PDA

View Full Version : تعیین تعداد صفحه ای که قراره پرینت بشه !

hamid-nic
چهارشنبه 28 مرداد 1388, 19:47 عصر
سلام دوستان
آیا میشه صفحات گزارش کوئیک ریپورت را طوری تنطیم کرد که در صفحه وقتی دکمه ای یا فرمان پرینت را اجرا کردیم صفحه ای باز بشه و تعداد پرینت از این صفحه را از کاربر سوال کنه و وقتی ok کردی شروع به پرینت کردن بکنه ؟

مثل Word که وقتی Ctrl+p را می زنیم صفحه ای باز میشه بصورت تنظیمات که یه قسمتی از اون برای وارد کردن تعداد است و بعد ok می کینم تا پرینت بشه ؟
دوستان لطفا راهنمایی کنید . . .

hamid-nic
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 14:40 عصر
دوستان
کسی نیست کمکی کنه

behnam_dr
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 15:54 عصر
دوست عزیزم من احساس میکنم شما فرمی که مجهز به کوئیک ریپورت هست رو طوری دیگه باز میکنید چون اگه با دستور
Form(n).QuickRep1.PreviewModal این کارو انجام بدید اول برای شما یه صفحه preview باز میشه که در اون صفحه یه دکمه printer Setup داره که در اونجا میتونید تعداد صفحات و یا صفحه خاص رو انتخاب کنید.

یا اینکه قبل از پرینت فرضا میتوانید داخل یه ادیت یا ... تعداد پرینت رو معین کنید به شکل زیر

form(n).QuickRep1.PrinterSettings.Copies:=strtoint (edit1.text);;
پیروز باشید بهنام

Modernidea
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 16:04 عصر
سلام

خوب همون Print Dialog خود ویندوز رو فراخونی کن !

در فست ریپورت به این شکل است :

frxReport1.PrintOptions.ShowDialog:= True;

در ضمن یه جستجو بکن تو همین سایت یا گوگل حتما پیدا میکنی.

-یاهو--

behnam_dr
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 16:54 عصر
سلام

-یاهو--

سوال ایشون quickreport بود . fast خیلی کارا میکنه که تو اینجا نمیشه کرد دوست محترم

hamid-nic
جمعه 30 مرداد 1388, 12:30 عصر
دوست عزیزم من احساس میکنم شما فرمی که مجهز به کوئیک ریپورت هست رو طوری دیگه باز میکنید چون اگه با دستور
Form(n).QuickRep1.PreviewModal این کارو انجام بدید اول برای شما یه صفحه preview باز میشه که در اون صفحه یه دکمه printer Setup داره که در اونجا میتونید تعداد صفحات و یا صفحه خاص رو انتخاب کنید.

یا اینکه قبل از پرینت فرضا میتوانید داخل یه ادیت یا ... تعداد پرینت رو معین کنید به شکل زیر

پیروز باشید بهنام

سلام behnam_dr عزیز
از راهنمایی تون خیلی ممنونم یه سوالی برام پیش اومده اینکه اگر از کد زیر استفاده بکنیم

فقط همون صفحه را می توانیم تعداد بهش بدیم یا اینکه صفحات دیگه در جاهای دیگه هم با توجه به این مقدار پرینت می شوند ؟ نمی دانم منظورم را فهمیدید یا نه ؟
من می خواهم فقط اختصاصی همین صفحه پرینت بشه به تعدادی که وارد می کنیم و در جاهای دیگه به صورت معمولی یک پرینت گرفته شود ؟

hamid-nic
جمعه 30 مرداد 1388, 12:34 عصر
سلام

-یاهو--

از شما دوست عزیز هم خیلی ممنونم
همانطور که behnam_dr عزیز گفت من از کوئیک استفاده می کنم نمی دانم این خصوصیت را داره یا نه ؟ ولی به هر حال ممنونم .

behnam_dr
جمعه 30 مرداد 1388, 15:35 عصر
کد:
فقط همون صفحه را می توانیم تعداد بهش بدیم یا اینکه صفحات دیگه در جاهای دیگه هم با توجه به این مقدار پرینت می شوند ؟ نمی دانم منظورم را فهمیدید یا نه ؟
من می خواهم فقط اختصاصی همین صفحه پرینت بشه به تعدادی که وارد می کنیم و در جاهای دیگه به صورت معمولی یک پرینت گرفته شود ؟

خیر دوست عزیزم تو کدی که من عنوان کردم quickreport رو مشخص کردم یقینا ، پس فقط روی اون فرم که مجهز به quickreport عنوان شده است تاثیر خواهد داشت .
پیروز باشید-بهنام

hamid-nic
جمعه 30 مرداد 1388, 20:56 عصر
ممنون و متشكر آقا بهنام
موفق باشيد

behnam_dr
شنبه 31 مرداد 1388, 00:25 صبح
ممنون و متشكر آقا بهنام
موفق باشيد

دوست عزیزم قصد جسارت ندارم از محبتتون هم ممنونم اما ، لطف کنید طبق قوانین سایت از دکمه تشکر استفاده کنید (به جهت عدم ایجاد پست های اضافی ) پیروز باشید دوست عزیزم

Modernidea
یک شنبه 01 شهریور 1388, 23:48 عصر
از شما دوست عزیز هم خیلی ممنونم
همانطور که behnam_dr عزیز گفت من از کوئیک استفاده می کنم نمی دانم این خصوصیت را داره یا نه ؟ ولی به هر حال ممنونم .

اولا خواهش میکنم وظیفه است.
دوما من گفتم که توی فست ریپورت که من یاد دارم به این شکل هست و در ادامه گفتم یه سرچ بکن تا در مورد Quick Report مطلب مورد نظر رو پیدا کنی.

--یاهوو--

bootshow
شنبه 28 شهریور 1388, 16:29 عصر
الان یکمی دیره ولی باید از qreport.PrinterSetup; استفاده بشه

ghasemshami
چهارشنبه 01 مهر 1388, 08:12 صبح
از این دستور استفاده کن که تغییرات مفید دیگه ای هم می تونی داخلش بدی

QuickRep1.PrinterSettings.Copies := StrtoInt(Edit1.Text);