PDA

View Full Version : سوال: چرا نمیشه لیبلها و ... رو بدون بک گراند استفاده کرد

hobab-theme
یک شنبه 08 شهریور 1388, 10:44 صبح
سلام به همه ی دوستان عزیزم
من تا حالا نرم افزار تولید نکردم و هرچی بوده وب بوده
حالا میخوام یه نرم افزار ساده واسه حساب کتاب خودم درست کنم
مشکلی که دارم اینه :
من یه تصویر به عنوان بک گراند فرم طراحی کردم که یه سری متن هم روش هست که به عنوان باتم باید استفاده بشه ( مثلاً رو تصویر نوشتم گردش مالی یا ... )
حالا میخوام از تو toolbox یه باتم یا یه لیبل بذارم رو تصویر ( رو همون متنها ) که بشه رو اون قسمت کلیک کرد و به عنوان یه باتم ازش استفاده کرد
ولی ...
ولی متاسفانه هر لیبل یا باتمی که اضاف میکنم حتماً باید یه رنگ پس زمینه بهش داد . اینجوری هم که طراحی گرافیک بهم میریزه
*** در ضمن ایمج باتم هم تو winApp وجود داره ؟
*** و یه سوال دیگه ...
تو قسمت webApp به راحتی میشه از تب Data استفاده کرد و گزینه های متعددی رو در اختیارمون میزاره . علی الخصوص کنترل SqlDataSource
ولی متاسفانه تو WinApp تنها سه گزینه هست که این سه گزینه فاقد SqlDataSource هست
حالا من اگه بخوام به بانک وصل شم باید چکار کنم ؟ ( البته به جز روش کد نویسی و با استفاده از ابزار دات نت )
-------------------------------------
ببخشید یه خورده طولانی شد
ممنون:تشویق:

arsalansalar
یک شنبه 08 شهریور 1388, 11:14 صبح
واسه سوال اولت:تو لیبیل بک گراند نذار و در قسمت backcolor از گزینه وب قسمت transport انتخاب کن.

hobab-theme
یک شنبه 08 شهریور 1388, 11:25 صبح
ممنون دوست عزیز
مشکل لیبل حل شد
---------------------------
حالا مونده بقیه سوالات:لبخند:

f.nabavi
یک شنبه 08 شهریور 1388, 12:15 عصر
سلام. برای استفاده از sqldataadapter باید اون رو به لیست toolbox اضافه کنی. روی گزینه data کلیک راست کن و از منویی که باز میشه choose item رو انتخاب کن. یه صفحه باز میشه که در تب Net farmework گزینه SqlDataAdapter رو میتونی انتخاب کنی. بقیه آیتمهای مربوط به sql هم همونجا هستن. ok رو بزن. همه به toolbox اضافه میشن

hobab-theme
دوشنبه 09 شهریور 1388, 14:50 عصر
سپاس فراوان از دوستان خوبم
مشکلام حل شدند . چه میشه کرد بی تجربگی:افسرده:
راستی تو WinApp کنترلی به نام ایمج باتم هست ؟
بازم ممنون دوستان
موفق باشید

f.nabavi
دوشنبه 09 شهریور 1388, 15:20 عصر
به اون صورتی که در برنامه نویسی وب داریم نه. ولی میشه همون رویدادهایی که برای یه دکمه مینویسی برای یه کنترل picturebox بنویسی. مثلا کلیک، دابل کلیک، رویدادهای مربوط به موس و تقریبا همه چیز. عکس رو هم که توش میذاری. اگر میخوای ظاهر button حفظ بشه هم خاصیت image یه عکس نسبت بده و محل قرار گرفتنش رو تنظیم کن

elnazii
شنبه 14 شهریور 1388, 17:22 عصر
من رنگ پس زمينه ليبل رو Transparent گذاشتم ولي نشد.ممنون مي شم اگه به من هم كمك كنيد. وي بي يه من 2005 هست.
خيلي ممنون تر مي شم اگه جواب رو برام ميل كنيد اينجا سخت پيداش مي كنم.:خجالت:
raha.e84@gmail.com

hobab-theme
یک شنبه 15 شهریور 1388, 08:57 صبح
من رنگ پس زمينه ليبل رو Transparent گذاشتم ولي نشد
دوست عزیز من انجامش دادم و کاملاً جواب داد مشکلی نداشت

ولی میشه همون رویدادهایی که برای یه دکمه مینویسی برای یه کنترل picturebox بنویسی. مثلا کلیک، دابل کلیک، رویدادهای مربوط به موس و تقریبا همه چیز
دوست عزیز اگه میشه یه خورده بیشتر راجع به این توضیح بدید
من نتونستم از این پیکچرباکس استفاده کنم
ببینید من یه تصویر بیضی شکل دارم که میخوام از اون به عنوان یه باتم استفاده کنم
اگه امکان داره در این باره بیشتر توضیح بدید

خيلي ممنون تر مي شم اگه جواب رو برام ميل كنيد اينجا سخت پيداش مي كنم.:خجالت:

در ضمن در صورتی که شما تو یه تاپیک شرکت کنید با ارسال هر پاسخ به اون تاپیک ، یه ایمیل برای شما ارسال میشه که لینک تاپیک توش قرار داره
شما با کلیک روی اون لینک دقیقاً به تاپیک مورد نظر هدایت میشید
--------------------
با تشکر از همه ی دوستان

davood-ahmadi
یک شنبه 15 شهریور 1388, 09:43 صبح
چرا از از کامپوننتهای آماده و تست شده استفاده نمی کنید. اگر در همین فروم جستجو کنید می بینید که کامپوننتهایی با توانایی بیشتر و زیباتر برای کارتون پیدا می کنید.