PDA

View Full Version : اجرای فایل با پارامتر

Nima NT
یک شنبه 15 شهریور 1388, 13:43 عصر
با سلام خدمت دوستان و اساتید
من یه فایل دارم که پارامتری هست یعنی برای اجرا پارامتر میگیره , مثلا" اسم یه فایل میگیره و بعد اون رو اجرا میکنه ( برای مثال عرض کردم ) ؛ حالا سوال بنده این هست که چطوری میتونم یه پارامتر رو به این فایل ارسال کنم تا کارش رو انجام بده.
فایل در پارامتر ورودی یه اسم فایل میگیره , البته فایل پارامتری رو خودم ننوشتم و این فایل یک فایل اجرایی هست.

ممنونم.

Zahed2008
یک شنبه 15 شهریور 1388, 13:57 عصر
سلام، از دستور Shellexecute (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=153842&highlight=ShellExecute) در كتابخانه ShellApi استفاده كنيد. (تو همين سايت هم بارها در موردش توضيح داده شده.)

Nima NT
یک شنبه 15 شهریور 1388, 14:20 عصر
ممنونم ولی من با جستجو چیزی دستگیرم نشد , بحث شده بود ولی اون چیزی که من میخواستم نبود.

Zahed2008
یک شنبه 15 شهریور 1388, 14:39 عصر
سلام، اين يه مقاله از جزئيات دستور Shellexecute هستش. اميدوارم مفيد باشه.

Mahmood_M
یک شنبه 15 شهریور 1388, 16:02 عصر
ParamStr رو در سایت جستجو کنید ...
اگر موفق به حل مشکل نشدید ، بگید تا برنامه ی نمونه ای بزارم ...

موفق باشید ...

vcldeveloper
یک شنبه 15 شهریور 1388, 19:16 عصر
ParamStr رو در سایت جستجو کنید ...
ParamStr مربوط به برنامه ایی هست که پارامتر را دریافت میکنه، نه برنامه ایی که میخواید یک فایل EXE را با ارسال پارامتر به آن، اجرا کنه!

همان عبارت ShellExecute را در سایت جستجو کنید. پارامتر دوم این تابع برای ارسال پارامتر به برنامه فراخوانده شده هست.

Mahmood_M
یک شنبه 15 شهریور 1388, 21:58 عصر
ParamStr مربوط به برنامه ایی هست که پارامتر را دریافت میکنه، نه برنامه ایی که میخواید یک فایل EXE را با ارسال پارامتر به آن، اجرا کنه!
بله حق با شماست ، بی دقتی کردم ... ، با عرض پوزش از جناب Nima NT

موفق باشید ...