PDA

View Full Version : ساخت لاگين

Mr_Mahmoud
جمعه 30 مرداد 1388, 08:31 صبح
سلام دوستان
من ميخام تو برنمه قبل از شروع يوزر و پسورد كاربر رو بگيرم و در صورت صحت لاگينش كنم
راهي كه به نظرم اومد اين بود كه فرم اصلي رو invisebel كنم بعد اگه يوزر و پس درست بود show modal كنم ولي چون فرم اصليم MDI هستش ارور ميگيره ميگه فرم MDI رو نميشه hide كرد
كسي ميدونه مشكل چيه؟
ممنون

hadisalahi2
جمعه 30 مرداد 1388, 12:06 عصر
خوب دوست عزیز از یک فرم دیگه استفاده کن و در صورتی که نام کاربری و پسورد درست بود ، فرم اصلی رو نمایش بده.
البته میتونی یک پنل هم بگذاری روی فرم اصلی و در صورتی که رمز عوبر و نام کاربری درست بود ، فرم اصلی رو فعال کنی.

Saeed_m_Farid
جمعه 30 مرداد 1388, 16:24 عصر
سلام دوستان
من ميخام تو برنمه قبل از شروع يوزر و پسورد كاربر رو بگيرم و در صورت صحت لاگينش كنم
...
كاري كه من ميكنم، خلاصه اش! اينه :

(************************************************* *)

function IsValidPass(pass: String): Boolean;
begin
Result := False;
{
if password check is true and
pass authenticated then => Result := True;
for example below code:
}
if LowerCase(pass) = 'mypass' then
Result := True;
end;

procedure TForm1.FormShow(Sender: TObject);
begin
PasswordDlg.ShowModal;
if (PasswordDlg.ModalResult = mrOk)
and (IsValidPass(PasswordDlg.Password.Text))then begin
PasswordDlg.Close;
end else
Close;
end;

PasswordDlg ديالوگ (فرم) لاگين شماست كه روش يه edit به نام Password مثلاً داريد، البته مطمئناً شما فقط يه edit واسه پسورد تو فرم لاگين تون نداريد و روال authenticate تون هم به اين سادگي نيست، اين كد فقط جهت سرنخ بود ...

موفق باشيد.

tdkhakpur
جمعه 30 مرداد 1388, 21:26 عصر
سلام
خوب همیشه قرار نیست با مخفی کردن کار را رو به راه کرد شاید یه آدم ناقلایی پیدا بشود که فرم شما را توسط نرم افزار جانبی show کرد.
برای این کار شما از tag فرم به عنوان صحت رمز عبور استفاده کنید یعنی با تغییر مقدار موجود در tag فرم میتوانید اجرای عملیات را برای فرم اصلی بدهید

PasswordForm.Tag := 0;
PasswordForm.Show;
// باید رمز عبور را در داخل فرم مربوط به دریافت رمز عبور بررسی و در صورت صحت رمز عبور مقدار تگ را 1 کنید
if PasswordForm.Tag = 1 then
begin
// اجرای کد های فرم اصلی
end;