PDA

View Full Version : ذخیره فرم

sepehr_sepehr
شنبه 14 شهریور 1388, 13:43 عصر
من میخوام فرممو طوری ذخیره کنم که ویژگیهای کنترلهای موجود در فرمم ذخیره بشن تا بعدا بتونم اونا رو بازیابی کنم و دوباره در فرم نشون بدم.چه جوری باید این کارو بکنم؟

majid325
شنبه 14 شهریور 1388, 15:53 عصر
یعنی میخوای یه Form builder بسازی ؟
سرعت لود برنامه رو میاره پایین، ولی اگه ضروریه که باید چند نکته رو بررسی کنی؟
نسبت کنترل ها رو به هم میخوای یا نه؟(پدر و فرزند)
اگه میخوای باید تو دیتابیس به حالت three پیاده سازی کنی.

اگه نه که کارت ساده تر میشه:
فقط طول و عرض و xوy رو باید ذخیر کنی + موارد مورد نظر (رنگ ها و فونت ها و ....)
کلا کار جالبی نیست.

sepehr_sepehr
شنبه 14 شهریور 1388, 18:05 عصر
من میخوام وقتی فرممو به شکل دلخواه با چینش کنترلها در فرم ساختم ذخیرش کنم تا بعد بتونم بازیابی و استفاده کنم...
من منظور شما رو متوجه نشدم.میشه بیشتر توضیح بدید؟؟؟

majid325
شنبه 14 شهریور 1388, 22:25 عصر
جوابی که در پست قبلی دادم مربوط میشد به زمان اجرا ، اگه منظورتون رو درست متوجه شدم میخواین یه فرم درست کنیین و فرمهای جدید در حالت طراحی از اون به ارث ببرن؟

sepehr_sepehr
یک شنبه 15 شهریور 1388, 18:03 عصر
ممنون از اینکه جوابمو دادید ولی برنامه من طوریه که کاربر در زمان اجرا خودش فرم طراحی میکنه یعنی کنترلها رو در داخل فرم میچینه،من میخوام یه دکمه save داشته باشم که این فرم به همین شکل ذخیره بشه و بعدا بشه اونو به همین شکل load کرد.

arman_Delta2002
یک شنبه 15 شهریور 1388, 19:25 عصر
من پیشنهاد میدم یه بانک داشته باشی به صورت پدر و فرزند .
یه مثال در باره کار بانک میگم

M1 و T1 , MT1 و L1 همه جدول هستند M1 پدر و T1 , T2 هردو به صورت فرزند M1 میباشند .
M1 نام هر فرم را دارا میباشد T1 نام هر شیع مربوط به اون فرم MT1 خواص فرم و L1 خواص اشیا ایجاد شده و L2 کد های داخل شیع ایجاد شده
M1 پدر دارای دو ریر فرزند به نام های T1 و MT1 و جدول T1 خود دارای دو فرزند L1 و L2 است.
امیدوارم کمکی کرده باشم.

sepehr_sepehr
یک شنبه 15 شهریور 1388, 20:35 عصر
من تا حالا به این روش کار نکردم میشه نمونه کد یا نمونه برنامه بزارید؟؟؟

arman_Delta2002
دوشنبه 16 شهریور 1388, 00:17 صبح
من تا حالا به این روش کار نکردم میشه نمونه کد یا نمونه برنامه بزارید؟؟؟
دوست عزیز من نمونه کد و یا برنامه خواصی در این رابطه ندارم ولی اگه پروژه خود رو بزارین من میتونم تو برنامه شما کمک زیادی کنم . با هم بنویسیم.:لبخند:

mustafa13
دوشنبه 16 شهریور 1388, 00:34 صبح
من میخوام فرممو طوری ذخیره کنم که ویژگیهای کنترلهای موجود در فرمم ذخیره بشن تا بعدا بتونم اونا رو بازیابی کنم و دوباره در فرم نشون بدم.چه جوری باید این کارو بکنم؟
سلام
منظورتون این که اگه کار بر فرم را کوچک یا بزرگ کرد در همون اندازه ذخیره بشه و چیز های دیگه

sepehr_sepehr
دوشنبه 16 شهریور 1388, 08:33 صبح
برای من موقعیت کنترلها مهم اند که ذخیره بشن.یعنی وقتی کاربر کنترلها رو در فرم چید با زدن یه دکمه مثلا save موقعیت کنترلها ذخیره بشن تا وقتی در آینده به همین فرم احتیاج داشت بتونه یه فرم رو با همین شکل چینش کنترلها load کنه.

sepehr_sepehr
دوشنبه 16 شهریور 1388, 11:53 صبح
کسی نیست کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:ناراحت::افسر ه::گریه::گریه:

arman_Delta2002
دوشنبه 16 شهریور 1388, 12:52 عصر
برای من موقعیت کنترلها مهم اند که ذخیره بشن.یعنی وقتی کاربر کنترلها رو در فرم چید با زدن یه دکمه مثلا save موقعیت کنترلها ذخیره بشن تا وقتی در آینده به همین فرم احتیاج داشت بتونه یه فرم رو با همین شکل چینش کنترلها load کنه.

با دستور For Each کنترل ها رو موقعیتشون رو دونه دونه بخون و زخیره کن در فایل با نام خود شیع. سوالی هست ؟؟؟:چشمک:

sepehr_sepehr
سه شنبه 17 شهریور 1388, 08:05 صبح
میشه مراحلشو بگید و کد مثال بزنید؟؟؟

sepehr_sepehr
سه شنبه 17 شهریور 1388, 17:41 عصر
یکی کمک کنه؟:افسرده: