PDA

View Full Version : آدرس دهي موقع نصب

Mr_Mahmoud
یک شنبه 08 شهریور 1388, 21:32 عصر
سلام
من آدرس بانك و ادرس عكسهاي تو برنامم رو از تو همون فولدري كه فايلهاي پروژه ام هست آدرس دهي كردم.ميخام بدونم كه موقع نصب با توجه به اينكه هر كاربر ممكنه برنامه رو يه جاي دلخواه نصب كنه تكليف آدرس بانك ها چي ميشه؟
ممنون

etoshey
یک شنبه 08 شهریور 1388, 22:56 عصر
می تونی فقط اسم فایل بنویسی به جای مسیر. این طوری برنامه توی پوشه ی خودش دنبال فایل می گرده.راه های دیگه هم هست که مشخص کنی که موقع نصب فایل ها در جای مشخص نصب شود.

Felony
دوشنبه 09 شهریور 1388, 04:51 صبح
به وسیله ی توابع ExtractFilePath یا ExtractFileDirectory میتونی مسیر یه فایل رو به دست بیاری ، اگر نام فایل برنامت ( Application.ExeName ) رو به عنوان آرگومان ورودی این توابع بدی ، آدرس فعلی برنامت رو پیدا میکنی .

etoshey
دوشنبه 09 شهریور 1388, 12:24 عصر
application.exename نیازی به تابع نداره . خودش یک تابع هست که مسیر فایل برنامه را برمیگردونه.

showmessage(application.ExeName);

Mahmood_M
دوشنبه 09 شهریور 1388, 13:45 عصر
application.exename نیازی به تابع نداره . خودش یک تابع هست که مسیر فایل برنامه را برمیگردونه.
منظور از مسیر ، پوشه ای هست که فایل اصلی نرم افزار توش قرار گرفته و باید با توابعی مثل : ExtractFilePath و با ارسال Application.ExeName به عنوان ورودی ، گرفته بشه ...

موفق باشید ...

mehdimdp
سه شنبه 10 شهریور 1388, 00:35 صبح
براي اينكه به مشكلي برنخوري
مثلا اگه آدرس فعلي پروژه شما
E:\PROJ هستش و مثلا تصاوير شما در فولدرPIC مي باشد.
به جاي اينكه بنويسي

E:\PROJ\PIC
بنويس

PIC

اين يعني از اونجايي كه فايل پروژه اجرا شده برو به فولدر PIC . حالا پروژه شما هرجا مي خواد باش

Mr_Mahmoud
سه شنبه 10 شهریور 1388, 10:23 صبح
ممنون
حالا من ميخام يكي از فايلهام(بانك اطلاعاتيم)رو يه جاي ديگه كپي كنم(بكاپ)
از دستور زير استفاده ميكنم ولي هيچ چيزي كپي نميشه

copyfile('database.mdb',c:\database.mdb',false);
وقتي مسير فايل مبدا رو كامل مينويسم درست كپي ميشه ولي ما كه نميدونيم مسير برنامه تو كامپيوتر مقصد چيه؟
دوستان كي ميتونه كمك كنه؟

mehdimdp
سه شنبه 10 شهریور 1388, 11:54 صبح
من خودم هميشه وقتي برنامم ميخواد اجرا بشه ، آدرس مسير جاري رو توسط دستور GetCurrentDir ميگيرم و در يك متغير رشته اي ذخيره ميكنم.
حالا وقتي ميخواي از كپي استفاده كني كافيه كه مقدار متغبر آدرس رو به اضافه ي نام فايلت كني

جواد ملاولی
سه شنبه 10 شهریور 1388, 14:02 عصر
ممنون
حالا من ميخام يكي از فايلهام(بانك اطلاعاتيم)رو يه جاي ديگه كپي كنم(بكاپ)
از دستور زير استفاده ميكنم ولي هيچ چيزي كپي نميشه

copyfile('database.mdb',c:\database.mdb',false);و قتي مسير فايل مبدا رو كامل مينويسم درست كپي ميشه ولي ما كه نميدونيم مسير برنامه تو كامپيوتر مقصد چيه؟
دوستان كي ميتونه كمك كنه؟
سلام. راهش استفاده از دستور ExtractFilePath است که رفقا در پستهای قبلی گفتند. مثلا اگه دیتابیس شما در داخل پوشه Data باشه و خود این پوشه کنار فایل اجرایی برنامه، می تونی اینجوری بنویسی:

CopyFile(ExtractFilePath(Application.ExeName) + 'Data\database.mdb','C:\database.mdb',false);

AbiriAmir
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 11:59 صبح
تا اونجایی که من میدونم لازم به این کارها نیست
یعنی کد زیر کفایت میکنه

به جای

CopyFile('I:\MyProgram\DataBase\MyDataBase.mdb', SaveDialog1.FileName, False)

کد زیر رو بنویسید:

CopyFile('DataBase\MyDataBase.mdb', SaveDialog1.FileName, False)

به شرطی که فایل exe تون تو آدرس زیر باشه

I:\MyProgram