PDA

View Full Version : مخلوط کردن دو رشته

dildoo
جمعه 06 شهریور 1388, 10:28 صبح
با عرض سلام خدمت اساتید محترم برنامه نویسی
من به دلایلی احتیاج دارم دو رشته رو جوری با هم مخلوط کنم که رشته های اولیه مشخص نباشه :عصبانی++: در ضمن در ازای دو رشته مشخص همیشه یک مقدار رو بر گردونه !!!! نمی خوام از رمزنگاری استفاده کنم :گیج: آیا راه حلی برای این کار هست البته یکی در میون و دو تا درمیون نه یک مقدار پیچیده تر
لطفا نگید سرچ کنم ( یا اگه میگید بگید دقیقا چه کلمه ای رو سرچ کنم تا به جواب برسم :افسرده: )

قبلا از راهنمایی هاتون سپاسگذارم:قلب:

اَرژنگ
جمعه 06 شهریور 1388, 11:29 صبح
با عرض سلام خدمت اساتید محترم برنامه نویسی
من به دلایلی احتیاج دارم دو رشته رو جوری با هم مخلوط کنم که رشته های اولیه مشخص نباشه :عصبانی++: در ضمن در ازای دو رشته مشخص همیشه یک مقدار رو بر گردونه !!!! نمی خوام از رمزنگاری استفاده کنم :گیج: آیا راه حلی برای این کار هست البته یکی در میون و دو تا درمیون نه یک مقدار پیچیده تر
لطفا نگید سرچ کنم ( یا اگه میگید بگید دقیقا چه کلمه ای رو سرچ کنم تا به جواب برسم :افسرده: )

قبلا از راهنمایی هاتون سپاسگذارم:قلب:
با اینکه از هر لحاظ منطـقی که به فکرم میاد چیزی که فکر میکنید لازم دارید هیچ وقت برایه کار حرفه‌ای استفاده نمیشه ولی از لحاظ تفریحی شاید بکار بیاد.
اگر با ۲ تا رشته مثال اینکه نتیجه چی باشد را یکمقداری دقیقتر بیان کنید میشه یک چیزی سر هم کرد و بهتان داد.
شاید هم اگر دلیلتان را بیان کنید بشه یک روشی که باحرمتر باشد بیان کنیم.
قصدم دست اندختن شما نیست، ولی از لحاض حرفه‌ای اگر بخوام کمک کنم وظیفه دارم که اشکالات را هم بیان کنم.

majid325
جمعه 06 شهریور 1388, 12:40 عصر
فکر کنم دوستمون میخواد مقدار salt رو با پسورد مخلوط کنه ...
اگه درست حدس زدم این لینک (http://dotnetweblog.wordpress.com/2008/07/11/securestring-storing-sensitive-data/) رو نگاه کنی بد نیست.

dildoo
جمعه 06 شهریور 1388, 20:41 عصر
سلام دوست عزیز
شما بهتره به جای تمرکز روی سوال بنده را در پیدا کردن جواب یاری بدین و فکر کردن به بحثهای منطقی رو به عهده اونی بگذارید که سوال رو طرح میکنه
بازهم از جوابتون سپاسگذارم

اَرژنگ
جمعه 06 شهریور 1388, 21:08 عصر
سلام دوست عزیز
شما بهتره به جای تمرکز روی سوال بنده را در پیدا کردن جواب یاری بدین و فکر کردن به بحثهای منطقی رو به عهده اونی بگذارید که سوال رو طرح میکنه
بازهم از جوابتون سپاسگذارم

بخدا دلیل اینکه میپرسم برایه کیف خودم نیست!
بدانه درک درست که سوالتان چی هست نمیشه که الکی یک چیزی نوشت به اسم جواب فرستاد.
در ۲۵ سال برنامه نویسی به این موردی که شما میگید برنخوردم، تنها چیزی که میدونم این است که جوابی که میخواهید روش استانداری نیست. قبل از اینکه یک جواب غلط سرهم کنم، شاید بتونم مشکل اصلیت را درک کنم که جواب درست بدم.
حتی اگر فرض کنیم جوابی کاری که میخواهید انجام بدید روش دیگری ندارد، سوالتان مبهم است، یک مثال ساده با ۲ تا رشته بزنین که ببینیم جوابی که بدیم به چه شکلی باید عمل کند.
این چیزی که میگید:
" یکی در میون و دو تا درمیون نه یک مقدار پیچیده تر" گیج کننده است. وقتی که شکل مخلوط کردنشان را هم اضافه میکنید، تمام جوابهایی که به این شکل مخلوط نیستن را نباید در نظر گرفت.
حالا یک چیزی میپرونم ببینیم میگیره یا نه:
دو تا رشته را پشت سرهم تبدیل به یک رشته کنید، بعدشم از هش یک طرفه استفاده کنید. برایه جستجو , one way hash functions را گوگل کنید.