PDA

View Full Version : تفاوت کدینگ و دیکد پیام های چند بخشی با هدرهای 050003 و 060804

reza6384
سه شنبه 27 مرداد 1388, 14:33 عصر
سلام.

من میخواستم بگم که مدت زیادی وقتم گرفته شد تا اینکه یک سری تفاوت ها رو در دیکد پیام هایی که با هدر 050003 دریافت میشه پیدا کنم و میخواستم اینها رو بگم تا بقیه دوستانی که دارن دیکدر می نویسند بدونند و هم اینکه بدونیم این تفاوت ها برای چیه.
من همه sms های چندبخشی رو که دیدم از گوشی های مخنلف ارسال میشه هدر اونها 050003 هست. اما تفاوت ها اینه که در اونجایی که گفته شد به ابتدای رشته 0 اضافه میشه تا مضرب 8 باشه ( در بخش Encoding ) در این پیام ها اینجوری نیست و یکی از 0 ها به آخر رشته اضافه میشه و بقیه به اول رشته. در ضمن کدینگ آخرین قسمت پیام یعنی مثلا بخش 5 از 5 با بقیه فرق داره. و یک چیز دیگه اینکه مثلا اگر شما یک پیام 161 کاراکتری رو ارسال کنید می بینید که 153 کاراکتر اون میشه بخش اول و 8 کاراکتر هم بخش دوم که با هدر مثلا050003FF0201 که جمعا 6 بایته میشه 14 ولی طول رشته رو 0F زده در PDU و از این دسته تفاوت ها.
حالا میخواستم هم نظر دوستان رو بدونم و هم اینکه مثل بخش تست PDU یک سری PDU ها رو اینجا بگذاریم و دیکدش رو بگیم.