PDA

View Full Version : دسترسی user control به متغیر های فرم اصلی

silverman_200
یک شنبه 15 شهریور 1388, 22:04 عصر
سلام دوستان من می خوام یه user control بسازم که توش یه button داره میخوام از طریق این دکمه به متغییر های فرم اصلی دستری داسته باشم و تغییراتی روی اونا اعمال کنم.
ببخشید اگه سوالم خیلی ابتدایی بود:لبخند: آخه من تازه دارم با user control کار میکنم اگه کتابی در مورد کار کردن با user control دارین ممنون میشم لینکش رو برام بزارین.
مرسی

SMRAH1
یک شنبه 15 شهریور 1388, 22:09 عصر
سلام

1) اگر User control است،چه معنی داره که به اطلاعات فرم اصلی دسترسی داشته باشه.به عبارت دیگه چه تضمینی وجود داره که کنترل شده در روی فرمی باشه که متغیر مد نظر رو داره (این نکته از مفاهیم پایه ای شی گرایی است که باید برنامه هماهنگ با تمام وضعیت ها و حداقل های موجود کار کنه)
2) برای اینکه بتونه به وسیله UserCOntrol، اطلاعات فرم اصلی رو رویرایش کنی،باید در واقع یک ویداد (event) برای کنترولت بسازی و هر وقت که کاربر این دکمه رو کلیک کرد،اون رویداد تحریک شود (fire شود).بقیه اش با فرم است که رویداد و بگیرد و کاکرد مناسب رو (مثلا مقدار دهی خاص به متغیرش رو) انجام بده.

موفق باشید

silverman_200
یک شنبه 15 شهریور 1388, 23:02 عصر
ممنون دوست عزیز
ولی من یه متغیر تو فرمم تعریف کردم و هنگام طراحی user control متغیرهای فرمم رو نشون نمیده که بخوام براش د بنویسم میشه کامل توضیح بدین؟

silverman_200
دوشنبه 16 شهریور 1388, 15:14 عصر
سلام دوستان من می خوام یه user control بسازم که توش یه button داره میخوام از طریق این دکمه به متغییر های فرم اصلی دستری داسته باشم و تغییراتی روی اونا اعمال کنم.
ببخشید اگه سوالم خیلی ابتدایی بود:لبخند: آخه من تازه دارم با user control کار میکنم اگه کتابی در مورد کار کردن با user control دارین ممنون میشم لینکش رو برام بزارین.
مرسی
کسی نیست کمک کنه؟