PDA

View Full Version : سوال: پیمایش تصاویر

sahele_sheni
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 15:40 عصر
سلام دوستان
توی یکی از جدولهای database یه فیلد عکس دارم .میخوام روی فرم عکس ها به صورت کوچیک نشون داده بشه و کاربر بتونه عکس ها رو عقب جلو کنه .....مثلا یه دکمه داشته باشه که بتونه بره به عکس بعدی ....
وقتی هم روی یه تصویر کلیک کرد تمام فیلدهایی که توی database توی اون سطر هست رو load کنم ....
چطور باید این کارو کنم !؟

sahar
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 20:42 عصر
منم همین مشکلو دارم خواهش می کنم کسی جواب بده

sahar
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 20:44 عصر
البته من با binding navigator روی عکسها می خوام حرکت بشه و ابتدا عکسها رو از یک فایل بقخونم و داخل پایگاه داده بریزم و بعد از پایگاه داده بخونمشون

Hossis
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 21:09 عصر
این که شما خواستی یک پروژه هست با تمام امکانات نه یه جواب فوری
این برنامه قسمت اول سوال شما رو جواب می ده

Hossis
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 21:18 عصر
اما سوال اول
یک پیکچر بکس اضافه کرده و تصویر خود را به خاصیت backgroundimage نسبت دهید
خاصیت backgroundimagelayout را برابر با Stretch کنید
برای عقب و جلو باید تمام تصاویر را به یک لیست اضافه کرده و با کلیک بر روی دکمه، عضو انتخاب شده لیست کم و زیاد شود ،‌سپس با تغییر عضو انتخاب شده لیست، تصویر پیکچر باکس هم تغییر می کند.
اما سؤال سوم:
شما باید خاصیت tag مربوط به پیکچر باکس را برابر شماره ردیف مخصوص قرار بدید (مثلا اگر تصویر از ردیف 101 جدول انتخاب شده، تگ تصویر برابر 101 شود. با این کار می توانید با استفاده از همین تگ، به آن فیلد دسترسی پیدا کرده و بقیه فیلد های آن ردیف را فراخوانی کنید
حیف که فرصت ندارم و گرنه این پروژه رو برای شما می ساختم

sahar
جمعه 30 مرداد 1388, 11:02 صبح
سلام واقعا ممنون این همون چیزی بود که می خواستم اما پروژه open source اگر بود بهتر بود چون می خواستم یک مقدار تغیرش بدم اما یک سوال دیگه هم داشتم آیا میشه تصویری که از پاگاه داده می خونمو به یک binding source متصل کنم و وقتی که از لیست باکس چیزی رو انتخاب می کنم که البته لیست باکسم به binding source وصله عکس هم تغییر کنه

sahar
جمعه 30 مرداد 1388, 11:26 صبح
اگر picturebox1.tag=id باشد و hd را از پایگاه داده گرفته باشیم کافیست

sahar
جمعه 30 مرداد 1388, 14:48 عصر
کسی جواب نمیده؟

Hossis
جمعه 30 مرداد 1388, 21:47 عصر
من با binding کار نکردم بلکه کار من با بانک اطلاعاتی بوسیله adodb هست بنابراین من این طور می نویسم

Dim Rs as new Adodb.recordset
Dim Field, Cap As String
rs.Open("[Table]", db, ADODB.CursorTypeEnum.adOpenStatic, ADODB.LockTypeEnum.adLockReadOnly)
rs.MoveFirst()
For I = 0 To listbox.selecteditem
If Not rs.EOF Then rs.MoveNext()
Next
If Not IsDBNull(rs.Fields("Pic").Value) Then Field = rs.Fields.Item("Pic").Value

picturebox1.image=field

rs.Close()

Hossis
جمعه 30 مرداد 1388, 21:49 عصر
اگر picturebox1.tag=id باشد و hd را از پایگاه داده گرفته باشیم کافیست
بله میشه ولی به شرطی که هم لیست باکس و هم تصویر به یک کانکشن یا دیتا سورس وصل باشند

Navid Asadi
شنبه 31 مرداد 1388, 11:00 صبح
فایلی که دادید عالی بود
فقط یه سوال چطوری عکس رو فول اسکرین کردید و در عین حال قابلیت next و ... رو براش گذاشتید؟

Hossis
شنبه 31 مرداد 1388, 11:12 صبح
فایلی که دادید عالی بود
فقت یه سوال چطوری عکس رو فول اسکرین کردید و در عین حال قابلیت next و ... رو براش گذاشتید؟

قصش مفصله ، باید سورس رو تحلیل کرد، فقط می تونید سورس رو ببینید و تحلیل کنید
سورس رو تو یک سایت دیگه گذاشتم البته به زبان vb6 هست دوباره این جا هم گذاشتم

Navid Asadi
شنبه 31 مرداد 1388, 17:14 عصر
من هنوز فایل شما رو ندیدم اما ایده ساده ای به ذهنم رسید
یک فرم Full screen درست میکنیم و توش یه picturebox ازافه میکنیم که تمام فرم رو بپوشوند و خاصیت borderstyleفرم رو none بزاریم و بقیه ماجرا....