PDA

View Full Version : سوال: چطوری توی sql کوئری را save کنم؟

aliramazani
سه شنبه 10 شهریور 1388, 20:27 عصر
سلام کوئری هایی که توی اس کیو ال 2000 ساخیتم را فقط میشه دید و دفعه بعدی نیستن. چطور میشه اونا را ذخیره کرد؟
لطفا به سوالم جواب بدید و تاپیکم را بدون اطلاعم حذف نکنید. من هربار اینجا سوال پرسیدم دفعه بعدی نه از تاپیک خبری بود نه از جواب. دیگه دارم نا امید میشم

محمد سلیم آبادی
سه شنبه 10 شهریور 1388, 20:33 عصر
باید دکمه ای در toolbar برای save کردن پنجره های query با فرمت sql باشد

aliramazani
سه شنبه 10 شهریور 1388, 21:03 عصر
ببینید
همچین چیزی نیست
من مثلا یک کوئری ساختم که لیست کارمندان که در سال 80 استدخدام شدند را نشون بده. با فرض اینکه اطلاعات موجوده و کوئری هم جواب داده.
توی اکسس کوئری ها سیو میشن و وقتی اکسس را یکبار دیگه باز می کنیم موئری ها هستن. می خوام توی اس کیو ال هم همینطور باشه!

محمد سلیم آبادی
سه شنبه 10 شهریور 1388, 21:15 عصر
متاسفانه من sql server 2000 ندارم که ببینم دقیقا چگونه و کجا باید این کار را کرد ولی می توانید متن query را داخل یک word pad/note pad کپی کنید و آن را ذخیره کنید و به دانشگاه یا هر محل دیگر انتقال دهید.

رضا عربلو
سه شنبه 10 شهریور 1388, 21:24 عصر
کونری هایتان را بصورت stored procedure و یا view ذخیره کنید.

aliramazani
سه شنبه 10 شهریور 1388, 21:51 عصر
میشه یکم واضح تر بگید؟ من خیلی مبتدی هستم!

farhaneh
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 23:44 عصر
سلام.
یعنی وقتی پنجره مربوط به کوئری رو میبندید ازتون در مورد سیو کردنش سوال نمیکنه؟؟

behnam-s
جمعه 13 شهریور 1388, 00:53 صبح
تنها را منطقی استفاده از stored procedure هست. که حتما هم باید استفاده بشه. نوشتن کد sql در برنامه روش درستی نیست.
به این لینک مراجعه کنید
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=87372

saeeedft
جمعه 13 شهریور 1388, 16:52 عصر
با سلام، شما توی sql sevrer مثل اکسس نمیتونید کوئری رو ذخیره کنید و بعد اجراش کنید،در اینجا کوئری به صورت فایل متنی ذخیره میشه، Tشما باید یک view بسازید یا اینکه فایل متنی اون کوئری رو که مینویسید دوباره توی query analayzer کپی کنید و اون رو دوباره اجراش کنید و یا هم از store procedure استفاده کنید

mahsa_mr
جمعه 13 شهریور 1388, 23:08 عصر
متن زیر را به ابتدای query اضافه کنید :
create view TEST as
بعد یک بار با دکمه F5 یا با run اجرا کنید

دفعه بعد که میخواهید query را ببندید کافیه که این view را انتخاب کرده و با گزینهdesign( در ورژن های مختلف متفاوت است ) ببنید .