PDA

View Full Version : سوال: چگونه برای نرم افزار خود قابلیت save ایجاد کنیم؟؟؟

khalilj
چهارشنبه 04 شهریور 1388, 18:23 عصر
من یک نرم افزار طراحی کردم و خیلی مایلم تا قابلیت save رو برای اون ایجاد کنم (نرم افزار من با وی بی دات نت نوشته شده)تا کاربر بتونه مثل نرم افزار های word یا photoshap نتیجه کار خودش رو ذخیره کنه .
ممنون لطفا راهنماییم کنید:چشمک:

ACorvinus
چهارشنبه 04 شهریور 1388, 18:28 عصر
سلام دوست عزیز .

خوب در اینجور مواقع معمولا از بانک اطلاعاتی استفاده می کنن ولی اونجور که تو میگی فکر کنم باید از فایل استفاده کنی که اونم به درد کاربر نمی خوره چون فقط با برنامه خودت باز میشه .

در کل میتونی بگی خروجی برنامت چیه ؟

navid_8x
پنج شنبه 05 شهریور 1388, 02:03 صبح
سلام دوست عزیز .

خوب در اینجور مواقع معمولا از بانک اطلاعاتی استفاده می کنن ولی اونجور که تو میگی فکر کنم باید از فایل استفاده کنی که اونم به درد کاربر نمی خوره چون فقط با برنامه خودت باز میشه .

عجله نکن، مگه می دونی برنامش چیه که می گی بانک اطلاعاتی. تازه تا می تونی باید از بانک استفاده نکنی. جون هم سنگینه ،هم باید نصب شه و... .

برای ذخیره در فایل روش های زیادی از جمله serialize و ASCII و binary هستش که بستگی به کارت داره.

ACorvinus
پنج شنبه 05 شهریور 1388, 09:21 صبح
عجله نکن، مگه می دونی برنامش چیه که می گی بانک اطلاعاتی. تازه تا می تونی باید از بانک استفاده نکنی. جون هم سنگینه ،هم باید نصب شه و... .

برای ذخیره در فایل روش های زیادی از جمله serialize و ASCII و binary هستش که بستگی به کارت داره.

چشم آقا عجله نمی کنم .
شما بفرمائین .

Hossis
پنج شنبه 05 شهریور 1388, 13:37 عصر
بستگی به محتوایی دارد که قراره ذخیره بشه
اگه متنی هست باید این طور بنویسید
io.file.writealltext(filename)

اگر تصویر است باید نوشت
picturebox1.BackgroundImage.Save("")
و قس علی هذا

Navid Asadi
پنج شنبه 05 شهریور 1388, 13:50 عصر
دوست عزیز دقیقا بگو چی میخوای اگه می خوای رنگ و متن تکستباکس و... رو ذخیره کنی به نظر من SaveSetting بهترین راه...
یک تاپیک در موردش زدم تو تاپیکام بگرد پیداش میکنی...

saeedr22
پنج شنبه 05 شهریور 1388, 14:50 عصر
اگه منظورتون این باشه که مثلاً مثل doc که مخصوص word هستش می خوایی فالی رو درست کنی که فقط مخصوص برنامه ی خودت باشه باید تو ریجستری تو قسمت class root تعریف بشه و مخصوص برنامه ی خودت باشه.

khalilj
جمعه 06 شهریور 1388, 12:09 عصر
اگه منظورتون این باشه که مثلاً مثل doc که مخصوص word هستش می خوایی فالی رو درست کنی که فقط مخصوص برنامه ی خودت باشه باید تو ریجستری تو قسمت class root تعریف بشه و مخصوص برنامه ی خودت باشه.
بله آقا منظور من دقيقا همينه ميشه بيشتر توضيح بديد

ممنون استاد:لبخند:

sara joun
جمعه 12 اردیبهشت 1393, 10:50 صبح
سلام
من یک برنامه با وی بی نوشتم و این برنامه قابلیت سیو و باز شدن توسط خود برم افزارم رو داره، فقط مشکلم اینجاست که میخام وقتی سیو میکنم، اون فایل سیو شده یک شکل خاص داشته باشه، مثلا وقتی یک فایل وورد رو سیو میکنیم یک آیکون آبی رنگ شبیه کاغذ که روش نوشته دبیلو داره. من هم میخام وقتی سیو میکنم یک آیکون خاص که خودم طراحی کردمو داشته باشه، این آیکونو کجا بای تعریف کنم؟؟؟؟؟

hosseinbarnamenevis
جمعه 12 اردیبهشت 1393, 12:47 عصر
وقتی که ستاب میسازید ان امکان وجود داره که پسوند خاص با ایکن خاص تعریف کنید

sara joun
جمعه 12 اردیبهشت 1393, 14:24 عصر
وقتی که ستاب میسازید ان امکان وجود داره که پسوند خاص با ایکن خاص تعریف کنید

آره میدونم از همونجا باید باشه، ولی دقیق نمیدونم چطوری. میشه بیشتر توضیح بدین