PDA

View Full Version : ارتباط فرم اول با فرم دوم وتغییر خاصیت position شی currencymanager فرم دوم توسط فرم اول

shimamehr
دوشنبه 09 شهریور 1388, 21:46 عصر
سلام
من یک فرم دارم حاوی یک datagridview که هر سطر آن حاوی اطلاعات یک دانشجو است و به وسیله table مربوطه درون database اطلاعاتش را پر می کند. می خواهم با اننتخاب یک سطر و کلیک بر روی دکمه ای با عنوان نمایش جزئیات ، اطلاعات کاملتری از این دانشجو را در فرم دوم ببینم. البته فرم دوم بطور مستقل اطلاعات دانشجو را درون یک سری textbox و یک datagridview که حاوی اطلاعات دروس انتخابی دانشجو است ، نشان می دهد و قابلیت حرکت در بین رکورد ها را به وسیله شی currencymanager و دکمه های بعدی و قبلی دارد و با کدی که نوشتم کار می کند و مشکلی ندارد ولی مشکل من این است که نمی دانم چگونه می توانم از فرم اول به آن وصل شوم و خصوصیت position شی currencymanager فرم دوم برابر رکورد انتخاب شده از datagrid فرم اول شود و نمایش داده شود .
یه سری مقاله درباره ارتباط بین فرم ها که در یکی از پست ها بود را خواندم ولی کمکی به من نکرد و مشکلم همچنان باقی است.
خواهش می کنم حتما راهنماییم کنید. چند جای پروژه ام مشکل داره که خودم نتونستم حل اش کنم یکی اش هم اینه واقعا سردرگم و کلافه ام لطفا راهنماییم کنید . ممنون .

mn_zandy63
سه شنبه 10 شهریور 1388, 00:42 صبح
در فرم دوم کنترلی را که میخواهید در فرم اول کنترل کنید انتخاب کنید.
در پنجره properties (اگه نمی بینیدش کلید F4 رو بزنید) مقدار مشخصه modifiers رو بذارید public.
حالا وقتی که متغیر از فرم دوم رو در فرم اول new کردید میتونید به کنترل مورد نظرتون دسترسی داشته باشید و هر فیلدی رو که دوست دارید مقدار دهی کنید.
موفق باشید.