PDA

View Full Version : سوال در مورد IDataReader

mohsen_zelzela00
یک شنبه 01 شهریور 1388, 00:30 صبح
با سلام
میخواستم بدونم که کاربرد IDataReader کجاست و چگونه از آن استفاده کنم

ممنون میشم دوستان کمکم کنن

majid325
یک شنبه 01 شهریور 1388, 02:28 صبح
IDataReader یه اینتر فیس هست ، معمولا زمانی که ما آبجکت میخواهیم دریافت کنیم که نوع آن مشخص نیست ولی میدونیم که هر نوعی که باشه مثلا IDataReader به ارث رفته (یعنی امضا متدها یکی هست ولی پیاده ساری فرق میکنه) اینتر فیس مورد نظر رو به عنوان نوع آجکتی که منتظرشیم معرفی میکنیم.

علیرضا مداح
یک شنبه 01 شهریور 1388, 09:21 صبح
سلام دوست عزیز؛
مشخصه های IDataReader به طور خلاصه:
1)Connected
2)Forward-Only
3)Read-Only
4)در هر زمان تنها حاوی اطلاعات یک سطر است،
5)تا زمانی که اتصال آن با دیتابیس برقرار است می توان به اطلاعات دست پیدا نمود و نتایج Query به صورت یک جریانی از داده ها به کلاینت فرستاده می شود،
6)معمولا" برای Data Retrieval از آن استفاده می شود،
7)اطلاعات بیشتر:
Data Points: Contrasting the ADO.NET DataReader and DataSet (http://msdn.microsoft.com/en-us/magazine/cc188717.aspx)
،/

mohsen_zelzela00
شنبه 07 شهریور 1388, 01:02 صبح
من مثلاً در برنامه نویسی سه لایه مثلاً database من اکسس باشد بعد چند مدت شرکت مورد نظر می خواهد که database نرم افزار خود را از اکسس به sql ارتقا دهد ایا در این مسله می توان از IDataReader استفاده کنم؟؟؟چگونه؟؟؟؟؟؟

علیرضا مداح
شنبه 07 شهریور 1388, 08:28 صبح
بله،
پیاده سازی های مختلفی از IDataReader همچون OleDbDataReader، SqlDataReader، OdbcDataReader برای اتصال به Data Source های گوناگون وجود دارد،/

mohsen_zelzela00
یک شنبه 08 شهریور 1388, 02:11 صبح
بله،
پیاده سازی های مختلفی از IDataReader همچون OleDbDataReader، SqlDataReader، OdbcDataReader برای اتصال به Data Source های گوناگون وجود دارد،/
ببخشید استاد آیا نمونه کدی هست که من بتونم با نحوه کار کردن با اون آشنا بشم؟؟؟؟؟؟؟