PDA

View Full Version : سوال: SQLServer بر روی Vista و XP

Hsimple11
جمعه 30 مرداد 1388, 22:57 عصر
با سلام؛

یه برنامه تحت شبکه نوشتم با

Delphi7
ADO
SQLServer2000

و Connection String رو به این شکل دادم :

ADOConnection1.ConnectionString :=
'Provider=SQLOLEDB.1;Integrated Security=SSPI;Persist Security Info=False;'+
'Data Source=ServerIP;Initial Catalog=MYDB;Use Procedure for Prepare=1;Auto Translate=True;'+
'Packet Size=4096;Workstation ID=ServerIP;Use Encryption for Data=False;'+

که روی سیستم خودم به خوبی کار میکنه. میخوام بدونم آیا میتونم این شبکه رو با سیستم خودم که WinXP SP2 هست و لپ تاپم که Vista HB SP1 هست راه بیندازم یا مجبورم کلا از SQLServer 2008 استفاده کنم؟ چون روی Client با اینکه Server رو Ping میکنه ولی نمیتونه وصل شه. البته من در نهایت میخوام روی چند سیستم که همه XP هستند کار کنه ولی توی خونه این شبکه رو فقط دارم. یعنی مشکل در صورتی که همه سیستم ها XP باشند حله؟

در ضمن مگه فایلهای مربوط به Client Connectivity Tools روی خود ویندوز نیستند و نیازی به نصب چیزی روی کلاینتها نیست؟ اگه خیر و باید نصب کنم چی رو روی کلاینت نصب کنم؟ SQLServer2000 که روی ویستا نصب نمیشه. SQLServer2005 Express هم که نصب میکنم با 2000 که روی Server هست تداخل میکنه و باز هم وصل نمیشه.

راهنمایی کنید...
واقعا ممنون!

حمیدرضاصادقیان
شنبه 31 مرداد 1388, 07:31 صبح
سلام.شما در یک برنامه تحت شبکه باید حداقل engine sql server رو نصب کنید .برای نسخه 2000 باید از msde استفاده کنید و برای 2005 از Express .نیازی هم نیست به 2008 سوئیچ کنید. client connectivity هم با Sql نصب میشه و درداخل ویندوز نیست. در ویستا هم نسخه 2000 نصب میشه.
موفق باشید.

Hsimple11
شنبه 31 مرداد 1388, 14:19 عصر
ممنون ولی آقای کشاورز توی یه پست در تالار دلفی گفتند فایلهایی که برای Connect شدن Client مورد نیازه رو اغلب خود ویندوز داره و نیازی به نصب Engine نداریم. حالا سوال من اینه که اگه با این کارایی که گفتم و روی Client هم Connectivity Tools رو نصب کردم ولی باز هم چیزی رو نشناخت مشکل از کجاست؟

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 01 شهریور 1388, 09:32 صبح
سلام.شما میتونید از طریق OBDC در کلاینت به سرور وصل بشید.اگر از این طریق بتونید متصل بشید برنامه هم میتونه وصل بشه. ODBC هم در Control panel-administrative tools هست.
موفق باشید