PDA

View Full Version : چگونگی باز کردن قفل کنترل های روی فرم فرزند

rainlover
دوشنبه 09 شهریور 1388, 14:48 عصر
من فرم 2 رو از فرم 1 inherite کردم و حالا که می خوام کنترل های روی فرم 2 رو جابه جا کنم یا تغییر بدم یه علامت قفل رو همشون هست که اجازه هیچ کاری رو نمیده.
با راست کلیک unlock هم کردم ولی افاقه نکرد.
لطفا کمک کنید

hozouri
دوشنبه 09 شهریور 1388, 15:14 عصر
دوست عزیز این مورد امکان پذیر نیست چون اگر باز بود شما می تونستید کنترل رو از روی اون فرم حذف کنید و دیگه فرم Design نمی شد مثل این می مونه که شما بخواهید از یک کلاس چند تا مورد رو حذف کنید

بهترن کار اینه که برای اشیا پراپرتی Location بنویسی و با مقدار دهی اشیاء رو جابه جا کنی ...

rainlover
دوشنبه 09 شهریور 1388, 16:13 عصر
من تونستم جابه جاشون کنم و در واقع به ستون properties اونهادسترسی پیدا کنم به این صورت که تمامی کنترل هل رو انتخاب کردم و خاصیت modifier رو puclic قرار دادم.
اما هنوز دو تا اشکال وجود داره
1- خاصیت Name کنترل ها رو نمیشه تغییر داد
2- من تو فرمم یه DataGridView هم دارم که properties اون هنوز هم غیر قابل تغییره

Atena_k
دوشنبه 09 شهریور 1388, 16:21 عصر
خاصیت Modifier کنترل های روی فرم 1 را که می خواهید خواصشون را در فرم های مشتق شده تغییر دهید بر روی Protected تنظیم کنید.

als_1360
دوشنبه 09 شهریور 1388, 16:44 عصر
خاصیت Modifier کنترل های روی فرم 1 را که می خواهید خواصشون را در فرم های مشتق شده تغییر دهید بر روی Protected تنظیم کنید.

به نظرم پابليك Public درستر است.

rainlover
دوشنبه 09 شهریور 1388, 17:56 عصر

با اینکه نظر als_1360 معقول تر است اما کاری که شما گفتید رو هم انجام دادم نشد.
مجددا عرض می کنم که مشکل اصلی فقط این است که چرا DataGridView روی فرم مثل بقیه قابل دسترس نشده است؟