PDA

View Full Version : ایجاد بانک اطلاعاتی برای ذخیره اطلاعات ؟

sayyadhunter1366
شنبه 07 شهریور 1388, 12:57 عصر
من برای ذخیره اطلاعاتم در برنامه نیاز به یک بانک اطلاعاتی دارم اما نمی دونم که چه جوری این کار رو انجام بدم لطفا راهنمایی ام کنید .اگرفایل یا مثالی داریدکه در این زمینه کمکم می کنه لینک کنید .
ممنون.

Sajad Zare
شنبه 07 شهریور 1388, 13:33 عصر
سلام دوست عزیز

خوب برای این کار شما می تونید از نرم افزار های DataBase مثل Access یا SQL Server استفاده کنید

توضیح مختصر اینکه باید در این گونه نرم افزارها یک سری جداول رو بسازید که متشکل از فیلد های مورد نیاز شما هستند و بعد از ساختن اون رو به برنامه خود لینک کنید و اطلاعات رو از طریق فرم برنامه در اون ثبت کنید

برای کسب اطلاعات بیشتر تو سایت سرچ کن اطلاعات مفیدی پیدا می کنی

یک نمونه خیلی ساده هم در این آدرس هستش

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=35464&d=1250546058

Sajad Zare
شنبه 07 شهریور 1388, 14:31 عصر
دوست عزیز

اگر موقع اجرا برنامه ( نمونه ای که در بالا قرار گرفته ) دچار مشکل شدی باید DataBase رو مجددا آدرس دهی کنی ( از پنجره Setting در Properties )

faravani
شنبه 07 شهریور 1388, 15:21 عصر
شما باید ابتدا پایگاه داده خودتونو مثلا تو sql server بسازید سپس از طریق برنامه یک اتصال به بانک خودتون ایجاد کنین بعد از اون اضافه, حذف و ویرایش رکوردها رو تو جداولی که درون دیتابیس ساختین انجام بدین فقط به کمی تمرین نیاز دارین

viper2009
یک شنبه 08 شهریور 1388, 01:51 صبح
شما باید ابتدا پایگاه داده خودتونو مثلا تو sql server بسازید سپس از طریق برنامه یک اتصال به بانک خودتون ایجاد کنین بعد از اون اضافه, حذف و ویرایش رکوردها رو تو جداولی که درون دیتابیس ساختین انجام بدین فقط به کمی تمرین نیاز دارین

اگر اولین بارتونه من پیشنهاد می کنم که اول با اکسس کار کنید و بعد با Sql و کانکشن هم با ویزارد بعد از طریق کد تا بهتر درک کنید.

viper2009
یک شنبه 08 شهریور 1388, 01:53 صبح
ضمناً نمونه سورس های زیادی در تالار هست مثل دفترچه تلفن اونها رو سرچ کن کمکه بزرگی بهت می شه.