PDA

View Full Version : چگونگی اضافه کردن user و سطح دسترسی آنها

rezaei manesh
سه شنبه 11 اسفند 1383, 18:27 عصر
سلام
من می خواهم ببینم که چطوری میشه نام منو های یه فرم رو سرچ کرد
تا بتونم کاربر و سطح دسترسی به منو ها رو برای کاربر مشخص کنم
می خوام یه کلاس بنویسم که بشه در همه برنامه ها استفاده کرد
با دات نت و sql کار می کنم.
هر کمکی میتوانید بکنید
خیلی عجله دارم
خیلیم هم برام مهمه
ممنون
:گیج: ::نوشتن::

meandyouwith2003
چهارشنبه 12 اسفند 1383, 00:49 صبح
سلام.
من فکر می کنم ، شما می تونید برای هر منویی که می خواهید یه شماره شناسیی بگذارید تا هروقت خواستید دسترسی رو کم کنید . شما می تونید تعیین کنید که تمام کاربرهایی که limit هستند , مثلا منوی Tools با شماره شناسایی 10 DeActive بشه و کاربر نتونه از آن منو استفاده کنه .
Good Luck :sunglass:

rezaei manesh
چهارشنبه 12 اسفند 1383, 08:44 صبح
سلام
ممنون از توجه شما
اما من فرض رو بر این می گیرم که نمی دونم چند تا و چه منو های وجود داره باید توی برنامه جستجو بشه و لیست منو ها پیدا بشه

meandyouwith2003
جمعه 14 اسفند 1383, 15:39 عصر
سلام دوست عزیز.
شما می تونید تعیین کنید که در هنگام اجرای برنامه نام یا عنوان منوهای موجود در برنامه رو بگیره و هنگام اضافه کردن کاربر در یک ListBox نام منوها را اضافه کرده و امکان Checked لیست باکس(ListBox) را True نمایید . هر منویی را که می خواهید کاربر جدید به آنها دسترسی داشته باشد را انتخاب و آنها را که نمی خواهید انتخاب نکنید و مشخصات فرد را در یک فایل رمز شده یا در رجیستری ویندوز یا هرجای دیگر ذخیره کنید . اگر کار کرد به من هم بگویید . من سعی می کنم برای شنبه این برنامه رو برای شما بفرستم .
موفق باشید . :sunglass:

M.GhanaatPisheh
جمعه 14 اسفند 1383, 22:00 عصر
for(int i=0; i < mainMenu1.MenuItems.Count; i++){
for(int j=0; j<mainMenu1.MenuItems[i].MenuItems.Count; j++){
MessageBox.Show(mainMenu1.MenuItems[i].MenuItems[j ].Text);
}
}
mainMenu یه ماتریس هست که menuItemها رو نگه می داره
با یه اسکن ساده مثل کد بالا به همه menuItem ها دسترسی پیدا می کنید.

MM_Mofidi
جمعه 14 اسفند 1383, 22:37 عصر
با Api هم میشه الان دم دستم نیست برات کامل توضیح بدم ولی تو MSDn پیدا میکنی توی یک تاپیک مربوط به منوی سیستمی برای فرم در بخش vb از بعضی توابع مربوطه اش استفاده کردم اونا ببینی احتمالا مشکلت حل بشه :موفق:

rezaei manesh
شنبه 15 اسفند 1383, 10:34 صبح
سلام
عالی بود نمی دونم چه طوری از شما تشکر کنم آقای قناعت پیشه من با کمی تغغیر در کد بالا به هدفم رسیدم با تشکر فراوان از شما و دیگر دوستان :flower: :flower: :flower: :تشویق: :تشویق: :موفق: