد ميشه برداشت؟

من مرددم كه زمان تحصيلم رو يا خيلي كوتاه كنم يا خيلي طولاني

چون من سريع مي خوام وارد بازار كار بشم و پروژه بگيرم و بنويسم 2 حالت داره يا تحصيل رو سريع تمام كنم بعد برسم به كار يا در كنار تحصيل كار كنم كه احتمالا زمان تحصيل رو طولاني ميكنه

به نظر شما چي كار كنم؟؟
اولا که تو تابستون نمیتونی دروس تخصصی و اصلی رو برداری( دانشگاه اجازه نمیده) فقط میتونی عمومی وپایه برداری اونم حداکثر 6 واحد. پس نمیتونی هر ترو ترم تابستونی برداری.
ثانیا ترمی 25 واحد هم نمیشه برداشت در هر ترم حداکثر 20 واحد میشه برداشت مگر اینکه معدل الف بشی که بتونی 24 تا برداری اگرم مشروط بشی حداکثر 14 واحد میتونی برداری.
ثالثا اگه خیلی خوب درس بخونی میتونی 7 ترمه تموم کنی اصلا هم زودتر نمیشه. که البته من 7 ترم رو توصیه نمیکنم.

behzad_dr
چهارشنبه 28 مرداد 1388, 12:14 عصر
البته دوست عزیز اصلا ، نمیخوام منفی بافی کنم ... اما اول پا بزار تو دانشگاه بعد ببین چه خبره اون وقت می تونی نظر بدی .. البته نمیگم نمیشه ولی شاید یکی یا دو ترم اول بتونی اینطوری باشی بعد کم میاری ! در عین حال موفق باشید فکر نمی کنم کسی هم زود تر از 7 ترم بتونه تموم کنه .

اوبالیت به بو
چهارشنبه 28 مرداد 1388, 23:05 عصر
ما اول مي گفتيم نرم افزار شمسي پور شد قزوين
بعد گفتيم رباتيك شريف، شد باراجين
بعد گفتيم نفر اول ورودي 87 شديم دهم
however... اولشه:لبخند::چشمک:

xxxxx_xxxxx
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 00:40 صبح
اولا که تو تابستون نمیتونی دروس تخصصی و اصلی رو برداری( دانشگاه اجازه نمیده) فقط میتونی عمومی وپایه برداری اونم حداکثر 6 واحد. پس نمیتونی هر ترو ترم تابستونی برداری.بستگي به دانشگاهي داره كه توش تحصيل مي كنيد. اگر دانشجويان متقاضي ترم تابستون در دانشگاه شما زياد باشند اونوقت دروس اصلي و تخصصي و حتي كارگاهي هم ارائه ميده. اگر هم نداد مي تونيد تابستون رو انتقالي بگيريد يه جاي ديگه. انتقالي در تابستون جزو ترم هاي مهمان محسوب نميشه.

در مورد زودتر تموم كردن، زياد به فكرش نباشيد، ره رو آن است كه آهسته و پيوسته رود. به فكر معدل باشيد كه معدل كل به دردتون مي خوره نه تندتند پاس كردن درسها با نمره هاي ناپلئوني. اگر بتونيد با ترمي 20 يا 24 واحد معدل خوبي كسب كنيد خب اونوقت ميتونيد به فكر 7 ترمه فارغ شدن باشيد.

kiani_behzad
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 06:35 صبح
بستگي به دانشگاهي داره كه توش تحصيل مي كنيد. اگر دانشجويان متقاضي ترم تابستون در دانشگاه شما زياد باشند اونوقت دروس اصلي و تخصصي و حتي كارگاهي هم ارائه ميده. اگر هم نداد مي تونيد تابستون رو انتقالي بگيريد يه جاي ديگه. انتقالي در تابستون جزو ترم هاي مهمان محسوب نميشه.

دوست عزیز دانشگاهی که ایشون گفتنو من کامل میشناسم و میدونم که اصلا ترم تابستون حتی برای دروس عمومی هم نمیده چی برسه به تخصصی.
اگه بخواد تابستون عمومی برداره باید مهمان بگیره تابستون یه جای دیگه.