PDA

View Full Version : مشکل با وب سرویس طرف کلاینت

mir555
پنج شنبه 05 شهریور 1388, 23:42 عصر
من یک وب سرویس راه انداختم تو تست خودش کاملا درسته و تو ریفرنس های برنامه سرویس گیرنده هم زیاد کردم ولی نمی تونم به متد هاش دسترسی پیدا کنم اسم وب سرویس تو refrence کلاینت mpls_dabir هست چجوری می تونم از متدهاش استفاده کنم؟

daffy_duck376
جمعه 06 شهریور 1388, 22:24 عصر
زیاد سخت نیست . اونو تو قسمت usesig ها اضافه کن. یه متغیر او اون نوع تعریف کن . توسط اون متغیر به متد های اون دسترسی پیدا کن .

Saeed_m_Farid
شنبه 07 شهریور 1388, 10:11 صبح
من یک وب سرویس راه انداختم تو تست خودش کاملا درسته و تو ریفرنس های برنامه سرویس گیرنده هم زیاد کردم ولی نمی تونم به متد هاش دسترسی پیدا کنم اسم وب سرویس تو refrence کلاینت mpls_dabir هست چجوری می تونم از متدهاش استفاده کنم؟
در تکمیل صحبتهای دوستمون daffy_duck376:
وب سرویس یه اسم داره و یه نام کلاس هم برای سرویس. احتمالاً شما نام کلاس سرویس رو مشخص نمی کنید، ممکنه داخل وب سرویس کلاسهای دیگه ای هم وجود داشته باشه که بخواهید از اونها هم استفاده کنید و ...
مثال زیر در مورد یه وب سرویس به نام BankBillService با کلاس سرویس BillPaymentImplService هست که مثلاً یه متغیر به نام bp تعریف می کنیم و از طریق اون میشه به متدهای وب سرویس دسترسی پیدا کرد، در ضمن یه کلاس هم برای مقداری بازگشتی تابع موردنظز تو وب سرویس مون تعریف شده، البته باید توجه کنید که URL برای وب سرویس موردنظر رو هم حتماً تنظیم کنید(چون IP وب سرویس شما حتماً localhost نیست!) :

BankBillService.BillPaymentImplService bp = new BankBillService.BillPaymentImplService();
BankBillService.wsResponse wr = new BankBillService.wsResponse();
bp.Url = // "http://...";
wr.refID = -1; wr.transactionStatus = "";
try
{
wr = bp.billPayment(...);
}
catch (Exception ex)
{
// Do Something ...
}
finally