PDA

View Full Version : سوال: طریقه ی اجرای نرم افزار sql server در client

rahil20
دوشنبه 02 شهریور 1388, 12:18 عصر
میخواستم طریقه ی اجرای نرم افزار sql server در client به طوری که بتواند دادهای بانک اطلاعاتی اصلی را در سرور بخواند، بدونم.
یعنی میخوام بدونم چطور می شه در client به data base های موجود در سیستم سرور دستری پیدا کنم و اون ها رو ببینم.

آموزش کامل رو میخوام چون برای این کار اطلاعات زیادی ندارم.

بهنام بهمنی
دوشنبه 02 شهریور 1388, 17:30 عصر
از سئوال شما دو برداشت می شود:
1- ارتباط با پایگاه داده از طریق زبان برنامه نویسی, در اين حالت باید سئوالتان را در تالار مربوط به زبان برنامه نویسی دلخواه وارد کنید
2- ارتباط با پايگاه داده از طريق sql server , در اين حالت پس از نصب sql server در کامپیوتر سزویس گیرند , محیط enterprice manager را باز کرده و دکمه connect را می زنیم و در منوی ظاهر شده نام سروری که می خواهید به آن وصل شويد وارد مي نمائيد

AbiriAmir
دوشنبه 02 شهریور 1388, 19:55 عصر
خب با IP نمیشه؟
منظورم اینه که مثلا به جای این که کد

(local)\SQLEXPRESS
رو برای ارتباط بزنیم کد زیر رو وارد میکنیم

IP سرور\SQLEXPRESS

AbiriAmir
دوشنبه 02 شهریور 1388, 19:56 عصر
فقط اگه کدی که من گفتم جواب بده این مشکل میمونه که IP سرور که تو شبکه های مختلف فرق میکنه رو چطوری به دست بیاریم و تو کد مورد نظر بزاریم

m1975b
دوشنبه 02 شهریور 1388, 22:07 عصر
شما بايستي از SqlExpress استفاده نماييد و براي بدست آوردن مسير و نام آن به كنترل پنل سايت مورد نظر خود مراجعه كنيد.

rahil20
چهارشنبه 04 شهریور 1388, 11:33 صبح
من برنامه ی #c رو نوشتم. حالا میخوام رو یک رو یه سیستم به عنوان سرور نصب کنم. و رو سیستم های client ای که به سرور نصب هستند بتونم به سرور وصل بشم و اطلاعاتی که روی سرور هست رو بخونم و یا تغییر بدم.

rahil20
چهارشنبه 04 شهریور 1388, 11:48 صبح
از جوابتون ممنونم.
منظور من همون برداشت دوم شماست.
اگه بشه یکم دقیق تر توضیح بدن ممنونون می شم. بعد از اینکه نام سرور رو وارد کردم چطور میتونم به اطلاعات پایگاه دادم دسترسی پیدا کنم و روشون تغییرات ایجاد کنم.