PDA

View Full Version : چاپ فاكتور به روشي جديد

sh2007
دوشنبه 16 شهریور 1388, 09:51 صبح
با سلام خدمت دوستان
توي كريستال موقعي كه بخوايم يه فاكتور چاپ كنيم معمولا داراي چند بخشه
اول مشخصات كه شامل : شماره فاكتور تاريخ فاكتور نام خريدارو ...
دوم : اقلام فاكتور كه شامل اجناس آن مي باشند

حال اگه بخوايم يك فاكتور رو كه فقط داراي شماره 1 مي باشد و داراي چندين قلم جنس مي باشد براحتي در يك صفحه a5 گزارشگيري و چاپ مي كنيم اما نكته مهم
اگه بخوايم گزارش كلي مثلا از فاكتور شماره 1 تا 50 رو بگيريم و نمايش بديم به چه صورت عمل مي كنيم يعني با استفاده از صفحه بعد كه توي ابزار نمايش گزارش كريستال هست فاكتورهاي بعدي با شماره بعدي نمايش بده

دوستان راه حلي در نظر دارند
ممنون

haste asli
دوشنبه 16 شهریور 1388, 13:21 عصر
سلام دوست عزیز
شما یک گروپ برای هر فاکتور بساز و در هدر گروپ مشخصات هدر فاکتور رو بده در دیتیل گزارش هم اقلام رو بزار بقیه کارها رو خود کریستال انجام میده

sh2007
سه شنبه 17 شهریور 1388, 08:23 صبح
با سلام
دوست من تقريبا متوجه شدم مي توني يه كمي بيشتر توضيح بدي يا مثالي داشته باشي
ممنون

haste asli
شنبه 28 شهریور 1388, 13:49 عصر
سلام
متاسفانه فرصت نشد مثالشو برات تهیه کنم ولی یه کم بیشتر توضیح می دم با توجه به اینکه کار ساده ایه امیدوارم با یه کم وقت گذاشتن بتونی حلش کنی.
همونطور که شما هم توی فاکتورهات داری هر فاکتور یک سری اطلاعات هدر داره و یکسری دیتیل وقتی شما توی کریستال یک گروپ مثلا روی شماره فاکتور که یکتاست بسازی دقیقا مثل خود فاکتور یک هدر بهت میده که توی اون می تونی اطلاعات هدر فاکتوررو بریزی و زیر اون دیتیل گروپ قرار داره که سطرهای فاکتور رو میریزی خودکریستال بعد از طراحی فاکتور هایی که در دیتاست پر کردی رو به ترتیب نشون میده . تنها عیبی که این روش داره اینه که اگر تعداد ایتمهای هدر فاکتور زیاد باشه حجم دیتا یه کم بالا میره چون در هر سطر ار فاکتور باید اطلاعات هدر رو تکرار کنی. اگه راه حلی برای این موضوع به ذهنم رسید بعدا براتون میفرستم . ولی فعلا این کارتو راه میندازه . برا اینکه روش بشی یه عکس گذاشتم یه نیگا بنداز. این یک قسمت از گزارشیه که تمام کارهای تعمیراتی انجام شده در هر واحد را زیر اون لیست می کنه و بعد واحد بعدی و...

sh2007
پنج شنبه 02 مهر 1388, 11:46 صبح
دوست من ممنون از راهنمائيت اگه براي اون موضوع هم راه حالي داريد اينجا بيان كنيد
بازم ممنون