PDA

View Full Version : سوال: جستجو در دفتر تلفن( لطفا....)

yas_23
یک شنبه 15 شهریور 1388, 00:40 صبح
سلام
من خيلی تازه کارم،
کسی می تونه به من کمک کنه؟:گیج: من یک پروژه دفتر تلفن دارم که الان می خوام قسمت search بنويسم. اما نمی دونم چطوری؟:متفکر: 3 تا textbox دارم که کاربر می تونه توی هر کدام که خواست مشخصات وارد کنه بعد دکمه search را که زد تمام رکورد هایی که دارای آن حروف هستند نشان داده بشه.( اطلاعات در text file ذخيره می شوند و sort شده هستند)

atryad
یک شنبه 15 شهریور 1388, 01:03 صبح
سلام
من خيلی تازه کارم،
کسی می تونه به من کمک کنه؟:گیج: من یک پروژه دفتر تلفن دارم که الان می خوام قسمت search بنويسم. اما نمی دونم چطوری؟:متفکر: 3 تا textbox دارم که کاربر می تونه توی هر کدام که خواست مشخصات وارد کنه بعد دکمه search را که زد تمام رکورد هایی که دارای آن حروف هستند نشان داده بشه.( اطلاعات در text file ذخيره می شوند و sort شده هستند)
سلام
دوست عزیز میشه بگین دیتا بیستون با چیه
و ...

yas_23
یک شنبه 15 شهریور 1388, 01:06 صبح
من با ديتا بيس کار نمی کنم اطلاعات در textfile ذخيره می شه.

Saeed.Masoumi
یک شنبه 15 شهریور 1388, 01:11 صبح
فایلتون رو بزارین
چون تا فرمت فایلتون رو نبینیم نمی تونیم نظر بدیم
موفق باشید

yas_23
یک شنبه 15 شهریور 1388, 01:21 صبح
فایلتون رو بزارین
چون تا فرمت فایلتون رو نبینیم نمی تونیم نظر بدیم
موفق باشید

من کل پروژه رو که تا اينجا انجام دادم گذاشتم لطفا در نوشتن بخش search کمکم کنيد. ممنون

shahab_ss
یک شنبه 15 شهریور 1388, 08:23 صبح
سلام،
خیلی ساده میتونی همه رکورد های موجود رو با یک حلقه For بخونی و تک تک فیلد ها رو با مقادیر وارد شده توسط کاربر مقایسه کنی.

میتونی از متد Contains در String استفاده کنی.
موفق باشی

yas_23
یک شنبه 15 شهریور 1388, 09:49 صبح
سلام،
خیلی ساده میتونی همه رکورد های موجود رو با یک حلقه For بخونی و تک تک فیلد ها رو با مقادیر وارد شده توسط کاربر مقایسه کنی.

میتونی از متد Contains در String استفاده کنی.
موفق باشی

شهاب جان مرصی از راهنمايت. فقط يه چيزی؟ قبل از حلقه بايد چک کنم که کاربر بر چه اساسی جستجو می کنه؟ اسم ؟ فاميل؟ تلفن؟ شايد هم يک قسمتی از هر کدام را وارد کنه. اگر مشخص بود که چه فيلدهايی را وارد می کنه می تونستم حلش کنم اما اينجوری يکم سخت شده . می شه يه راهنمايی ديگه بکنی؟ اميدوارم سوالم رو متوجه شده باشی!
ممنون از لطفت.

mjt327
یک شنبه 15 شهریور 1388, 10:21 صبح
باید یک کوئری بنویسی که اطلاعات داخل textbox را نمایش دهد مثلا برحسب فامیلی
select * from table where family like '%name%'

yas_23
یک شنبه 15 شهریور 1388, 10:33 صبح
باید یک کوئری بنویسی که اطلاعات داخل textbox را نمایش دهد مثلا برحسب فامیلی
select * from table where family like '%name%'

فکر کنم نوشتن کوِئری برای کار با ديتا بيس هستش درسته؟ من با ديتابيس کار نمی کنم.

shahab_ss
یک شنبه 15 شهریور 1388, 11:26 صبح
ببین، مثلا این آیتم ها رو داریم : نام ... فامیل...تلفن...
شما کاری شبیه به این انجام میدی:

for (int i = 0; i < RecorsCount; i++)
{
YourRecordType obj = ReadCurrentRecord();
if (obj.Name.Contains(txt_Name.Text) || obj.Family.Contains(txt_Family.Text) || obj.Tel.Contains(txt_Tel.Text))// This record is Found
{
addToList(obj);
}
}

به نظر من شما یک کلاس تعریف کن که برای خواندن رکورد ها از اون استفاده کنی.(YourRecordType )

yas_23
یک شنبه 15 شهریور 1388, 12:46 عصر
ببین، مثلا این آیتم ها رو داریم : نام ... فامیل...تلفن...
شما کاری شبیه به این انجام میدی:

for (int i = 0; i < RecorsCount; i++)
{
YourRecordType obj = ReadCurrentRecord();
if (obj.Name.Contains(txt_Name.Text) || obj.Family.Contains(txt_Family.Text) || obj.Tel.Contains(txt_Tel.Text))// This record is Found
{
addToList(obj);
}
}

به نظر من شما یک کلاس تعریف کن که برای خواندن رکورد ها از اون استفاده کنی.(YourRecordType )

ممنون شهاب جان ، فکر کنم الان تقريبا می دونم بايد چه کار کنم. مرصی بابت راهنمايی خوبت:تشویق:

Open-Source
یک شنبه 15 شهریور 1388, 14:17 عصر
این یه نمونه کد.
امیدوارم به دردت بخوره.